Nuselskej punk

„Jde o krátké povídky z pražské čtvrti – Nuslí. Spojuje je osoba vypravěče a místo. Jsou to příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží v dnešním světě přežít, fungovat, existovat.“ Tak charakterizuje svůj soubor povídek autor, který používá pseudonym Green Scum. „Většinu storek jsem zažil, nebo se staly mým přátelům. Nusle znám. Jsou to příběhy sice povětšinou na první pohled humorné, ale je za nima smutek, protože obyčejný člověk, takový ten, co nevyjde s ničím, život příliš veselý nemá.“ Příběhy pražských figurek z rodu Nerudových, Haškových a Hrabalových hrdinů jsou podané dokonale odposlechnutou mluvou ulice a výčepu, i s přesnou intonací, způsobem pointování a typickým černým humorem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244651/nuselskej-punk-244651.jpg 4.1100
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Kniha Nuselskej punk

miss_nothing

Nejdřív se četba táhla, pak jsem Nuslím přišla na chuť a ke konci jsem už u některých historek (vyvážení popelnic na kolečkových bruslích) nemohla zadržet smích.

Kamys

Asi te knizce trochu nadrzuju. Mozna hodne. Asi je neprelozitelna. Ten jazyk je unikat, jen obcas se prohlizi v zrcadle az moc narcisisticky. Kazdodenni marnost zalita u vycepu Na Zavisti par kouskama a zahalena dymem z jointa. Co uz taky zbyva? Tyhle postavicky jinou alternativu nevidi. Nebo kdyz maji nahodou napad, je to jizda na toboganu s dost vostrejma prechodama. Mozna se budete smat v tramvaji nahlas a nechapat, kam na to chodi. A o stranku dal se ve vas vsechno sevre smutkem, ze zivot neni fer. Srat na to.

"Snazil se o vyvazenou stravu. Jelikoz dost lil, nemel to jednoduchy. Vole Dzudo. S timhle bojuju vod desiti let. Dam si ovocnou stavu. Prima. Spousta vitaminu. Skvely. Pak tam poslu vosm piv. Vitaminy vychciju takovym fofrem, ze ani nestacej pozdravit."

Hellboy

Tohle je fakt zoufalý pokus o humor. Vono je hrozně pěkný číst si o místech, který člověk zná a sám tam chodí na pivo, ať už je to Květnice, Tetín, Půlka nebo Závist, ale to přece samo o sobě není důvodem pro vyšší hodnocení. Takže co zbývá? Zoufalé příhody o partě ynteligentů, ztracenců, kteří si v tom libují, a pokaždé, když se jim něco posere (každá druhá stránka), tak jsou s tím vlastně strašně spokojený. Udělali jsme mejdan pro policajty z protidrogovýho a přidali jim do jídla trávu, haha, chápeš, trávu! Nebo jsme šli dělat Mikuláše a přišli 4 Mikulášové, chápeš? Jakože ani jeden anděl nebo čert! Chápeš? Prdel jak sviň haha. NE. To nikomu z vás nevadilo už jen to, že každá kapitola, občas strašně šroubovaně, jakože to tam vůbec nesedí, končí tím dementním SRÁT NA TO? který tak hrozně oduševněle vyjadřuje pankáčskej No future postoj, kdyby to někomu náhodou nedošlo... Uff. Nonic, někomu stačí k zasmání fakt málo. Ale tohle má s punkem a humorem pramálo společného.

ronnie_vrh
29.12.2018

Ty vole, Džudo, to je boží. Vod teď kdykoliv se připletu do Nuslí, tak budu hledat tyhle punkáče, jak si mrví a zároveň užívaj život. Naprosto geniální, vtipný, živý, lidský.

hanzmb
07.12.2018

Fantastická kniha. Nemyslím si ale, že to je Neruda. S ním to má společné jen základní téma - příběhy různých postav žijících v relativně uzavřené komunitě. Duchem a zpracováním tam spíš vidím povídky od Haška ale hlavně Frantu Habána ze Žižkova od Sauera.
(musím se podívat, kde se mi tato krásná kniha válí a znovu si ji přečíst)

DanielŠtuksa
10.10.2018

Jak bylo již napsáno... Novodobé Malostranské povídky, jen ale z Nuslí. Vtipně napsané všední příběhy, někdy úsměvné, někdy tragické... Četl jsem to vždy cestou do práce a několikrát jsem se musel smát až mi slzy hrkly do očí... Mě se kniha moc líbila, ale uznávám, že mám k místu děje blízký vztah a to zjevně můj názor na knihu také ovlivnilo.

Disease
16.02.2018

Veselé i smutné příběhy/fragmenty z drsného prostředí Jamrtálu.
Chce to číst po dávkách, jinak je to trochu na jedno brdo.
Srát na to.

Matjo
26.01.2018

Hele vole Džudo.... se Scumem Greenem jsem se setkal už dříve, aniž bych to věděl. Jeho povídky v magazínu Legalizace mě neskutečně bavily a pár měsíců byly vlastně jediným důvodem, proč jsem si jej kupoval.
U Nuselskýho punku jsem zjistil teprve asi až v polovině, že je právě od stejného autora, i když styl vyprávění seděl naprosto dokonale. (Anotaci jsem si přečetl poměrně pozdě :D)
Zábavná povídková sbírka, kdy komedii okamžiku občas vystřídá smutné vystřízlivění a setkání s krutou realitou. Pár nuselských postaviček řeší svoje nevšední problémy. Pití a hulení, pití a hulení, a zase, pití a hulení. Nakonec už toho je trochu možná až moc. Je to sbírka, kterou by člověk měl přečíst možná co nejrychleji, pokud si ji budete šetřit, je dost dobře možné, že ji nakonec už ani nedočtete.

Green Scum

Green Scum