Ruská sekce

Vydavatel Barley Blair z Velké Británie se dostal do nebezpečné hry tajných služeb kvůli rukopisu knihy, kterou napsal známý ruský vědec. Rozvědka jej vyslala do Sovětského svazu, aby získal o záhadné knize více informací – mohla by totiž změnit rovnováhu sil na světě. Blair se však v Moskvě setká s přitažlivou redaktorkou Káťou a jejich láska náhle vše změní. Blair se musí rozhodnout co vlastně chce. Cit nelze ovládnout, ale zároveň může oba milence zničit, protože ON je Angličan a ONA je Ruska....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/53006/ruska-sekce-53006.jpg 3.518
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Svoboda-Libertas

The Russia House · 1989

Kniha Ruská sekce

JosefKomensky
27.01.2018

Velice inteligentne napsany pribeh " skutecneho scenare" spionazni zapletky. Vyborna knizku popisujici atmosferu studene valky mezi komunistickym vychodem a kapitalistickym zapadem. V neposlednim pripade pribeh cloveka , ktery byl za svoji ochotu pomoci kolegovy v nouzi nemilosrdne zmanipulovan a nevedomky zatazen do nebezpecne spionazni hry dvou znepratelenych mocnosti.

Knišíl
08.03.2016

Výtečný špionážní román, aneb kdo rád bondovky a spol. nečtěte toto, budete se u toho nudit.

mgeisselreiter
22.03.2015

Le Carré patří mezi mé oblíbené autory, především pro reálný pohled na špionážní služby. To se dá říct i o tomto románu, ale platí zároveň mínusy autora, které zde bohužel převládají. Když budu hodně tvrdý, mohl bych říct, že Le Carré neumí psát. On totiž jen popisuje, ale neumí vykreslovat postavy, často je nudný a špatně se čte (prvních asi 120 stran této knihy bylo skoro utrpením, později sice začal být příběh zajímavý, ale přesto celkově rozvláčný, plytný, negradující, nenapínavý). Síla jeho románů je v příběhu a v zákulisním pohledu na fungování špionážních organizací, na druhou stranu nedokáže čtenáři dobře vykreslit prostředí a postavy, takže čtenář se často zcela ztrácí v tom, kdo je kdo (ve skutečnosti to aspoň v tomto díle nevadí; Ned, Paddy, Clive, Cy, Jack... všichni jak jeden jsou a vůbec jsem neřeši, kdo je ze CIA, kdo šéfuje a kdo vůbec jakou funkci zastává a přesto to pro příběh nehrálo roli). 65%, 22.3.2015.

kaja.marik
04.01.2015

Kniha je velice pěkná, jenom souhlasím s tím, že tam bylo pár nudnějších pasáží. Ale jako celek hodnotím vysoko. Výborný popis práce špionážních služeb. Vypadá to navíc reálně, žádný agent 007.

Popis díla co je tu na tomto webu je dost divný, řekl bych že dílo líp vystihuje popis na http://www.cbdb.cz/kniha-31009-ruska-sekce-the-russia-house

honza66
02.01.2014

Klasika z pera klasika. V porovnání s jinými Le Carrého knihami mně u Ruské sekce přišlo tempo vyprávnění o něco pozvolnější. Ale i tak jde o mistrovský kousek.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

John Le Carré
britská, 1931