Turiel11 Turiel11 komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Asi jsou tací, kteří si nějaké chyby najdou a třeba budou mít i pravdu, ale já si myslím, že je autorka geniální. Vymyslet a poskládat to všechno dohromady? Nevím, vážně netuším, jak to dělá a odkud to všechno bere.
Její vyprávění je přímočaré a má spád, neustále se něco děje a děje se to k věci. Příběh je plný zvratů, které mě asi jednou budou stát srdeční zástavu, ale stojí to za to. Teď už je příběh vyprávěný z mnoha úhlů, pohledy mnoha postav, které jsou pro mě zajímavé a rozmanité, nezpůsobuje to ale zmatek a já se s přehledem v ději vyznám. Vše na sebe plynule navazuje, všechno má svůj řád a význam. Velmi důležitou roli hraje v knize láska, romantika i milostné scény...nevím, jak to popsat, to musíte přečíst. S.J. Maas má ten dar, že mě dokáže uvěznit na stránkách svých knih a já se potom horko těžko vracím zpět. A vážně nevím, jak to udělám po této knize.
!!! SPOILER !!!
Knihu jsem si koupila chvíli po tom, co vyšla a až do TEĎ čekala. Tušila jsem, že se něco nepěkně po..kazí a potřebovala jsem se nejspíš připravit... A tak když došlo na setkání Aelin a Maeve, jen jsem odevzdaně držela knihu a otáčela stránky a bylo mi hrozně smutno. Pořád je mi hrozně smutno... To ale nic nemění na tom, že ta kniha, ba dokonce celá série, včetně autorky, je vážně úžasná. Vřele, opravdu hodně vřele až plamenně, doporučuji. :-)

06.02.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Když jsem dočetla tuto knihu, dopadlo to úplně stejně, jako když jsem před rokem přečetla Dvůr trnů a růží... Vzala jsem ji a přečetla znovu. Samozřejmě z gruntu i s prvním dílem. Prostě to jinak nešlo... Nebyla jsem vůbec schopná fungovat. A dnes, když jsem knihu Dvůr mlhy a hněvu dočetla podruhé, se mi konečně nějak ulevilo. Je to jednoduše pecka. Úžasné čtení a jízda, která vás pohltí. Všechno, co jsem si myslela, že vím a přeji si, aby to nějak bylo, se naprosto změnilo a obrátilo, nepřestávala jsem vycházet z údivu. Nádhera!! Všem doporučuji a přeji pevné nervy při čekání na 3.díl. :-D

10.07.2017 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělá, skvělá, skvělá kniha! Geralt z Rivie...Chápu, proč se vyprávění o něm stalo kultovní záležitostí. I mě si získal velmi snadno a rychle. Zvláštní...z nějakého důvodu jsem si myslela, že je jiný, než jak jsem ho poznala v knize...je daleko lepší. První knihu jsem zhltla jako malinu a těším se na pokračování.

03.11.2018 5 z 5

Tajná láska Tajná láska Lisa Kleypas

Moc nerozumím tomu, proč je příběh zařazován do série "Bow Street", ale to je vlastně druhořadé. Hlavní hrdinové jsou opět sympatičtí a o to víc, že mají i nějakou tu opravdovou chybku, propletenost příběhu se mi moc líbila. Sérii Čekanek už jsem sice četla, ale bylo fajn poznat jaký byl Westcliff před tím než potkal Lili. ;-)
Možný spoiler!!!!
Ačkoliv na mě bylo toho zatvrzelého odmítání ze strany Aline už ke konci trošku moc, přesto je tento příběh jedním z nejhezčích, které jsem doposud od autorky četla.

26.02.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Odkud začít... Líbí se mi svět, který autorka vytvořila. Líbí se mi příběh a líbí se mi, jak je vyprávěný. To, že má svá tajemství, která vyjeví až ve správný okamžik a tím jen znásobí požitek ze čtení. Líbí se mi postavy a jejich charaktery a líbí se mi, jak se vyvíjejí. Že mají silné i slabé stránky a já jim věřím. Líbí se mi, že každá nová postava zapadá na svoje místo přirozeně jako správný dílek skládačky. Líbí se mi, jak se mi občas zatají dech, když se stane něco, pro mě, úplně nečekaného a nebo jak knihu stěží odkládám, abych se alespoň trochu vyspala. Zkrátka, líbí se mi celá kniha, ba dokonce celá série. Nádhera!

