Usignolo Usignolo komentáře u knih

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Ani nevím, co k tomu říct..pořád musím myslet na postavy, události a snažím se to dát nějak dohromady. Už dlouho mě žádná kniha tolik nepohltila a skoro bych řekla, že i neovlivnila. Ke konci už jsem trošku tápala, kde vlastně jsem, někdy pro mě byla mezi bytím a nebytím opravdu tenká hranice....myslím, že si od pana Murakamiho budu chtít brzy něco zase přečíst :-)

26.05.2019 5 z 5

To To Stephen King

Teda já byla pos...á až za ušima (promiňte to vyjadřování) :D Nemůžu se dívat na krev a násilí ve filmech, v knize jsem to vždycky snesla. Ale toto byla síla. Asi bych to rychle odložila v rámci zachování duševního zdraví, ale autor to nedovolí, "připne" vás k té knize postavami a jejich příběhy a člověk najednou zjistí, že To chce znát až do konce. Moc se mi líbilo, jak pan King čtenáře na konci "uzdraví" tím, že ho z knihy pomalu vyvede. Nebudu to konkretizovat, to bych vás naštvala :-) Je to často drsné, skoro až nechutné, ale stojí to za To!

01.10.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Po Hypnotizérovi jsem se těšila na oddechovku. Nasmála jsem se strašně. Jediné, co mi na třetím dílu vadilo, že za necelé dvě hodinky bylo hotovo. Jinak se mi trojka líbila asi nejvíc. Pane Bočku, prosím další :-)

24.02.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc jsem si to užila, na rozdíl od Nesba. Napínavé jak kšandy až do konce, ale žádné brutality, řezání, já na to moc nemám žaludek, takže tento styl mi naprosto vyhovoval. I když se prolínají situace (jedna kapitola očima pachatele, jedna očima policie atd.), má v tom čtenář pořádek a neztrácí se.Tím nechci shazovat Nesba, jen to nemůžu číst :-)

25.01.2018 5 z 5

Jonas Jonasson (nebo tak nějak..) mě baví v tom, jak umí věci naprosto jednoduše a samozřejmě podat. Člověk má najednou pocit, že všechno zvládne. Zabiják mě rozesmál o trošku méně než Analfabetka, ale to je nejspíš tím, že mi dost dlouho trvalo, než jsem začala cítit sympatie k farářce a recepčnímu. U bývalého vraha to bylo skoro hned. Doporučuji milovníkům absurdních situací a humoru :-)

07.11.2017 4 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Původně jsem šla po Saturninovi, ale nakonec jsem se rozhodla, že si o něj požádám Ježíška a zvolila Muže se psem, který byl levnější :-) Nicméně nelituji, pan Jirotka mě navnadil na další svá díla, moc milé a vtipné čtení, Václav Kavaňas je borec a když jsem teď dočetla poslední odstavec, málem jsem spadla ze židle :D

17.08.2017 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Po této knize bych asi nesáhla, kdyby nebyla od Darcy. Ze začátku jsem se bála, že to nedočtu, protože mi tam lezli na nervy snad všichni. Pak jsem se do toho začala trochu zaplétat a některé si oblíbila. A nakonec se to zase proházelo a pak už jsem jen 'čučela jak puk'.

11.01.2022 4 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Kdybych tušila, jaké čtení mě čeká, chňapnu po ní už dávno. Bylo to napínavé jak kšandy, spousta zajímavých postav, kterým držíte palce nebo je v duchu posíláte do horoucích pekel. Ruth, která pátrá po historii svého rodu, bude mít spoustu práce. Myslím, že se o autorku budu blíže zajímat, je mi v její společnosti moc dobře :-)

10.08.2021 5 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Trochu jsem se bála, jestli to nebude moc sladké, ale to jsem byla vedle jak ta jedle. Myslím, že je to velmi dobrá kniha, historie povedeně zabalená do příběhu. Hodně mi rozšířila obzory kolem konce 19. století a zároveň jsem si mohla rozdělit postavy na "fandím Ti" a "k čertu s Tebou" a být napjatá, jestli mi to vyjde. Na to pokračování jsem hrozně zvědavá. Kdo jste to ještě nečetl, užijte si to :-)

25.04.2021 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Milý Ježíšku, prosím o další díly :-) Opět napínavé jak kšandy. Mně to nevadí, že je Martin Servaz jako Chuck Norris.

