Trudi806 Trudi806 komentáře u knih

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Tohle mi přijde nejlepší ze série. Tady mi ta "politika" přijde, že k dějí patří, není na něj šroubovaná. A konečně konec, co není na sílu.

03.11.2021 4 z 5

Modré stíny Modré stíny Michal Sýkora

Postava kvestora mi přijde super, politický narážky ale často trošičku navíc, moc profesorský nebo strojený (obecně mám naopak tohle ráda), Výrová zase super, čte se to dobře, ale ten konec, o několik závitů přetaženější, než první kniha, a už tam to bylo moc.

03.11.2021 2 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Olomouc je moje srdcovka, Výrovou jsem si rychle oblíbila, ale některý postavy tam jsou dost nelogický, tedy jejich chování. Konec hodně přitažený vlasy, takový hodně chtěný. Za mne lepší český průměr.

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

Víc by mě to zajímalo asi v té televizi, než v knize, tam jsem se k dočtení vyloženě nutila a šlo spíš o zvědavost, jak to dopadne.

03.11.2021 2 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Tady jsem trochu bojovala. Zfilmovaná série je nedostižná, no a ona ji vlastně nedostihla ani kniha. Škoda. Asi to prostě nebude má literatura, Browna vyloženě dost nemusím, tohle je dost variace na něj. Anebo mi už jen chyběl moment překvapení.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tohle je o několik pater výš, než Rozsudek smrti. A jo, mám hodně ráda spíše ty příběhy, co působí "ze života" a vyšetřování se věřit, než překombinované superefektní kriminálky.

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Skvělý. Tohle se divím, že ještě není aspoň evropským bestsellerem.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jó, název prý už dneska nekorektní, ha ha, ale super čtení.

03.11.2021

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Dlouho jsem to nechtěla číst, protože seriál mám sjetý kam až to jde. Takže je jasný, koho jsem viděla před sebou a jakým hlasem Barnaby mluvil. A jsem dost ráda, že je knížka v něčem odlišná, tak to byla větší zábava.

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

No, tak nás zase někdo jednou šokoval promyšleným násilím a zvrácenostmi... gratuluju.

03.11.2021 1 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Taky dobrá série, a to dost, ale nedá mi to, abych v hlavě pořád neměla sérii z Lewisu a neporovnávala... a v tom porovnání je pro mně Lewis o hodně dál.

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tady by to chtělo další díly, prosim prosim, tak snad někdy. Tohle čtení byla droga a velká jízda! A už vim, kam chci na dovolenou :)

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Pořád hodně dobrý, tenhle styl mi sedí mnohem víc, než temné supermódní drasťárny. A přitom to Skotsko je taky dost na severu, žejo?

Skála Skála Peter May

Jó, tak tohle je literatura. Jednim dechem od začátku do konci, víc román než jenom detektivky, přesahů plno, fakt dobrý. Nevim, jestli ještě někdy budu moc dát něčemu pět hvězd, po tomto.

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Jó, tohle je nostalgie, celá série, to jsem hltala. Pamatuju, jak jsem chodila kolem trafiky a čekala na další díly. Sice jsem už tehdy na to bylo trochu přestárlá prý, ale chytlo mě to. Už se těšim, až to podrstčim svým dětem.

03.11.2021 5 z 5

Noční recepční Noční recepční John le Carré (p)

Proč mi u JlC přijde, že filmy jsou o dost lepší než jeho romány? Ale možná jsem jen jednodušší bytost a tak mi víc sedí, když se kniha trochu proškrtá. A stává se mi to teda výjimečně, aby se mi film líbil víc jak knížka.

03.11.2021 3 z 5

Jeden musí z kola ven Jeden musí z kola ven John le Carré (p)

Četla jsem už dávno, přišlo i jako dobrý ale celkem náročný čtení. Že bych se z něho posadila na zadek, to ne. Ale pak jsem viděla film a ten byl mi přišel naprosto naprosto dokonalý. Tak jsem to možná četla nepozorně nebo nevím.

03.11.2021 4 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Četla jsem mladší a u žádné knížky jsem se zatím táák nebála jako tady. Od té doby se k ni chci i nechci vrátit :)

03.11.2021 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Tak tímhle byl založený můj oblíbený žánr, a to je moc dobře.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Je to hloupý, ale tohle jsem viděla jako výbornou komedii dřív, než jsem to četla, a pak už při čtení nebyl takový zážitek.