Do vnitrozemí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Debutující Vladimíra Valová přichází se souborem ostrých próz, které svou náladou připomenou Jana Balabána. Nikdo si na nic nehraje, a pokud ano, dlouho mu to nevydrží. Není to veselý svět, ale není ani beznadějný, a hlavně — je náš. Okamžik, jeden z tisíce, kdy člověk udělá krok stranou a seskočí z pojízdného pásu vlastního života: vypne telefon, ať si všichni trhnou, ráno kdovíproč neodejde do práce, jen tak se opije s cizincem, nabídne azyl nuzákovi či rozkope vlčí máky v květu. To je ten okamžik, kdy se život otevírá a puká, objevuje se cesta nebo propast nebo cesta na dno propasti. Tihle hrdinové vědí, že záleží jen na nich, kolik toho prožijí a co si ze života urvou. Jejich nejbližším společníkem je samota, i když vědí, že ticho, které ji provází, bývá smrtící a někdy musejí křičet jako na lesy. Jednou odpoví jen ozvěna, ale jindy volání dolehne k uchu druhé bytosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343538/big_do-vnitrozemi-sL2-343538.jpg 4.278
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Do vnitrozemí

poni
11. července

Uhrančivé povídky, pro mě naprosto dokonalé. Těším se na další knihu.

Elye
13. března

Třebíčská autorka Vladimíra Valová předložila výbornou knihu. Umí autenticky propracovat charaktery postav. Čtenáři jsou "vhozeni" vždy do nového příběhu, který překvapí, zaujme, dojme nebo nutí k zamyšlení. Krásná kniha. Ráda bych viděla, jak postavy v povídkách žijí dál... Třeba je potkáme v novém románu...


aralka
10. ledna

Velký respekt paní spisovatelce! Ač povídky nemám ráda, tyto mě dostaly do kolen... jsou tak skvěle napsané, že na maličkém prostoru čtenáře uvrhnou do životního příběhu nebo situace, které mají hloubku, jdou až na dřeň, žádné slovo zde není navíc, nic nechybí, nic nepřebývá, čtenář díky tomu dokáže proniknout až do nitra jednotlivých postav, do jejich vnitrozemí ... za mě velká paráda... syrové, minimalistické, temné, zároveň člověčí, některé s nadějí na konci, některé ne... u dvou nebo tří povídek mi styl psaní připomínal Emila Hakla, každopádně 5 hvězd!

Gejitka
15.11.2020

Prvotina spisovatelky Vladimíry Valové. Syrové, na nic si nehrající povídky. Některé se mi líbily hodně, jiné méně, u některých jsem zcela nepochopila podstatu příběhu. Některé se mi líbily natolik, že jsem nechtěla, byly tak brzo příběh skončil (Kaštanové ledy, Je hezky, O panence..). Těším se, zda spisovatelka napíše nějaký román, ne jen knihu povídek.

blackoutzuzi
12.05.2020

Kniha povídek, z nichž některé vás zasáhnou, některé na vás uvrhnou opar melancholie, některé pozitivna. Všechny mají ale jedno společné - lidskost. Povídky jsou krátké, čtivé, úderné a minimalistické. Vladimíra Valová může být na svůj debut pyšná. Od teď si ji dávám do hledáčku a už se těším na její další literární počin.

uteklazreality
31.03.2020

... prázdnota, smutek, samota, naděje, víra, sny a touhy
.
Jedním slovem? Úžasné
.
Jako křeček v běhacím kole. Jako kůň při Velké pardubické. Jako poštovní holub se vzkazem na noze, se může občas cítit každý z nás. Pokud najdeme odvahu udělat krok stranou, tak možná dostaneme odpovědi na naše otázky. Dokázali jste změnit svůj život a udělat něco mimo váš stereotyp? .

Richisa
09.04.2019

Zajímavá kniha. Některé povídky lepší, jiné horší, ale všechny nutily k hlubšímu zamyšlení. Vyzařovala z nich prázdnota života a pocit nenaplnění... Napadalo mě, kolik lidí takto žije. Buď jen tak nějak proplouvá od nikud nikam, nebo se naopak žene za něčím bez zastavení... Smutné...

ladyka
16.02.2019

Povídky o samotě, hlavně té vnitřní. Četla jsem po kouskách, max. tři za den. Většina z nich se mi líbila, pár proniklo až do mého vnitrozemí. Zlomek povídek bych klidně vypustila, přišly mi divné, naštěstí jich bylo minimum. Niternost knížky umocňuje i její obálka a fotografie v obsahu, nenechte si je při čtení ujít.

1