todilka todilka komentáře u knih

Hon Hon Andrew Fukuda

Naplnila očekávání...odpočinková knížka, přesně vystihující žánr YA/dystopie/romance, je třeba nepřemýšlet nad některými "nedomyšlenostmi", je to prostě "pohádka".
Mínus: detailní popisy byly místy podle mě až zbytečně nechutné.
Plus: strhující závěr, kde autor pěkně zvládl gradující napětí...ten mě vážně chytl.
Celkově bych knihu zařadila k takovému lepšímu průměru ve svém žánru, uvidíme, kam bude příběh směřovat v dalších dílech...zatím vůbec netuším, jak by to celé mohlo skončit, což je vlastně také velké plus :-)

08.03.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kalamita! Pro jednoho detektivka, pro jiného román, pro dalšího psychologické dílko....líbilo se mi, že žánr není tak jasný a vlastně není ani rozhodující. Autorka skvěle využila koncept, kdy na počátku nejen že není jasné, kdo je vrah, ale ani kdo je oběť. Každá z hlavních hrdinek má jiný osud, a přece mají něco společného. S každou z nich lze souznít, rozumět jí a vžít se do její role. Obdivuji i odvahu autorky zachytit nejen ty čestné, společensky žádané myšlenky, ale ukázat i odvrácenou stranu na první pohled kladných charakterů. A ani "pohádkový" konec ve stylu dobro poráží zlo nevadil, proč by to tak nemohlo dopadnout? Já mám dobré konce ráda, těch "špatných" bylo je a vždycky bude dost...
Určitě dám šanci i dalším knihám autorky a také seriálu, který je výborně obsazený a navíc i oceněný mnoha cenami.
*čtenářská výzva 2018: kniha, podle níž byl natočen seriál

16.02.2018 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky jsou moc pěkné a zdařilé pohádky, podobné jako jsme jako malé mudlovské děti slýchaly my, jen byly bez kouzel. Poučení z nich však plynou podobná. Ani v dospělém věku si je rozhodně neškodí připomenout. Komentář Albuse Brumbála už tolik zdařilý nebyl, sem tam v něm něco zaujalo, většinou však vyvolával dojem, že jen vyplňuje prostor, protože kdyby se kniha skládala ze samotných bajek, byla by velmi útlá. Rozhodně ale stojí za přečtení :-)
*čtenářská výzva 2018: kniha, která byla zmíněna v jiné knize.

29.01.2018 4 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

"Nezáleží na tom, kolik let života prožijete, ale na tom kolik života do těch let vložíte".
Každý si v této milé knížečce nějaké poselství najde. Je dobré si občas to podstatné připomenout...
*čtenářská výzva 2018: kniha, která má čtyřslovný název

23.01.2018 3 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Pro všechny studenty Bradavic povinnost, tak i já plním ;-)
*čtenářská výzva 2018: kniha, ve které hraje roli knihovna (knihovník, knihovnice)

22.01.2018 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nebudu se opakovat, vadily mi stejné věci jako předchozím čtenářům a komentujícím...ale možná proto, že jsem podle hodnocení čekala úplný brak, mě to ve výsledku docela uspokojilo. Další díly časem...
*čtenářská výzva 2017: kniha od severského autora

29.12.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Podle mého názoru dosud nejpovedenější kniha od P. Hartla. Více se mi líbil příběh Veroniky (který jsem četla jako první), než Jáchyma a nápad "dvousměrného" románu oceňuji, neboť příběhy se proplétaly jen střídmě a po přečtení obou částí do sebe krásně zapadly. Už se těším na další "hartlovinu" :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha, jejíž první věta je otázkou

07.12.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

O ničem a o všem...
*čtenářská výzva 2017: kniha se zvířetem v názvu

06.11.2017 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nečekala jsem od této knihy nic a dostala mnoho. Byl to smutný a dojemný příběh, ale i takové se v životě dějí. Nadchl mě ale styl autorky, kniha se četla úplně sama, nelze se od ní odtrhnout. Trochu váhám nad druhým dílem, resp. stejným příběhem z jiného pohledu...ale zvědavost bude nakonec jako vždy silnější než já :-)
*čtenářská výzva: kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů

31.10.2017 4 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Některé rady trefné, jiné až přehnané, ostatně jako v jakékoli jiné knize tohoto žánru...ale pobavila i poučila.
*čtenářská výzva 2017: oblíbená kniha rodičů, prarodičů

