Pět mrtvých psů

Vrchní komisařka Marie Výrová, přezdívaná „Velká Sova“, spolu se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla z olomoucké zoologické zahrady tři severoamerické medvědy a současně zavraždila vrátného. Vyšetřování je zprvu neúspěšné; základní otázka, k čemu někdo potřebuje živé medvědy, zůstává nezodpovězena. Když navíc jediného vytipovaného podezřelého kdosi z jeho kompliců připraví o život, je jasné, že detektivové mají co do činění s velmi nebezpečným protivníkem. Mladá policistka Kristýna Horová, bývalá kolegyně olomouckých detektivů, za trest přeložená na obvodní oddělení ve Šternberku, paralelně vyšetřuje nález pěti mrtvých psů, ledabyle zakopaných v lese. Pátrání ji přivede jednak na stopu zápasů bojových plemen pořádaných místním „vlivným podnikatelem“, jednak k přesvědčení, že oba případy spolu souvisejí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365441/pet-mrtvych-psu-94x-365441.jpg 4.558

Detektivové od Nejsvětější Trojice (4.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Pět mrtvých psů

hanap

Velmi provedená detektivka, napínavá od začátku do konce. Doporučuji, sama vyhledám další knihy od pana Sýkory.

oblakaknih

Upřímně mě překvapilo, jak jsem knihu zhltala! Napínavé, s příběhem a hlavně vše velmi dobře propojené do sebe.

jituz

Mám ráda detektivky a Sýkora píše jak světovej. Skoro jsem si připadala jak když čtu Nesba. Jen těch vražd tam na české luhy a háje bylo pro mě moc. To ale čtivosti neubírá, naopak, aspon jsem si občas řekla "tak tohle jsem fakt nečekala":)

mamadli1922
06.11.2018

Sýkora roste s každou knihou. Své slabiny postupně odbourává, ačkoli stále můžeme vidět, že policisté se mezi sebou občas baví jako univerzitní profesoři. Někomu se to možná i líbí, ale přeci jenom na realističnosti textu to dost ubírá.
Sýkorovy detektivky nejsou o "wow efektu", děj není překvapivý, nezamotává se, plyne klidně jako voda, což někomu může vyhovovat, já bych ale nějaké to překvapení uvítal. Přeci jenom na konci detektivky, by měl čtenář zůstat sedět s otevřenou pusou a nevěřícně kroutit hlavou. U Sýkorových knih se jen tak lehce nostalgicky pousměje a je rád, že jeho srdce nebylo vystaveno žádnému velkému náporu. Přesto to na pět hvězd je. Nutno ještě dodat, že Marie Výrová (mně osobně ne zcela sympatická postava) nedostala v Pěti mrtvých psech zdaleka tolik prostoru jako v minulosti. Kdyby skutečně skončila, jak bylo naznačeno, a v příštím románu vystupovala jen v roli "konzultanta", oproti PMP by se nic moc neměnilo.

A už by konečně mohl zmizet ten Dylan

orinka3
06.11.2018

Mistrovské dílo. Každá kniha pana Sýkory je snad ještě lepší, než výborná předešlá. Kultivovaný jazyk, sarkasmy, věrné zpodobnění smutných poměrů u nás. Přesto doufám, že dojde k nějakému posunu jak v knize tak i v životě skutečném, a snad .... v daleké budoucnosti?.... dojde ke kýženému happy endu, kdy zvítězí pravda, spravedlnost a ne kamarádíčkové a mafiáni. Děkuji za krásnou, strhující četbu o místech, která jsem i já mnohokrát prošla. A dodávám ještě něco: Dylan....ano, opět na scéně. Vidím, že má pro něj pan Sýkora slabost přesně jako já pro Cat Stevense alias Yusufa. Protože TEN JE FAKT NEJLEPŠÍ!!!!!!:) ...... štěstí, že nepíšu knihy, byl by v každé kapitole, nenápadně:)

raffi
23.10.2018

Kniha je pekný spletenec niekoľkých tém (psie zápasy, čierny obchod so zvieratami, politici a ich väzby na podnikateľov/podnikavcov...) a k nemalému prekvapeniu - ono to funguje. Aspoň v tejto knihe mi to k sebe pekne ladilo.
Obdivujem spisovateľov, ktorí sú schopní a ochotní nechať umrieť v príbehu dôležitú postavu. Pretože viem, že sama by som to nedokázala - predstava, ako si nejakú postavu vymyslím, vypiplám k životu, dám jej zázemie, rodinu, príbeh... a potom jej to vezmem? Je to kruté, ale svojim spôsobom veľmi odvážne.
Celá kniha je dosť pesimistická, atmosféra je pomerne pochmúrna, napriek panujúcemu teplu a slnku. Autor nám ani raz neponúkne pohľad cez ružové okuliare, že všetko dopadne vždy tak, ako chceme, alebo ako sme si to vysnívali... Na druhú stranu necháva časť príbehu otvorenú a tým aj nádej, že úplne všetko nemusí dopadnúť zle... A že sa možno ešte s týmom Marie Sovovej nelúčime navždy.

Jiitush
07.10.2018

Skvělá detektivka z prostředí, které osobně znám, z milované Olomouce a jejího okolí. Tak mě to strhlo, že jsem ji přečetla za dva dny.

SPOILER: Akorát osud policistky Horové jsem zase až tak neprožívala, protože si za to mohla tak trochu sama.

lenkavildomcova
25.08.2018

Výborná detektivka. Moc dobře se četla. A bohužel si myslím, že je velmi pravděpodobné, že se to takto děje i ve skutečnosti.