Ikigai - Šťastný a dlouhý život

Tato knížka vás bude inspirovat a povzbuzovat, abyste objevili svoje osobní IKIGAI, japonské tajemství dlouhého a šťastného života. Nabídne vám cestu, na které zapomenete na spěch, najdete svoje životní cíle a poslání, lépe si uvědomíte, v čem jste opravdu dobří a co vám opravdu přináší uspokojení. A najdete odvahu, abyste se právě tomu věnovali. Každý svůj den pak prožijete radostně a naplno – a zůstanete celý život mladí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/354890/ikigai-stastny-a-dlouhy-zivot-wOa-354890.png 4.117
Osobní rozvoj a styl, Zdraví
Vydáno:, Leda

Ikigai: Los secretos de Japón para una vida larga y feliz (2016)

Kniha Ikigai - Šťastný a dlouhý život

dontbullshitme

Kniha, která vás tak nějak přiměje být trochu aktivnější, pokud máte dost silnou vůli. Já mezi takové nepatřím, ale myslím, že bych se k tomu mohla po malých krůčcích nastudovaných z knihy dopracovat. Rozhodně se tam najdou věci, které se dají aplikovat hned, takže ze sebe máte dobrý pocit, i když ještě nejste mistrem ikigai. :)

horkosladka

Myslím, že žít spokojený život je v podstatě určujícím cílem rozumně uvažujícího člověka. Ovšem pod spokojeností si každý představuje něco jiného. "Ikigai" je japonské pojetí smysluplného a vyrovnaného života. Radovat se z blízkosti přátel, ze slunce, ze šálku čaje, z dobrého jídla, z pohybu, z pobytu v přírodě, staráním se o dům a zahradu, o blízké, dělat užitečnou práci, povídat si o tom, co nás skutečně zajímá, neustále se něčím zabývat, dělat to, co nás baví, učit se novým dovednostem nebo rozvíjet to, co v nás už je, mít to s kým sdílet, těšit se z bytí v přítomném okamžiku, to vše je tím, co naplňuje náš život. Umět být vděčný za to, čeho se nám dostává a vážit si drobných maličkostí, nežít v minulosti ani se neděsit budoucnosti - to je nejspíš ten správný recept na duševní pohodu. Japonský přístup "ikigai" může přinést inspiraci i nám Evropanům. Kniha zároveň ale neříká nic zásadně nového.

jsemvlastovka

Ta knížka mě zklamala, i když jsem možná prostě měla moc vysoká očekávání. Jsem totiž velká fanynka konceptu ikigai a podobné filosofie, chtěla jsem si ujasnit svou osobní vizi, přemýšlet o tom, v čem jsem dobrá a zároveň to poslouží světu...
Ale kniha se ikigai jako takovému věnuje relativně málo, je spíš obecně o tom, jak se žije na Okinawě. Hodně se zaobírá jídlem, východní filosofií a konkrétními duhy cvičení... Já coby příznivkyně Petra Ludwiga a jeho science-based přístupu jsem fakt zklamaná, protože kniha je příliš málo psychologická a moc esoterická.

Olous1

Kniha inspiruje k objevení svého IKIGAI,japonského tajemství šťastného a dlouhého života. Autoři chtějí, abychom zapomněli na spěch a našli své životní cíle a poslání. Moc hezká kniha. Doporučuji.

Autoři knihy

Héctor García