Hospoda Jamajka

Po smrti své matky se Mary Yellanová vydává na cestu k tetě Patience a jejímu muži Jossi Merlynovi, majiteli ponuré a zanedbané hospody Jamajka. Netuší, že z krásné ženy se stala vystrašená troska. Brzy zjistí, že za vším stojí Joss, despotický a hrubý muž, kvůli jehož pověsti se hostinci slušní lidé vyhýbají. Přesto se tam čas od času schází společnost. Odvážná Mary je osudem vtažena do událostí a odhaluje hrůzné tajemství Jamajky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402845/big_hospoda-jamajka-PHG-402845.jpg 4.2744
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Motto

Jamaica Inn, 1936

Kniha Hospoda Jamajka

LiliDarknight

Táto kniha sa mi vynikajúco trafila do nálady. Od prvej vety ma to totálne vcuclo a každým slovom som nasávala tú nádhernú atmosféru, až som nakoniec skončila uprostred cornwallských vresovísk a odmietala odtiaľ odísť. Autorka mi opäť dokázala, že som jej knihy mala začať čítať omnoho skôr a okrem toho aj to, že bola ženou mnohých talentov, nakoľko každá kniha, ktorú som doteraz od nej prečítala, bola úplne iná, no zakaždým výborná. Body navyše získava to záverečné odhalenie, ktoré som vôbec, ale vôbec nečakala.

Sumatrae

Samotny pribeh i postavy se mi moc libily, popisy slatin a hotelu Jamajka byly perfektni, ale preklad z roku 1970 od pana Becpalce mi vubec nesedel, byl na muj vkus takovy kvetnaty a krkolomny, ze jsem knihu stale odkladala a nemohla jsem se zacist Cetla jsem od autorky Mrtvou a zivou a Loutka a jine povidky a ty se mi cetly skvele, coz jak jsem zjistila bylo jinymi prekladateli... Knizku bych ale urcite doporucila, kdyz se ctenar odpouta od stylu prekladu, tak si to i tak uzije, protoze me autorka zatim nezklamala

NikiGrouse

Nevím proč, ale kniha se mi nečetla moc dobře. Zajímavé postavy i příběh, ale mysl mi pořád odbíhala pryč..

Betulabii

Krásný příběh se zajímavou zápletkou, jediné co bych vytkla byl vztah hlavní hrdinky a Jema. Příběhy z 19.století mám načtené celkem dost, takže vím, že romantické vztahy i přátelství v této době, vznikají celkově rychle, řádu několika rozhovorů. Ale přijde mi, že se do sebe zamilovali teda celkem rychle - praktický dva rozhovory a jeden výlet do města. Ale tak asi nemám tak dobrodružnou krev jako Mary.

Usire

Popis krajiny byl opravdu skvělý, stejně tak i dusná atmosféra. Trošku mi vadila hlavní postava, která jako by občas neměla vlastní rozum a pragmatické uvažování. Sem tam mi kniha připomínala červenou knihovnu, jinde zase horory od Poa.

Andrea864

Příjemné, napínavé čtení. Sáhla jsem po této knize po dlouhé době a nezklamala. Daphne du Maurier je skvělá vypravěčka. Výborně vystihla temnou atmosféru slatin, ponurost hospody Jamajky a charaktery postav, kdy není všechno tak, jak se na první pohled zdálo.

Micha-Él

Autorka dovede popisovat tak sugestivně a přesně, jako bychom na nehostinných planinách v Cornwallu či v ponurém hostinci Jamajka skutečně byli. Opět mě nezklamal její smysl pro dramatično, jakož i důsledně propracované postavy. Mary by představovala ve své době (začátek 19. století) jistě typ moderní, nezávislé a feministicky založené ženy. Ano, v jistém smyslu tam stereotypy stále přetrvávají, ale musíme myslet na to, že román byl napsán v roce 1936 a ještě popisuje historickou dobu. Pro mě je to vedle Mrtvé a živé a Mé sestřenky Rachel autorčin další skvost, který mi stylem připomíná tvorbu sester Brontëových!

Buchtičkajani

Knihu jsem vzala do ruky kvůli čtenářské výzvě, jinak by se mě asi do ruky nedostala. Trochu ponurý, drsný příběh, jen lehce romantický. Chvílemi zdlouhavý, a pro mě trochu nudný.