Ikigai: Šťastný a dlouhý život přehled

Ikigai: Šťastný a dlouhý život
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354890/bmid_ikigai-stastny-a-dlouhy-zivot-7FO-354890.jpg 4 67 67

Tato knížka vás bude inspirovat a povzbuzovat, abyste objevili svoje osobní IKIGAI, japonské tajemství dlouhého a šťastného života. Nabídne vám cestu, na které zapomenete na spěch, najdete svoje životní cíle a poslání, lépe si uvědomíte, v čem jste opravdu dobří a co vám opravdu přináší uspokojení. A najdete odvahu, abyste se právě tomu věnovali. Každý svůj den pak prožijete radostně a naplno – a zůstanete celý život mladí!... celý text

Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Leda
Originální název:

Ikigai: Los secretos de Japón para una vida larga y feliz , 2016


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ikigai: Šťastný a dlouhý život. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (15)

Eldar80
10.10.2023 3 z 5

Má to matoucí název a obálku. Vytváří to dojem, že to bude primárně o IKAGAI, ale je to především o dlouhověkosti. Ikigai je zde jen jedna z věcí a nakonec se jí nevěnovalo zdaleka tolik pozornosti.
Víc se řešilo zdraví, stravování, zkušenosti stoletých a pár fyzických cvičení. Jako fakt, o nalezení ikigai to není. Je to jen zdůrazněné na obálce. Je to spíš jen shrnutí obecně známých věcí. Zkrátka informačně nic převratného.
I tady se objevuje flow, meditace, přítomnost, skromnost, pobyt v přírodě apod. Bylo to hezké, ale jak to může být bestseller nevím. Je to spíš pro vaše blízké, na kterých vám záleží a o kterých víte, že moc nečtou.
Někomu může pomáhat číst to opakovaně a obsah si občas připomínat. Čtení může navozovat příjemnou a uvolněnou náladu. Nestresovat se a nechat věci volně plynout. Ale nezahálet! Naopak je nutné být aktivní.
Možná to ocení lidé, kterým je blízké Japonsko a jeho minimalismus. Tráva je zelená, obloha je modrá, Slunce svítí. Někomu ta přílišná zenovost nemusí sedět. My jsme zvyklí přemýšlet a tady trháte plevel na zahrádce.
Jen je dobré si uvědomit, že není důležitá délka života, ale jeho kvalita. A tu právě tihle superstoletí mají... To spojuje všechny modré zóny a tak na tom něco bude. Ukazuje to tím správným směrem. Přístupné, ale moc stručné. 75% 3,5*

_Knihomolka_
10.05.2023 3 z 5

"Místo abychom hledali krásu v dokonalosti, hledejme ji v nedokonalém. Základem je "přijmout", že existují jisté věci, nad kterými nemáme moc. To je například důvod, proč Japonec ocení šálek nepravidelného tvaru s vinoucí se prasklinou."
- wabi sabi
Nemůžu říct, že bych z knihy byla úplně paf, ale něco mi po sobě skutečně zanechala - jedno příjemně strávené odpoledne, hlavu plnou otázek souvisejících se smyslem života a sebepřijetím a také pár hezkých citátů...


hu_87
07.10.2022 5 z 5

Knížečka je aspoň pro mě úžasná, naučná a čtivá.
Je to sice taková všehochuť, ale to mně osobně nevadilo.
Lidé z ostrovu Okinawa jsou známí svou dlouhověkostí a šťastným přístupem k životu. Jako cenné vnímám i to, že je zde načrtnut i přístup těchto lidí ke každodenním věcem, k sociálním vazbám, ke stravě.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Ikigai: Šťastný a dlouhý život v seznamech

v Právě čtených7x
v Přečtených106x
ve Čtenářské výzvě9x
v Doporučených8x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst95x
v Chci si koupit41x
v dalších seznamech3x