Mrtví v Badger’s Drift

Detektivní román, čtenáři oblíbené a literární kritikou vysoce ceněné britské autorky Caroline Grahamové, se tentokrát odehrává v tiché anglické vesnici jménem Badger´s Drift. Ovšem poklidná atmosféra místa, jehož název by se dal volně přeložit jako „Jezevčí závěj“, je pouze zdánlivá – pod skořápkou vyrovnaných a přátelských mezilidských vztahů se totiž skrývá cosi podivného a nebezpečného. Když jednoho dne zemře postarší slečna Emily Simpsonová při nevinné procházce v lese, uchýlí se venkovský lékař k nejjednoduššímu vysvětlení, jímž je přirozená smrt. Lucy Bellringerová, dobrá přítelkyně zemřelé, má však o oprávněnosti takového tvrzení pochybnosti. Proto požádá šéfinspektora Barnabyho, aby smrt slečny Simpsonové prozkoumal. Od chvíle, kdy se Barnaby a jeho pomocník seržant Troy ujmou případu, se život vesnice definitivně změní. Staré rivality, dávné lásky a nenávisti, ale i nové skandály se začínají vynořovat jeden za druhým. A nakonec dojde k událostem, které oba detektivy přimějí, aby své pátrání zintenzivnili a urychlili…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23405/big_mrtvi-v-badger-s-drift-qnK-23405.jpg 4.2100

Vraždy v Midsomeru 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Killings at Badger´s Drift, 1987

Kniha Mrtví v Badger’s Drift

Fortuna7

Seriál mám opravdu moc ráda a nepodívat se na knižní předlohu by byl prostě hřích. Jenže mě to trošičku zklamalo. Děj pomalu utíkal a ztrácela jsem se v kvantech postavách. Chtěla bych ale zmínit anglický humor, protože ten v této knize najdete úplně jako z učebnice a moc mě bavil. Díky knize jsem se dozvěděla daleko více informací o detektivech, což se mi taky moc líbilo a oceňuji to.
3,5/5⭐

Awča

Seriál mám moc ráda, a když se mi naskytla možnost poslouchat audioknihu, neváhala jsem. Začátek byl napínavý, ale v průběhu času se příběh rozvětvil a rozmělnil. Trošku mě mrzelo, že sympatická postava Troye je zde vykreslena tak trochu troubovatě.
Kniha byla velmi pěkně načtena a dobře se poslouchala, ale řadím ji ke slabším kouskům série, ani v TV mě příběh úplně neoslovil.

Trudi806
03.11.2021

Dlouho jsem to nechtěla číst, protože seriál mám sjetý kam až to jde. Takže je jasný, koho jsem viděla před sebou a jakým hlasem Barnaby mluvil. A jsem dost ráda, že je knížka v něčem odlišná, tak to byla větší zábava.

Vesper001
14.10.2021

Srovnání s Agathou Christie nechápu. Jediná spojitost je prostředí anglického venkova. Protože dobře znám seriál, měla jsem dojem, že čtu jeho detailní scénář. Sice čtivý, ale předem známý skoro do posledního detailu. V knižní podobě působí obyvatelstvo vesničky jako děsivé panoptikum, některé postavy téměř ztrácejí lidskost. Seržant Troy je tak otravné jelito, až si čtenář klade otázku, proč když to Grahamová v Badger´s Driftu tak kosila, nevzala zlehka po hlavě i jeho. :) A těch pár explicitních sexuálních podrobností bylo přesně o pár víc, než bylo nutné. Seriál je zkrátka lepší.

katerina5544
01.07.2021

Och, moje srdecko plesalo, miluju serial s puvodnim obsazenim a tento knizni prvni dil je skvely!

Pavčule
23.05.2021

Jakožto velká fanynka televizního MM mě tohle nesmělo uniknout . Je to fajn poznat i knižní předlohu a je zajímavé , že knižní hlavní postavy jsou na tom často jinak než , jak jsou vykresleny v televizi.

Vesmich
03.04.2021

No tak to je učiněná paráda! Hrabství Midsomer, kde se morduje o 106 znám z televizního seriálu plného krásných anglických venkovských domů a jejich vraždění chtivého obyvatelstva. V textu je to ještě lepší! Seržant Troy plný služebního nadšení a šéfinspektor Barnaby trpící domácí kuchyní ještě více, než ve filmech. To si rozhodně nenechte ujít!

Bája89
17.02.2021

Odposlechnuto jako audiokniha ve velmi zdařilém podání pana Beneše. Začátek byl epickej, až se mi z toho podlomila kolena a musela jsem si stejně jako oběť udělat kakao se skořicí, ale pak se něco pokazilo a já už poslouchala jen ze setrvačnosti. Barnaby byl báječný, jak jinak, ale Troy? To bylo velký špatný. V půlce čtenář/posluchač začne mít jisté podezření, které se na konci potvrdí a autorka ještě přitvrdí a velmi slušně celý příběh zakončí.