Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech

Osmatřicetiletá novinářka, autorka amerických časopisů Newsweek a Global Post, cestovatelka, absolventka Columbijské univerzity, držitelka literárního stipendia Pulitzerovy nadace a v neposlední řadě také autorka knihy o svatebních rituálech celého světa (jejíž vydání se momentálně připravuje ve Spojených státech) přišla letos v květnu na stránkách časopisu Reflex s unikátním projektem. Pojmenovala ho Měsíc lásky a vzbudil mimořádnou pozornost. Co den to rande, tedy 31 dnů, 31 schůzek – myšleno starosvětských schůzek, při nichž muži z celého světa obnažovali svou duši, osobnost, názory, ale také svoje více či méně zažité strategie námluv. Jak se tedy liší čeští muži od těch amerických? Jak se liší evropští Jižani od Seveřanů? Co říkají? Jak se ženě dvoří? A hlavně, co se událo v následujících týdnech a měsících, během nichž se rozvíjely paralelní (podotkněme: nikoli nutně intimní) vztahy založené během Měsíce lásky. To se čtenář dozví na stránkách mimořádně duchaplné knihy Ivy Roze Skochové, která dalece přesahuje běžné vyprávění o vztazích či námluvách mužů a žen....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271755/big_rande-aneb-mesic-lasky-s-nepretrzit-JQZ-271755.jpg 3.693

Kniha Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech

Jungkookie
12.12.2021odpad!

Dočetla jsem po "Když jsem chtěla mít milence, měla jsem milence. Když jsem chtěla partnera, měla jsem partnera. Jestli existuje něco jako vrchol ženské emancipace, tak jsem musela být kur.wa blízko." (Str.12)
Mám dost no. Dámička si o sobě očividně dost myslí, ale výsledek je o ničem. Prázdno nula nula nic.

lenka6751
07.04.2021

Kniha se mi četla dobře a protože občas také hledám štěstí v seznamkách hned jsem si knížku musela koupit. Myslela jsem, že paní Iva bude popisovat schůzky s převážně českými muži, ale zklamalo mne že většina schůzek byla s cizinci. Takže nakonec jsem se s její knihou ztotožnit nemohla. Jsem totiž klasická česká holka a ač píše, že naši muži ji nic moc neříkají, chtělo by to druhý díl právě o nich, protože to co jsem za posledních 7 let zažívala já na českých seznamkách stojí za prostudování, bohužel já nejsem psací tip :-)
Paní Iva je na mne moc emancipovaná, studovaná a v půlce knihy mi dokonce začalo lézt na nervy jak vše zvládá a neztrácí ani vteřinu zahálením...taková ta hraná dokonalost. Spala vůbec? Ale v Praze se asi takhle žije, každý si užívá života jinak. Proto vám Ivo přeji ať najdete toho pravého, ale trochu bych zvolnila tempo :-)

SSTknihy
23.02.2020

Tak tenhle podivný experiment mě nijak zvlášť neuchvátil. Začalo to sice jako zajímavý nápad, ale s každým přibývajícím dnem byla z celé akce cítit čím dál urputnější snaha dotáhnou to prostě nějak do konce a splnit závazek vůči nakladateli. Ubývalo na zajímavosti i vtipnosti. Možná ta podivná pachuť pramenila z toho, že ženě, která tráví večery po barech, vytáhne láhev vína na posezení a na každém kontinentu má hned několik milenců, lze těžko uvěřit, že upřímně hledá vztah a opravdovou lásku.

lagina
06.01.2019

Nenadchne, neurazí, trochu nudí... Trochu víc by se mi líbilo, kdyby tam bylo rozebráno, co to vlastně přineslo.

jaroiva
27.12.2018

Myslela jsem, že to bude spíš sranda, ale je to víc k zamyšlení, než se zdálo. A jako bonus jsem konečně objevila čitelnou knížku, která mi chyběla do posledního nesplněného tématu letošní čtenářské výzvy.

Kackatlacka
24.11.2017

Ke knížce se vracím vždy, když nemám právě rozečteného nic jiného a tak trochu s ní opět bělím plátno,na které pak maluje jiná knížka.. :)
V tomto ohledu je to perfektni čtivo :)! Kapitoly jsou kratke,svizne a vtipne a cteni je naprosto oddychove.
Musím uznat,že i autorčin nápad se mi líbí a jako určitý druh experimentu to zafungovalo skvěle!
Ale najednou bych knizku asi nedala. Ceho je moc.. :)

makynka911
22.11.2017

Za mě naprostá jednička. Netrvalo mi to ani 24 hodin a jsem z toho celá paf.
Ano samozřejmě místy trošičku propaganda, ale i ta se četla lehce, rychle a nějak mi ani nevadila. Knížce podle mého není co vytknout, protože jsem se od začátku až do konce nepřestala smát. Asi největší záchvat jsem dostala při poděkování číšníkovi za odehrání partie šachů :)
Mrzelo mě, že jsme se vlastně nedobrali šťastného konce, ale jak bylo zmíněno, ty u nás nejsou tak in. PS: Za mě určitě DJ José :D
Jsem zvědavá, co autorka napíše příště, určitě si to přečtu :)

_Michelle_
24.10.2017

V rámci daného žánru je to povedená, čtivá, svižná a z klasického češství vybočující jednohubka. Autorka má širokou slovní zásobu, kterou dokáže obratně používat, takže bych hádala, že v jejím podání by byly i eseje na téma Používání starých telefonních seznamů neotřelým pojetím zábavné. Nutno však podotknout, že na opravdové téma, díky kterému by se mohla dostat do povědomí širší veřejnosti, Iva Roze stále čeká a já přiznávám, že se na jeho objevení upřímně moc těším. Jakož to příznivkyni klasických románových, tj. mnohdy nereálných šťastných konců mě trošku mrzí, že autorka zas až tak úplně partnera pro život nehledala, či pátrala po někom jehož existence v mém světě dosud není ani prokázaná, ale i tak uznávám, že jsem se bavila a cesty v přeplněné MHD byly hned o něco snesitelnější a pocitově rychlejší.