Ttammarra Ttammarra komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc jsem se těšila až si knížku přečtu a musím říct, že mě trochu zklamala :(. Čekala jsem mega zápletku a tato mi přišla taková nic moc. Tak jsem si myslela, že konec bude famózní a taky mě zklamal. Za mě nevím, proč je to Kniha roku 2015 a takový bestseller :(

19.06.2017 2 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Když jsem viděla název téhle knížky tak jsem si říkala: no dobrý, tak uvidíme, co to bude. Ale musím přiznat, že obsah mě mile překvapil. Knížka se četla skoro sama, nutila mě zamýšlet se a uznat, že s nestěžováním jdou věci líp. A je fakt že si lidé hodně stěžují i já no.
Dozvěděla jsem se plno nového infa a knížku opravdu doporučuji. S ní i 21 denní výzvu vydržet nestěžovat si. Je to fakt challenge.

25.11.2019 5 z 5

Matčino tajemství Matčino tajemství Dilly Court

Nádherná knížka. Doporučuji všem, co mají rádi historické, romantické příběhy. Mně se moc líbila. I když byla místy táhlejší, užila jsem si to.

26.03.2018 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka se mi líbila, hezky se četla a nebylo to jen tak klišé téma :)

29.09.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se mi moc líbila, byla velice čtivá a napínavá, takže musíte stále pokračovat ve čtení. I když tento žánr téměř vůbec nečtu, bylo to parádní počteníčko :) akorát ten konec mi přišel tak rychle ustříhnutý, ale možná to tak mělo být. A ještě mi scházela přímá řeč u Emmy :( Doporučuji ;)

13.09.2017 5 z 5

Knížka se mi líbila, rychle se čte, je psaná jednoduše a krásně to odsýpá

Najdete v ní tipy&triky jak na úklid domácnosti. Nejedná se o úklid na denní bázi, ale spíš takový ten věcný nepořádek, nahromaděné věci, oblečení, co nenosíme, knihy, papíry,.....

Základ všeho je zbavovat se věcí, které nám nedělají radost a nechat si věci naopak ty, co máme rádi, máme z nich radost.

Maruška píše, že když máme uklizeno jednou provždy, máme to i jednodušší v životě. Líp se nám žije, jsme šťastnější, sebevědomější, spokojenější.

02.11.2020 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Úžasná kniha. Louise Hay byla neuvěřitelná. Díky knihám, které napsala a tím, co dělala, pomohla mnooooooooooooooooha lidem. Doporučuji všem. Nejlepší kniha od ní. Všechny knihy od ní jsou TOP!

08.02.2019

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Super pokračování a zase ten konec mě dostal a těším se na pokračování, protože dál číst prostě musíte :)

26.08.2017 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Super oddechová knížka, krásně a rychle se čte. Příběh je také lákavý. A ten konec parádní, nemohla jsem se dočkat až vyjde pokračování :)

26.08.2017 5 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Hezky psaná knížka o těžkém tématu. Velmi čtivá. Akorát jsem moc nepochopila na konci knihy, proč autorka píše o Ervínovi a moc není ukončen příběh Rút.

12.05.2017 4 z 5

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Tato kniha se mi líbila, velmi dobře se mi četla a v půli knížce jsem se od ní nemohla odtrhnout, protože mě velmi zajímalo, jak to dopadne s Marianou. Opět musím říci, že se mi více líbila linie minulosti, jako u autorčiny další knížky Zimní moře, kterou jsem četla před touto. Hezký námět knihy akorát ke konci to autorka nemusela najednou tak rychle dokončit. Zajímalo by mě, jak to dopadlo s Geoffem :)

08.05.2017 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Tuhle knihu by si měl přečíst každý, kdo říká, že se máme v dnešní době špatně. Moc se mi líbila, ač to není moc veselé období, nepochybně patří k naší historii a vývoji.

15.11.2016 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Úžasná a velmi čtivá knížka :-)

04.08.2016 5 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Super knížka, dobře se četla a i audio knížka je parádní. Doporučuju pro všechny, co se zajímají o svoje tělo, zdraví, cvičení, hubnutí. Obsahuje plno věcí, co jsem měla na sobě ozkoušené akorát nepojmenované, tak se mi to potvrdilo výzkumy :). Doporučuji.

02.01.2022 5 z 5

Ikigai: Šťastný a dlouhý život Ikigai: Šťastný a dlouhý život Héctor García

Tato kniha se mi četla velmi dobře. Je rozdělena na přehledné kapitoly, čtení hezky utíká. Dozvíte se, jak na dlouhověkost, co jíst za potraviny, jak se hýbat. Trochu mě mrzelo, že o ikigai se autoři zmiňují až na konci knihy, ale stejně se mi kniha líbila a budu se k ní vracet. Rozhodně stojí za přečtení, ale nečekejte zase od ní zázraky, dost věcí bězně známe.

22.04.2020

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

V této knize se mi líbily myšlenky a principy, které jsou prostě pravdivé. Kniha se četla dobře a rychle, ale zpracování se mi příliš nelíbilo. Chvílemi mě oba hlavní hrdinové vytáčeli a nebavilo mě zdlouhavé vyprávění. Kniha mě zaujala v knihkupectví už před nějakou dobou, a proto jsem si ji chtěla přečíst. Nicméně myslím, že existuje více povedenějších knížek na toto téma.

21.01.2020 2 z 5

Buď šťastný! Buď šťastný! Andrew Matthews

Suprová a pro mě naprosto dokonalá knížka. Hodně mi pomohla a myslím, že by si ji měl přečíst každý ;)

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Hezká knížka, ale čekala jsem podle názvu víc. Závěr mě překvapil, ale přišlo mi to takové bez většího nápadu. Pro teenagery je to asi spíš vhodnější než pro mě. Mně už je přes dvacet. Ale jinak to bylo dobře čtivé.

11.07.2017 3 z 5

Krvavé nebe Krvavé nebe Mark Roberts

Tahle knížka se mi líbila. Na mě byla docela dost drsná, protože tento typ knih vůbec nečtu. Měla zajímavou zápletku a vyšetřovatelka Eva Clayová mě zaujala i svojí minulostí. Za mě super knížka a ráda si přečtu i pokračování, i když se budu zase trochu bát :) .

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha se četla rychle a vtáhne do děje. Je to lehké oddechové čtení. Na mě nic moc hlubokého, ale hodí se určitě na dovolenou nebo pro odpočinek. Konec je dost otevřený a určitě se chystám na druhý díl.