Noční recepční

Akční špionážní román, jehož hlavní pstavou je slušný, spolehlivý a nenápadný noční recepční. Za touto maskou se však skrývá bývalý zkušený voják cvičený pro boj s teroristy v Severním Irsku

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53004/nocni-recepcni-53004.jpg 3.836

Night manager (1993)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub, Alpress

Ramiel
30.09.2017

Kniha (ani seriál, který je mimochodem knihou spíše volně inspirován) mě úplně nedokázala vtáhnout do děje. Příliš mi nezáleželo na osudech postav. Nefandil jsem ani "dobrému" Jonathanovi, ani "špatnému" Richardovi. Kniha patří u mě k těm, ke kterým se po přečtení už nebudu vracet.

Kerberos
05.09.2017

Knížka není špatná,ale filmové zpracování se mi líbilo víc.

mgeisselreiter
15.02.2013

Autor rozehrává celkem zajímavou hru, ale má to několik "ale". V prvé řadě Le Carré dle mého názoru neumí moc dobře vykreslit, popsat, charakterizovat postavy (na rozdíl od dobře vymyšlené a prokreslené zápletky). Některé pasáže se čtou dost obtížně. Při scénách, ve kterých různá oddělení špionáže, ministerstva a různých agentur jednají, jsem se ztrácel, unikalo mi, kdo je kdo a za jakou agenturu. Vlastně se dá říct, že mi unikal i celkový smysl, o co se všichni zúčastnění snažili. Závěr nakonec ukázal celou tu nesmyslnost špionáže.
Tento román Le Carrého u mě moc úspěch nesklidil, hodnotím za 65%.
Pozn.: Kniha má 2 identická vydání, která se liší jen přebalem a ISBN 80-85975-01-7.

zfilmováno televizní seriály

John Le Carré