Nuselskej punk

„Jde o krátké povídky z pražské čtvrti – Nuslí. Spojuje je osoba vypravěče a místo. Jsou to příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží v dnešním světě přežít, fungovat, existovat.“ Tak charakterizuje svůj soubor povídek autor, který používá pseudonym Green Scum. „Většinu storek jsem zažil, nebo se staly mým přátelům. Nusle znám. Jsou to příběhy sice povětšinou na první pohled humorné, ale je za nima smutek, protože obyčejný člověk, takový ten, co nevyjde s ničím, život příliš veselý nemá.“ Příběhy pražských figurek z rodu Nerudových, Haškových a Hrabalových hrdinů jsou podané dokonale odposlechnutou mluvou ulice a výčepu, i s přesnou intonací, způsobem pointování a typickým černým humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244651/big_nuselskej-punk-244651.jpg 4.1129

Kniha Nuselskej punk

BáraLind.
11.07.2021

Síla.. Na povrchu k zasmání, pod povrchem k pláči. Srát na to.

hell8939
24.01.2021

už navždycky budu vděčná svý patnáctiletý já že tuhle knížku čapla v knihovně i když pořádně nevěděla co čekat, na něaký povídky a věty si pořád občas vzpomenu a vidim díky týdle knížce Prahu v úplně jinym světle, doporučila jsem ju všem lidem v mym okolí co se snažej žít trochu pankově a všichni z toho stylu vyprávění byli unešený

mol378
18.01.2021

Pobavilo i rozesmutnilo. Ztracené nuselské existence, trocha životní moudrosti, hodně zmaru, nějaká ta nadsázka a hořká sranda - život je takovej a jinej nebude... Doporučuju těm, kdo mají rádi nekonformní pohled na život a dokážou si připustit, že tzv. společenský úspěch není všechno.

Artinka
10.06.2020

Přátelé, tráva, chlast. Časy lepší i horší. Tahle sbírka povídek je pro některé náhled mimo sociální bublinu, pro některé denní chléb. "Srát na to."

bacouch
25.05.2020

Zelenýho Škraloupa znám z FB a moc mě baví jeho zkratkovitý, ale naprosto výstižný popisy a vyprávění. Tohle je knížka o bizarních postavičkách a štamgastech, který se točej´kolem každý knajpy. Některý příběhy jsou fakt hodně vtipný, ale docela často - ke konci čím dál častěji - se vám spíš sevře hrdlo. Ale my přece nebulíme, tak fuck off. Moc se mi to líbilo.

uteklazreality
03.04.2020

... obyčejný člověk, smutek, černý humor, přátelství, pivo a punk
„Srát na to“. Pokud považujete za známku punku jednu pestrobarevnou stěnu ve vašem obýváku, tak vám jako lék ordinuji tuto knihu. Život je těžký, neurvalý, nespravedlivý, smutný. Plný alkoholu, kocoviny, zášti a slz. Přesto je náš a je dobré se mu občas vysmát a zasmát. Prostě: „Srát na to“. Hezký den!

Martina410
18.02.2020

Takova kniha minipovidek. Dobre se cetla. V Nuslich jsem chvili bydlela, tak mi to docela hezky osvezilo vzpominky na tuhle cernou ctvrt.

Šnek86
07.02.2020

Džudo, Koráb a Tráva - zajímavá trojka, s kterou bych i pivko dal.
Za časů studií jsem v okolí Nuslí bydlel a tak mi vyprávění připomnělo staré časy.Povídky o přátelství a nepřátelství, pivu, punku a spoustě trávy.Já se bavil.
Srát na to.