Toňula Toňula komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nejprve jsem viděla upoutávku na film, poté jsem přečetla knihu, která překvapila zajímavým a hlavně originálním příběhem o jedné výjimečné dívce a o lidech kolem ní, jejichž pravá tvář se odráží ve vztahu k ní..

21.05.2022 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Nedočteno,kniha mě zoufale nebavila, hrdinka nesympatická, rodiče i místní mluvící nářečím nevěrohodní..děj nijaký..zklamání..

30.01.2022 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Zajímavá, čtivá detektivka se sympatickou hrdinkou..skvělé pokračování příběhů s Josií Quinnovou.

02.11.2021 4 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Další setkání s Armandem Gamachem bylo návratem mezi staré známé, do jejich domovské vesnice, kde se opět objevilo zlo a narušilo jejich poklidný život Ačkoliv mi námět a postupné odhalování připadalo trochu přitažené za vlasy kvůli celosvětovému ohrožení, nijak to nesnížilo autorčino umění vyprávět nejen napínavý, ale hlavně hluboce lidský příběh.

14.04.2021 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Autorčiny knihy mám moc ráda,její příběhy nepostrádají lidskost, lásku, vhled do minulosti, cit pro líčení prostředí a v neposlední řadě sympatické hrdiny..Ani v tomto románu nechybí, proto mohu jen dodat, že stojí za přečtení.

30.03.2021 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Shari Lapena je má oblíbená autorka a vlastním všechny její knihy. Tato poslední opět nezklamala - čtivá, napínavá, plná falešných stop,postupně gradující do překvapivé pointy . Znáte dobře své sousedy? Každý něco skrývá..

09.02.2021 4 z 5

Sedm dopisů z lásky Sedm dopisů z lásky Sinéad Moriarty

Moc milá kniha,je to sice takové ženské čtení místy trochu sladkobolné,ale v dnešní těžké době potěší číst o lidech,kteří i přes své chyby dokážou být empatičtí,nevzdávájící boj s osudem a lpí na rodině.

03.10.2020 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Knihu jsem přečetla na základě hodnocení zde a mohu říci, že mě opravdu příjemně překvapila. Zase trochu jiný způsob vyprávění - detektivně thrillerový děj pátrání po zmizelé holčičce s postupným odkrýváním hluboce skrýtých rodinných tajemství se jemně prolíná s osobním příběhem hlavního vyšetřovatele. Výborná kniha, už se těším na další případ.

18.05.2020 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Souhlasím s ostatními, že nejde o klasický thriller, přesto mě kniha nadchla i oslovila. Jedná se spíše o psychologický román, který vypráví příběh dvou žen, které se vdaly do bohaté italské rodiny, dvojím různým pohledem tak můžeme nahlédnout do zákulisí vztahů v rodině, do jejich snahy být její součástí a zároveň si zachovat svou tvář. To se více daří Maggie, upřímné a obětavé ženě mladšího z bratrů, která se musí vyrovnat nejen s rodinnými předsudky,ale zejména s počáteční averzí manželovy dcery z předchozího vztahu. Lara, manželka druhého z bratrů, se snaží vyhovět manželovi, který za okouzlujícícm zevnějškem skrývá tyrana a sobce. Postupně vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která přinesou nečekané změny ve vztazích a zejména Laře pomohou najít odvahu vzepřít se a znovu nalézt duševní rovnováhu pro sebe a hlavně pro jejich syna.
Rozhodně stojí za přečtení.

29.04.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět Bryndza nezklamal, další případ Eriky Fosterové je napínavý, čtivý od počátku až do konce, který sice není až tak překvapivý, spíše dojemný, přesto to nijak nesnižuje zážitek z knihy. Jen doufám, ža další případ na sebe nenechá dlouho čekat.

06.08.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čtivý, napínavý příběh, který je ideálním koktejlem napětí, milostného příběhu a detektivky.

05.09.2017 4 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Vzhledem k tomu, že jde o autorčinu prvotinu, tak smekám. Čtivý příběh z nedávné minulosti, která tvoří kulisu vyprávění mladé ženy hledající po válce nový život a hlavně štěstí v českém m pohraničí. Autorka citlivě popisuje nejen osobní život hlavní hrdinky, ale i prostředí a vztahy, které navazuje s lidmi, kteří jí vstupují do života.

31.03.2024 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Opět nezklamala, autorka psát umí a i tato kniha to svým napínavým příběhem, který se čte jedním dechem, dokazuje.

24.11.2023 4 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

Moc pěkné a čtivé stejně jako předchozí díly..tentokrát ve vánoční čas v době války, kdy v lidském životě hraje roli nejen bolest a smutek, ale i odvaha, přátelství a láska..

18.05.2023 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Louise Penny píše promyšlené detektivní příběhy, kde pravda je hluboko skrytá, kde lidé jsou ryzí a opravdoví a zlo má nečekaně smutnou tvář. Další pozoruhodné setkání s inspektorem Gamachem.

09.10.2022 4 z 5

Zajímavý příběh pro mě neznámé osobnosti baronky Blanky. I když styl vyprávění není úplně jednoduchý , je plný citu, laskavosti a i přes dvojí časovou rovinu jemně propletený do výsledné hluboce lidské podoby.

03.07.2022 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Milá knížka o realizaci snů, lidské odvaze, přátelství a lásce na pozadí skotské krajiny. Pro mě druhá kniha autorky a ačkoliv styl vyprávění je jednoduchý, přesto svou lidskostí a optimmistickým přístupem k životu dokáže oslovit a pohladit.

28.01.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvělá kniha, která osloví silným příběhem na pozadí pohnuté španělské historie - láska, odvaha, touha vzepřít se osudu, hledání pravdy i štěstí.. Vše, co se lidském životě odehrává celé věky a co tu bude stále..

20.01.2022 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Oproti předchozímu dílu, který byl na mě zbytečně drsný a krvavý, tento příběh měl spád, poměrně originální námět a samozřejmě napínavý děj od začátku do konce. Velká spokojenost!

21.08.2021 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Oproti předchozímu díle méně detektivní, ale o to vtipnější, Josefína je mi ještě bližší než před tím svým humorem, nadhledem a celkovým přístupem k životu i ke svému okolí, ve kterém najdeme typické postavičky českého maloměsta.

29.06.2021 3 z 5