30.10.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Milé, svěží, vtipné, uvěřitelné, veselé i smutné postřehy ze života čtyř kamarádů. O půl hvězdičky více, než Malý pražský erotikon, protože ten mi přišel zbytečně a uměle natahovaný.
*čtenářská výzva 2017: kniha s jménem v názvu

23.10.2017 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Za mě opět výborná kniha :-) Série si drží úroveň, to neustálé napětí, které ale nespočívá jen v akčních scénách, mě chytlo a nepustilo...opět jsem musela obdivovat dokonalý svět, který Samantha stvořila a do kterého nás opět bravurně zavedla. Ačkoliv by se jistě daly najít i nedostatky, jako celek to bylo výborné. Těším se na další díl(y) :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha)

19.10.2017 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Můj první Murakami a na nějaký čas nejspíš i poslední. Už dlouho jsem se chystala něco si od něj přečíst, a v rámci čtenářské výzvy sáhla po tomto románu. Na mě to bylo moc. Moc smutné, moc syrové, moc depresivní, moc temné, moc realistické...není to můj šálek kávy. Já čtu, abych si od starostí oddychla, abych nad nimi přestala hloubat a ne abych si nějaké další vytvořila. Přesto musím ocenit krásný jazyk a čtivost. Tento žánr má jistě mnohé příznivce. Jestli rádi dumáte nad úskalími lidského života, je to přesně pro vás. A možná do toho ještě někdy "dorostu" :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha, která je starší než čtenář

13.10.2017 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Já nějak nevím...ani nenadchla, ani nezklamala. Rozhodně se jedná o nadčasový příběh, pohled malého děvčátka na "problémy" dospělého světa je kouzelný a některé univerzální úvahy měly svou hloubku. Ale výraznou stopu ve mě tohle dílko nezanechá.
*čtenářská výzva 2017: kniha od držitele Pulitzerovy ceny

25.09.2017 3 z 5

Nestydaté pohádky Nestydaté pohádky Jitka Moody

Přiznám se, že jsem ani nedočetla do konce...nápad se zajímavým potenciálem, ale zpracování slabé, místy až nudné.
*čtenářská výzva 2017: kniha pohádek

19.09.2017 1 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nechci tuto knihu nijak hanit, protože to vážně není můj šálek kávy. Objevila jsem ji díky čtenářské výzvě, zaujal mě název, tak jsem si řekla: detektivky mě nikdy moc nebraly, ale tak zkusím to. Dočetla jsem...první polovinu mi trvalo, než jsem se začetla, druhou už jsem jen byla zvědavá, jak to skončí, ale moc mě to nebavilo. Skončilo to pěkně zkurveně.
Ale pro fanoušky žánru asi proč ne...oproti jiným "klasickým" detektivkám, co znám zejména z televize, je ten konec dost netradiční...
*čtenářská výzva 2017: kniha, odehrávající se na ostrově

11.07.2017

Nemůžete za to vy, ale on Nemůžete za to vy, ale on Georgia Witkin

Spousta rad se opakovala, ale vlastně to není tak úplně na škodu. Ne všechno v knize může být pro čtenářku aktuální, ale když se trefí do správného "životního" momentu, připomene mnohé a trefně.
*čtenářská výzva 2017: kniha, která má na Databázi méně než 500 hodnocení

28.06.2017 3 z 5

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech Iva Roze (p)

Nápad by hodně zajímavý a slibný, ale čekala jsem o něco více legrace. Přesto jsem se občas od srdce zasmála, pokývala si souhlasně hlavou a nebo si řekla "jo, to znám" :-) V celku bych řekla, že je to milá, oddechová knížka, ale nijak zvlášť pevně mi v paměti neutkví...
*čtenářská výzva 2017: Kniha od českého autora

12.06.2017 3 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Už mě to tolik nebavilo, jako ze začátku série. Možná za to mohlo to čekání...ani zakončení mě nijak moc nepřekvapilo, ani kdo je Secrecy. Celkově to bylo ale milé čtení, i když Drahokamy mě uchvátily víc.
*čtenářská výzva 2017: kniha od autora ze sousedícího státu

03.06.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Knížky od Kiery plynou rychleji, než všechny potůčky, řeky či Oceánské proudy. Nádherná pohádka!
*čtenářská výzva 2017: kniha, která je autorovou prvotinou.

19.05.2017 4 z 5