23.11.2019 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi zajímavá zkušenost. Nečekejte žádný vulgární hnus, není to laciné porno. Ze začátku jsem koketovala s myšlenkou, že ji odložím, nevěřila jsem, že se do stylu a tématu dokážu "dostat", ale nedovolila jsem si to. Jak hned přede mnou psala Micha - Él, květnatý jazyk a styl psaní jsem těžko zvládala a přiznávám, že při popisných částech typu "Po cestě jsme viděli:......." mi občas vypadla koncentrace. Ale jsem povrchnější čtenář, který měl problém rozkódovat i předmluvu a doslov, takže věřím, že opravdoví literární odborníci si "pošušňají" :-) Na odpočinek jsem zvolila Slovácko sa nesúdí :-)

17.04.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak jsem se ze začátku trošku ošívala, že už zhruba budu vědět, co bude následovat, přece už tu Brownovu osnovu zhruba znám, ne..ale krásně jsem se spletla a opět se nechala úplně pohltit. Jasně, že je to trošku přitažené za vlasy (nebo ne...?), ale proto nás tento pán pořád baví, takže vše v pořádku :-) Užijte si to!

22.03.2019 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Tak to jsem teda koukala. Té Agathě to opravdu pálilo. Na konci mi to přišlo skoro až přemyšlené, ale nakonec jsem to vstřebala :-) A jako správná povrchní čtenářka jsem si ještě vypřála nějaký romantický zázrak nakonec, který jsem taky dostala. Ani Poirot mi tam nechyběl.

26.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ani jedno hluché místo, člověk je nucen číst pořád dál. Napínavé jak kšandy. Užila jsem si to od začátku do konce a na tom mě málem kleplo..Tome, ty ludro.. :-)

16.10.2017 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Po Andělské hře jsem si dala od Zafóna pauzu a vlastně na něj trošku pozapomněla. Vždyť to znáte, pořád si chceme přečíst tolik knih a nevíme, kam dřív. Teď jsem čekala na čtvrtý díl jedné série, tak jsem v mezičase sáhla po Nebeském vězni a překvapilo mě, jak rychle jsem se zase dostala zpět do Barcelony a knihkupectví Sempere. Tentokrát to bylo hodně o Fermínovi a musím říct, že na mě to bylo hodně drsné, to jsem nečekala. Ale zase jsem se něco přiučila. A jsem zvědavá na Labyrint duchů, bojím se, že mě klepne pepka :-D

29.05.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Pro mě byla zatím taky nejlepší, jak píše mona. Jednak mi byla moc sympatická Remy (o Markovi ani nemluvím, s jinými jsem měla ze začátku trochu problém) a druhak jsem se fakt bála. Když se mě manžel přišel zeptat, jestli nechci čaj, málem mě kleplo :-D Navíc jsem se vůbec nevyspala, bylo holt potřeba to dočíst, chápete.. Je to napsané tak čtivě, že vás to vtáhne jako hrom. Jen mám teď trochu problém se vžít do čehokoliv jiného. Folcrofty si šetřím, na Marwicky se těším :-)

23.02.2021 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Pořád to žeru. Samozřejmě je to přitažené za vlasy, ale pořád mě ten humor a styl baví. Někteří mě překvapili - tatík, motobanda, Swopes, toho jsem tam nečekala. Ani to, s čím přišel. Pláču pláču, že už nejsou další. Ale díky jedné dobré duši mám ještě pětku šestku. Už se na ně těším :-)

17.11.2020 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Já vím, že jsem na to asi dost stará, ale mě to úplně uchvátilo, až jsem si pořídila další díly. Je to sexy úlet a hlavní hrdinka je někdy trochu důležitá, ale vtipná. Líbí se mi styl psaní, hrozně jsem se nachechtala :-)

09.10.2020 5 z 5

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Napínavé čtení, které má spád, bavilo mě a byla jsem zvědavá. Místy mi přišly trochu přehnané reakce veřejnosti a médií na některé situace (prý Amerika říkali ostatní) a místy byly chyby, ale nic hrozného. Myslím, že bát se nebudete, ale zvědaví budete :-)

13.08.2020 4 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Mně se to opět líbilo. Vím, že hodně lidí říká, že oproti 'jedničce' je to slabé, ale je tam spousta souvislostí, které mě bavily, napětí, láska, zvraty, přátelství.. prostě pan Zafón je talentovaný chlapec a těším se na další jeho počin - Nebeského vězně :-)

14.07.2020 5 z 5