Uan Uan komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Já nějak nevím. Robert Bryndza se čte fajn, ale už mi to začíná připadat hodně na jedno brdo. Navíc, příběh úplně neuchvátil, nic moc se tam nedělo, z konečného rozuzlení jsem trochu rozpačitá.

03.02.2022 4 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Za mě nejlepší knížka od Tima Weavera. Děj je sice, jako ostatně ve všech knihách tohoto autora, těžko uvěřitelný, nicméně strhne od první stránky a napětí udrží až do konce. Ačkoli je kniha objemná (500+ stran) čtenář je ušetřen veškerého zbytečného balastu a děj má spád….za dvě noci přečteno :-)

09.12.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tak za mě je toto bomba. Příběh má spád, žádná zbytečná slova či sáhodlouhé popisy. Kdyby šlo dát 6 hvězd, tak je bez váhání udělím. Nemohla jsem se utrhnout. Doufám, že to nebude poslední kniha tohoto autora.

19.11.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sázka na jistotu. To je prostě Angela Marsons. Další povedený příběh.

19.11.2021 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Knížka se četla výborně, mám tuto autorku ráda, jen mi příběh a celá jeho zápletka přišly a ke konci až trochu moc překombinované. I tak ale určitě stojí za přečtení a hned se pouštím do dalšího dílu.

20.09.2021 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha rozhodně není špatná, ale určitě lze souhlasit s předchozími recenzenty, že mohla být kratší. Příběh a zápletku by bylo možné popsat na podstatně méně stranách. Pokračování příběhů Cormorana Strika si nicméně asi ujít nenechám.

25.05.2021 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Určitě stojí za přečtení, doporučuji ale nepřeskakovat díly a číst od začátku.

06.01.2021 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Vynikající. Přečetla jsem za den a byla moc ráda, že mám v zásobě i druhý díl a hned naváži. Velice originální příběh, výborně vykreslené postavy.

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Opravdu výborný díl. Ačkoliv jsou knihy L. Penny poměrně objemné, tato opravdu uchvátila a četla se jedním dechem za několik málo dnů. Čeho jsem si nicméně na posledních dvou dílech všimla je poměrně velké množství překlepů v překladu a v předchozím díle (Břicho nestvůry) dokonce zdvojený text (část kapitoly se opakovala o několik stránek dále). Myslím, že vydavatel by se měl nad kvalitou zpracování zamyslet. Příběh je nicméně super a už se moc těším na pokračování, které má bohužel vyjít až na podzim 2021.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nedá mi to a musím ubrat jednu hvězdu za ten závěr.

28.11.2020 4 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Opravdu jízda, jinak to nejde nazvat. Doufám že autorka nezůstane u jedné knihy.

25.10.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

No, toto je celý problém Angely Marsons. Její knihy prostě neodložíte dokud je nedočtete. Raději vždy plánuji na víkend :-)

19.10.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

To je prostě David Raker - přežije vše. Pokud se ale nad toto dokážete přenést, pak jsou thillery Tima Weavera skvělé, oddechovka, jak má být. Ač mají knihy běžně kolem 500 stran, přelouskáte je jedním dechem, žádný zbytečný text.

28.09.2020 5 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Tento autor mě prostě baví. Je to čtivé, děj má spád, těžko se odkládá, dokud není přečteno -:)

12.09.2020 5 z 5

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Rozhodně to vůbec nebylo špatné, detektivní zápletka průměrná, ale to zasazení do místa a doby vyvolávalo husí kůži. Stojí za přečtení.

29.08.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Helen Fields je prostě sázka na jistotu. Už se těším na další díl.

24.08.2020 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Na tuto knížku jsem se moc těšila. První kniha autorky byla opravdu výjimečná. Z tohoto pohledu byla druhá kniha zklamáním. První polovinu knihy jsem se dost trápila, abych knihu neodložila. Druhá část již získala větší spád, nicméně celkový pocit průměrnosti přetrval.

14.07.2020 3 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Vynikající příběh, skvěle napsáno, děj má spád.

16.06.2020 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tahle kniha byla spíš zklamáním. Všechny předchozí knihy od autorky jsme přečetla jedním dechem, zde jsem se trochu trápila. V poslední třetině sice trochu nabralo na obrátkách, ale závěr hodnotím jako velice rozpačitý. Škoda.

01.03.2020 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Moc fajn, četlo se výborně jako vše od této autorky.

15.07.2019 5 z 5