22.11.2016 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Věděla jsem, že tato, oproti ostatním, útlounká knížka má být úvodem pro další pokračování z tohoto světa. A myslím si, že se to autorce bezezbytku podařilo.
Momentálně panuje křehký mír, ale všichni, kdo byli vystaveni válce, se potýkají se svými démony. Tak nějak si myslím, že v dalších knihách bude vyprávění o Feyre a Rhysovi upozaděno a dostanou slovo další. Je mnoho příběhů, které čekají na svůj šťastný konec... Elain, Lucien, Azriel...Morrigan...Cassian a Nesta, Vassa, Jurian...snad i Tamlin..a kdo ví, kdo ještě další.
Bylo hezké se do tohoto světa na chvíli vrátit. Bylo hezké číst, že jsou Feyre a Rhys šťastní. Tu jejich bandu a pošťuchování mám upřímně ráda, celou dobu mě bavili. Kniha mě navíc začala ladit na vánoční notu, což považuji za dokonalou třešničku na dortu. Opravdu se těším na pokračování.

03.11.2018 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Mám na jazyku spoustu superlativ a nemůžu si vybrat, kterým začnu. Kniha má skvělou atmosféru, která mě vtahovala do sebe, jen těžko jsem ji odkládala. Všechno je tak nějak dokončené a dotažené - nevím, jak jinak to popsat. Ten pocit, že je v té knize všechno správně. Popisy byly hojné a já z nich byla chvílemi nervní, ale to nijak neumenšuje jejich krásu. A to, že nevíme, kdo je kdo? Prostě pecka. Měla jsem favorita a trefila se, ale autorka se opravdu snaží, mate, zavádí do slepých uliček a hází udičku. Některé scény jsem vůbec nedokázala dostat z hlavy...nádhera.
!!!SPOILER!!!
Zdá se mi to nebo se autorky této a podobné literatury v poslední době vyžívají v naprosto šílených koncích? Jim se to píše, ale kdo to má všechno rozdýchávat? :-D Ještěže už je druhý díl a já nemusím čekat než vyjde.

18.01.2018 5 z 5

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Moooooc moc moc moc hezký příběh. :-D Kdybych tušila, že tato série tak úzce navazuje na "Čekanky", bývala bych se do ní pustila dřív. Měla jsem problém, knihu pustit z ruky. Neustále jsem si říkala: " Až bude klidnější pasáž...až bude chvilka klidu..", ale ono se neustále něco dělo. A líbilo se mi, že autorka už tady vnadila na pokračování. Cam je velmi sympatický hrdina. Super!

28.02.2017 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

SKVĚLÁ kniha!!! Většinou mi to chvíli trvá, ale do příběhu Cizinky jsem byla začtená od první stránky. I já jsem nejdříve shlédla obě řady seriálu a snad právě díky tomu, jsem byla schopná knihu alespoň občas odložit ( nedovedu si představit ty nervy, kdyby tomu bylo jinak). :-P Příběh je svižný, má spád, neustále se něco děje, ale přitom má všechno hlavu a patu, veškerý popis je stručný, jasný, výstižný, ale dokonale dostačující. Ani chvíli jsem se nenudila. Prostě pecka. :-)

15.10.2016 5 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Při čtení knihy mě napadla myšlenka, že tato kniha patří k nejlepším, jaké jsem z tohoto žánru četla. Hlavní hrdinové sympatičtí, každý svým způsobem, vtipní, chemie mezi nimi neuvěřitelná. Knihu jsem hltala a bavila se u ní. Doporučuji!

14.11.2018 5 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Celou sérii mám moc ráda a na příběh Arylin a Stona se jsem těšila. Kniha se četla dobře, jako pokaždé, nechybělo jí nic, na co jsem od autorky zvyklá, ale přes to... já vám nevím...když jsem knihu dočetla, cítila jsem se tak nějak ošizená. Asi jsem na závěr potřebovala trošku víc "srdíček", ještě nějaké to milostné vyznání...Já vím, já vím, ale tak to prostě mám. :-D Nicméně to nic nemění na tom, že je to hezké odpočinkové čtení, které příjemně naladí.

