Dítě Stasi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

U berlínské zdi je nalezeno tělo mrtvé dívky. S udanou příčinou smrti však není něco v pořádku. Východní Berlín, 1975. Nadporučici Karin Müllerové je přiděleno vyšetřování smrti náctileté dívky, která se podle všeho snažila prchnout přes zeď – ale ze Západu. Vyšetřování smrdí od počátku. Karin má jako členka Lidové policie z Východu omezené pravomoce, Stasi chce znát identitu mrtvé dívky, ale nepřeje si, aby vyšetřovatelka znala příliš mnoho odpovědí. Brzy je jasné, že místo činu někdo kompromitoval. Müllerová navzdory doporučením sleduje stopu, která překvapivě souvisí s někým jí velmi blízkým… Dítě Stasi Davida Younga vyhlásily The Times krimi knihou měsíce a The Telegraph tipem týdne. Jde o poutavý příběh, který kombinuje napínavé vyšetřování s retrospektivním vyprávěním, které mu předchází. Jde o thriller z pozadí Berlínské zdi, od kterého se nebudete moct odtrhnout. Z anglického originálu Stasi Child vydaného nakladatelstvím Twenty7 Books, imprint Bonnier Publishing Fiction v roce 2016 přeložila Eva Brožová. Obálka dle originálu René Senko. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356299/dite-stasi-1VD-356299.jpg 4.383
Série

Karin Müller 1.

Žánr
Literatura světová, Thrillery, Historie
Vydáno · Jota
Orig. název

Stasi Child · 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha Dítě Stasi

Přidat komentář
ladyka
26. března

Jen bych opakovala to,co zde napsali jiní. Nijak mimořádná detektivka,ale její zasazení do 70.let DDR a popisy praktik tehdejších policejních/státních struktur jí přidalo na čtivosti (doslov autora také knihu lehce pozvedl). Na plný počet mi tam ale stále něco chybělo, asi propracovanější postavy a svižnější tempo na začátku knihy.

genie
03. února

Jako detektivka se knížka může jevit průměrně (žánrově tak není ani zařazena), ale dost výrazně na mě působila atmosféra NDR/SRN, (nejednoznačné) charaktery postav a jejich osudy. Svižné, čtivé … ten styl se mi líbil.

Lenka.Vílka
26. ledna

Škoda, že autor nedotáh geniální nápad dál než jen na průměrnou detektivku. Zvolil dobré prostředí, to jo. Ale ten zločin jsem mu nežrala,  nebyl zase tak "speciální" a jiný, než o čem píší jiní autoři. Měl tam jenom to prostředí. Děj knihy mě sunul dopředu, protože prostě šel dopředu. Ne protože by byl tak skvělý a prostě uháněl. Nikoho jsem si neblíbila (což pro mě není měřítko dobré knihy), ani se mi nehnusil (to já v knihách ráda), ale prostě mi byli volní (a to není nikdy dobře). Knihu jsem dočetla, abych si snížila skóre nedočtených knih. Ale pokud bych nedočetla, výsledek by na konci knihy byl stejný. Takže se dozvíte, jak to chodilo v roce 1975 v Berlíně, což mě bavilo číst, ale tohle nemá být literatura faktu. Má tam být i ten příběh. A ten stál za starou bačkoru.

PetrKral
15. ledna

Konec už byla skutečně jen fantasmagorie se spoustou nelogičností... Škoda.

Devil-Ivet
22.12.2018

Nechala jsem se unést kladným ohlasem a očekávala výborný thriller, který by mě mile překvapil. Bohužel se tak nestalo, našla jsem dost hluchých míst, dost často mě kniha nudila a Karin mi byla nesympatická, což není moc dobré pro hlavní postavu. Jediné, co mě na knize opravdu zaujalo, bylo Stasi a její praktiky a rozdíl mezi Východem a Západem.

FreckledCathy
08.10.2018

Když člověku dojde ten konec, tak s veškerou trpkostí té doby.

Dajine
30.09.2018

Děsivé a tak skutečné.

martinhk
22.08.2018

V knize je skvěle popsaná atmosféra 70. let v NDR, ne nepodobná té naší. Příběh samotný je místy předvídatelný, na druhou stranu je to napsané velice čtivě.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

kriminalistika politické thrillery retro

Autor knihy

David Young
britská, 1958

Podobné knihy

Kniha Dítě Stasi je v

Právě čtených3x
Přečtených106x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených9x
Knihotéce98x
Chystám se číst73x
Chci si koupit10x