Mrtví v Badger’s Drift

Detektivní román, čtenáři oblíbené a literární kritikou vysoce ceněné britské autorky Caroline Grahamové, se tentokrát odehrává v tiché anglické vesnici jménem Badger´s Drift. Ovšem poklidná atmosféra místa, jehož název by se dal volně přeložit jako „Jezevčí závěj“, je pouze zdánlivá – pod skořápkou vyrovnaných a přátelských mezilidských vztahů se totiž skrývá cosi podivného a nebezpečného. Když jednoho dne zemře postarší slečna Emily Simpsonová při nevinné procházce v lese, uchýlí se venkovský lékař k nejjednoduššímu vysvětlení, jímž je přirozená smrt. Lucy Bellringerová, dobrá přítelkyně zemřelé, má však o oprávněnosti takového tvrzení pochybnosti. Proto požádá šéfinspektora Barnabyho, aby smrt slečny Simpsonové prozkoumal. Od chvíle, kdy se Barnaby a jeho pomocník seržant Troy ujmou případu, se život vesnice definitivně změní. Staré rivality, dávné lásky a nenávisti, ale i nové skandály se začínají vynořovat jeden za druhým. A nakonec dojde k událostem, které oba detektivy přimějí, aby své pátrání zintenzivnili a urychlili…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23405/mrtvi-v-badger-s-drift-qnK-23405.jpg 4.280

Vraždy v Midsomeru 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Killings at Badger´s Drift, 1987

Kniha Mrtví v Badger’s Drift

Vesmich

No tak to je učiněná paráda! Hrabství Midsomer, kde se morduje o 106 znám z televizního seriálu plného krásných anglických venkovských domů a jejich vraždění chtivého obyvatelstva. V textu je to ještě lepší! Seržant Troy plný služebního nadšení a šéfinspektor Barnaby trpící domácí kuchyní ještě více, než ve filmech. To si rozhodně nenechte ujít!

Bája89

Odposlechnuto jako audiokniha ve velmi zdařilém podání pana Beneše. Začátek byl epickej, až se mi z toho podlomila kolena a musela jsem si stejně jako oběť udělat kakao se skořicí, ale pak se něco pokazilo a já už poslouchala jen ze setrvačnosti. Barnaby byl báječný, jak jinak, ale Troy? To bylo velký špatný. V půlce čtenář/posluchač začne mít jisté podezření, které se na konci potvrdí a autorka ještě přitvrdí a velmi slušně celý příběh zakončí.

Mateo67
25.02.2020

Na relativně malém prostoru skvěle vykreslené postavy, a to nejen ty vyloženě hlavní, jejich minulost i prostředí, kde žijí a jak žijí. Propletené vztahy, kdy každý zná každého, tedy myslí si, že zná. Sousedské a příbuzenské vztahy jsou totiž vše jiné, jen ne přátelské a upřímné a každému musí být jasné, že se s vrahem (vrahy) setkává denně na ulici. Nemůžu jinak než doporučit a zde v audio verzi, protože Vladimír Beneš podává výkon hodný mistra.

konicekbily
17.12.2019

Anglický venkov je prostředím, které si britské spisovatelky vybírají po vzoru paní Agathy Christie za dějiště svých detektivních příběhů. Dělají dobře: maličká vesnička, kde je toho spousta k vidění, lidi se navzájem znají a tak existuje spousta svědků, klepů a pozorování a detektiv to má potom snadné při omezeném počtu podezřelých mu stačí oddělit zrno od plev a na závěr nám vše vysvětlí, jak to bylo vlastně jedině možné! Moc pěkná oddechová četba!

Allena24
07.12.2019

Velmi pěkné audio - to především. Ale knižní Troy mě dost štval....tak holt hvězdička dolů.

Tyrkysová
08.11.2019

Pokud znáte seriálové zpracování Vražd v Midsomeru, možná budete trošku překvapeni - ne nutně ve zlém - styl vyprávění autorky je maličko jiný, než jsme z televizních obrazovek zvyklí. Rozhodně ale za přečtení stojí!
Poslouchala jsem jako audioknihu a musím vyzdvihnout skvělý výkon Vladislava Beneše. Velmi příjemně se poslouchá a do příběhu opravdu vdechl život.
4,5/5*

knihomolkadorfa
01.09.2019

Dobrá detektivka a skvělá interpretace Ladislava Beneše. Moc příjemný poslech.

sarka45
25.03.2019

Posloucháno jako audiokniha. Příjemná detektivka z anglického venkova, přesně podle mého gusta. Psychologie postav, vztahy na malé vesničce, kde si všichni vidí až do talíře, komplikovaná zápletka, milý detektiv s drobnými vsuvkami do jeho soukromí, to vše povýšeno nádherným přednesem pana Beneše.