06.09.2018 4 z 5

Touha Touha Nicole Jordan

Tuto knihu už jsem kdysi četla, ovšem vytrženou ze série Ligy a tak jsem si řekla, že si ji přečtou ještě jednou pěkně ve správném pořadí. Ačkoliv jsem mlhavě tušila o co go :-), velmi mile mě překvapilo, že jsem se u knihy vůbec nenudila ba naopak. Znovu jsem hltala každou stránku. Opět mi přišlo, že některé úvahy se v knize omílaly stále dokola, ale nevadilo mi to. Hurá na další díl! :-D

17.09.2017 5 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Krásný příběh s neotřelým dějem. Hlavní hrdinové mi byli vysloveně sympatičtí a i ostatní postavy, včetně lady Ashtonové (které bych nejraději zakroutila krkem :-D), se mi líbily. Stránky jsem doslova hltala. Rovnou se pouštím do druhého dílu.

01.09.2017 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Kniha mě nebavila o nic méně než první díl. Dala mi to, co jsem od ní očekávala a já se bavila. Max byl vážně sympaťák a do příběhu vnášel svěží vítr.
SPOILER!!!
Velmi svěží byl i závěr knihy, kde to pro jednou taky "zvorala" hrdinka. :-D

11.01.2017 4 z 5

Hledání podmanivé krásy Hledání podmanivé krásy Jennifer Probst

Miluju knihy J. Probst a tato není výjimkou. Dlouho jsem čekala a těšila se a stálo to za to. Knihu jsem zhltla, ani málem nevím jak. Líbí se mi, že i tento příběh (stejně jako všechny předešlé) autorka vypráví z pohledu obou hrdinů, podle mě to dává prostor vtipným okamžikům pro čtenáře. Tentokrát byl příběh okořeněný i o větší dávku napětí. Navíc super bylo, že kniha propojovala tuto sérii s tou předešlou. Bylo hezké vidět, jak se mají některé oblíbené postavy. :-) Prostě pecka, vřele doporučuji každému, kdo má rád romantiku, romantiku a zase romantiku. ;-)

09.11.2016 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Jééé, mně se to líbilo! :-D Hlavní hrdinové sympaťáci, líbilo se mi, jak byl příběh od samého začátku nastavený a jak plynul. Super kniha i série! :-)

19.11.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Konec druhého dílu této série mě zanechal ve značně emočně labilním stavu, takže na toto pokračování jsem se opravdu, ale opravdu hodně těšila. :-) Uf, huh a aaaaach! Bylo to prostě super!!! Nejspíš se opakuji, ale vážně nevím, jak to ta žena dělá. Neustále přináší něco nového a zároveň nečekaného. Líbí se mi, jak rozvíjí nové dějové linky a nachází řešení ( i problémy :-D ) tam, kde bych je jednoduše nečekala. Každá její kniha a každá stránka v té knize je potěšení.
Erotika a to, jak ji SJM popisuje se mě osobně líbí a myslím si, že bez ní by to nebylo tak úplně ono. A víte co? Jo, Tamlin se zachoval jako v.l a byly okamžiky v knize, kdy bych ho nejradši vyhodila z okna nejvyšší věže, ale vlastně je mi ho líto. I když tato kniha má nějakým způsobem ukončovat jistou část této série, tak autorka nechala otevřených opravdu hodně příběhů a já se těším, jak se budou dál vyvíjet. Uáááá! :-D

16.04.2018 5 z 5

Extáze Extáze Nicole Jordan

Nádherný příběh i oba hlavní hrdinové, kteří mi byli velmi sympatičtí. Líbilo se, jak se kniha odvíjela, tajný Ravenin svět a to, že se Kellova minulost odkrývala postupně. Taky bylo hezké, jak si autorka připravovala půdu pro poslední příběh. Už se na něj těším. :-)

23.09.2017 5 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

To byla nádhera! Opět velmi sympatičtí hlavní hrdinové a Madeline, ačkoliv velmi naivní, mi jednoduše učarovala. Od knihy nebylo možné se odtrhnout. Krásné odpočinkové čtení. Tato série je moc povedená a já ji vřele doporučuji.

01.09.2017 5 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Vzhledem k tomu, jaká všetečka byla Eloise v předchozích knihách, byla jsem zvědavá na její příběh. A ten byl, možná i překvapivě, něžný a romantický. A "velcí bráchové" byli vyloženě k sežrání. :-D

15.08.2017 4 z 5