Mráz pod kůží

Nikdo neví, co se stalo. A já se postarám, aby to tak i zůstalo. Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry. Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest. Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou. Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím. Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450509/big_mraz-pod-kuzi-5I6-450509.jpg 4136
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Metafora

Shiver, 2020

Kniha Mráz pod kůží

milary

Mně to přišlo zrovna vhod; správná knížka ve správný čas. Vlastně mě až docela překvapilo, jak dobře je to napsané. Hodně zajímavé (jak by ne, ve sportovních kulisách příběhu byla autorka léta "doma"), ale ani děj nijak nezaostával, napětí bylo víc než dost a atmosféra by se dala místy krájet. :) Konec byl, jaký byl; adekvátní, řekla bych, obsahu, celé to ale pěkně drželo pohromadě, a já jsem spokojená.

Majuš333

Skvelá kniha na oddych a vypnutie myšlienok :) Bolo to napínavé, miestami strašidelné... Pri prvých stranách som sa nevedela začítať, ale potom sa to už rozšuplo... A záver bol trošku pritiahnutý za vlasy, nereálny, ako z akčňáku... Nebyť toho konca, dala by som plný počet...

moudivlacek

Tato kniha mi připadá o tom, čím se stává dnešní sport - hlavně vyhrát - za každou cenu - bez ohledu na věci i lidi kolem. A bude se to ospravedlňovat tím, že dotyčný/á toužil po vítězství. Tací lidé jsou mi odporní.
Knihu jsem přečetla, ale vím, že se k ní vracet nebudu.

Martiiiik

Super kniha :-) Hodně zamotaný děj, skvěle tam sedělo střídání nyní a před deseti lety.. :-) Člověk téměř do konce nevěděl, jak to vlastně celé bylo.. A pro mě to bylo bližší seznámení se snowboardingem, U-rampou :-) Bylo vidět, že autorka přesně ví o čem píše :-) Už se těším na další knihu :-)

dlabikk

Za mne nudné, nezáživné a postavy nesympatické. Jak tu zde je zmíněno, také bych spíše zařadila do YA. Samé dohady, kdo s kým a napětí nikde.

Ignis

Líbilo se mi to? Ano, ne, ano...ano, nakonec vcelku ano. I když asi po jedné třetině mi hlavní hrdinka začala lézt na nervy, časem se to jakž takž srovnalo a začalo to být konečně napínavé.
Střídání dějových linek mě chvílemi bavilo, chvílemi rozčilovalo, především ta pravidelnost po kapitole.
Ale výsledný dojem byl pozitivní.

gordon13

Pěkná kniha..tenhle typ příběhu mě moc baví. Obě linky vyprávění byly super, konec málo pravděpodobný, ale to už bohužel se stává u thrillerů téměř standardem...Nicméně jsem si opravdu příjemně početla a jako prvotina je to prostě perfektní!

BariEli

Pro mě taková pohádka. Místy zajímavější, místy nudnější. Závěr se snažil o překvápko, ale mě to přišlo přitažené za vlasy.