Noční recepční

Akční špionážní román, jehož hlavní postavou je slušný, spolehlivý a nenápadný noční recepční. Za touto maskou se však skrývá bývalý zkušený voják cvičený pro boj s teroristy v Severním Irsku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53004/nocni-recepcni-53004.jpg 3.651
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub, Alpress

Night manager, 1993

Kniha Noční recepční

Any935

Tuto knihu jsem dostala na Vánoce. Jedná se o druhé vydání a obálka je inspirovaná natočeným seriálem a proto jsem ji začala hned číst. Je to kniha ke které se asi často vracet nebudu. Je tam hodně politických témat, které mne nebaví, ale jinak je velmi hezky napsaná. Se seriálem se to nedá srovnávat. Autoři seriálu se pouze knihou inspirovali. Takže se můžete dívat na seriál a číst knihu dohromady a vůbec vám nepřijde, že by to mělo něco společného, tedy kromě jmen hlavních postav, i když ne vždy, a zjednodušeného příběhu. No možná je to dobře. Knihu doporučuji si přečíst a to proto, že je to kniha pojatá více špionážně a také se zde odráží mezinárodní politické vztahy z doby, kdy skončila Studená válka.

hudeckovam.
18.11.2020

Tak si pořád nejsem jistá co si o knížce mám myslet. Bylo to takové všelijaké, chvílemi se děj svižně odvíjel a chvílemi to bylo dost utahaný. Dějová linka s Jonathanem Pinem byla docela čtivá, ale části z řídícího štábu (nebo jak to nazvat) z Miami a Londýna byly opravdu prapodivné. Figur tam bylo jak na orloji, s čímž obvykle problém nemám, ale všechny postavy mi postupně splývaly, celkově tam nebylo moc zajímavých charakterů. Všichni aktéři mi zkrátka přišli stejně šedí - v tom je asi můj největší problém s touhle knihou.
Nicméně byly i pasáže, které mi vynahrazovaly mírné zklamání, ale bohužel jich nebylo tolik, aby podstatně zlepšily můj náhled na knihu.

Shrnula bych to parafrází Járy Cimrmana: "No hezký to bylo, ale že bych to musela číst dvakrát..."

yellow
15.11.2020

Příběh byl neskutečně rozvláčný. Chvílemi se špatně četl.

Martnova
28.05.2020

Roztahaný, nudný, předvídatelný děj, příliš nepodstatných postav, ve kterých se čtenář ztrácí.

Leona333
04.04.2020

Takový dost chabý pokus ve stylu Jamese Bonda, agenta 007 s povolením zabíjet... Navíc mi hlavní postava tohoto špionážního příběhu Jonathan, přišla tak nějak citově labilní... Seriál jsem neviděla. Asi se ani nepodívám. Kniha mi bohatě stačila.

Slimáčisko
09.02.2020

Teda, tak tohle neklaplo. Fešák na obalu, ale tím to zhaslo. Strašně roztahaný začátek a přes to jsem se prostě neprokousala.

ttpnkov
07.09.2019

Do čtení jsem se pustila proto, že se mi zastesklo po seriálovém zpracování, které jsem během jednoho nemocného týdne pár let zpátky zhltala naráz. Mně osobně zdlouhavé vyprávění v tomto případě nevadilo - i když sama většinou dávám přednost rychlejšímu spádu děje. Stále je nutno autorovi nechat, že je tento příběh propracovaný do detailů, a že je jeho námět jedním z nejlepších, jaké jsem v tomto typu literatury kdy zažila.

nai.ivka
19.06.2019

Nedokážu to dočíst, hrozně se to táhne a usínám u toho. Přesto to nemusí být špatná knížka.