Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

Vtipný a čtivý rádce, který bez servítku popisuje typické párové chování a ukazuje ženám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářku omotají kolem prstu muže svých snu a on udělá, co jim na očích vidí... Proč muži jednají s hodnými holkami jak s inventářem, ale zobou z ruky potvorám? Vtipná kniha, která otevřeně a bez zastírání popisuje typické párové chování. Poradí vám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků, omotáte kolem prstu muže svých snů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9784/big_proc-muzi-miluji-pot-9784.jpg 3.7271
Literatura světová, Pro ženy, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Motto

Why Men Love Bitches, 2000

Kniha Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

citronekodvedle

(+ SPOILER) Super knížka, určitě bych ji doporučila přečíst zpoustě ženám. Já to dávno vím, že jsem hodná holka. Dokonce se to mému partnerovi tak zprotivilo až jsme si museli promluvit. Hodně mě bolelo co mi řekl, nechtěla jsem o něj přijít a tak jsem se začala sebe vzdělávat. No a po roce jsem vděčná, za to co mi řekl a když čtu tuhle knížku, hodně se bavím. Dřív u mě převládala hodná holka, sama jsem se tak i nazývala. A je super si přečíst jak se tedy chová potvora a jak reaguje na různé situace. Určitě je do mého života přidám. A budu se mít ještě líp.
Na instagramu mě najdete jako citronekodvedle.

Daura

Díky této knize jsem zjistila, že netrpím psychickou poruchou, ale že jsem jenom "hodná holka". Jsem učebnicová "hodná holka" se všemi úzkostmi, jak je autorka popisuje. Já si kvůli těmto stavům vyhledala psychologa, který mě starostlivě finančně vyždímal a teď se dozvídám, že to tak má spousta dalších žen? Dobře, hodně mě to povzbudilo, že vlastně nejsem psycho, jenom si nevážím správně samou sebe. Kniha byla pro mě tudíž velmi naučná, dala mi velkou úlevu do srdíčka a také pár rad, co a jak dělat.
PS: Dnes jsem šťastně vdaná a pár rad jak komunikovat s partnerem jsem vyzkoušela. Hrome a ono to funguje! Oběd byl na stole, dveře se záhadně opravily a kočky nakrmily.

Šajler

Bylo zajimavé si to přečíst,některé myšlenky člověka donutí se zamyslet. Ale nebrala bych to úplně do posledního slova a písmene vážně. Občas to pro mě vyznělo až manipulativně. Člověk musí najít rovnovánu.

Andulino
18.12.2020

Kniha mi byla doporučena kamarádkou, která mi tvrdila, že jsem někdy až moc hodná. Přečtením knihy jsem se potvorou nestala, ale některé myšlenky jsem si převzala a budu se je snažit v mém životě aplikovat. Kniha sama o sobě často opakovala vlastně jedno poselství stále dokola: Mít svou hodnotu a nenechat nikoho, obzvlášť muže, ji snižovat. Autorka demonstrovala svoje názory na reálných příkladech ze života svých známých, a někdy byla velmi vtipná. Ke konci už mi však kniha připadala zbytečně dlouhá. Tak jako tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla :)

veronika4001
17.10.2020

Nemusela jsem číst ani pár stránek, abych věděla, kdo je potvora a jaké vlastnosti odlišují typickou potvoru od hodné holky. Každá žena je hodná holka a každá je potvora, jen jde o tu percentuální část toho, co zaujímá co a v jakém rozmezí. Naše osobnost, vnitřní síla a zkušenosti tomu napomáhají.

Potvora je moje nejlepší kamarádka, kterou uvnitř sebe vyživuji tak, aby jí bylo ve mně co nejvíce. Nežertuji. Potvora je v mém životě důležitá. Potvora si nenechá nic líbit a ihned vycítí, zda a kdo s ní manipuluje. Nenechává sebou cloumat, není rohožka, nebo hadr či podložka, je to žena.

Žena, která není čekatelkou na zázrak, žena, která ví co chce a rozhoduje sama za sebe. Tato žena má v sobě vnitřní limity, které nepřekračuje. Pokud se stane, že s ní muž jedná tak, jak by neměl, ukáže mu jeho jednání z druhé strany, takže muž nakonec pochopí, nebo se jím vůbec nezabývá.

Síla ženy je tedy vnitřní síla, její vnitřně přesvědčená osobnost lpící na hranicích toho, co obstojí a co ne. Není ale strohá ani zatrpklá, jen zná svoji hodnotu a ví, co je schopna tolerovat. Žena potvora může být na povrchu submisivní, subtilní, jemná, křehká bytost hodna ochrany, ale uvnitř ta, která má pevně vymezené hranice a nedovolí nikomu, aby s ní smýkal.

Tato žena nechce to, co je pro ni nepřijatelné a dokáže se ohradit. Dokáže nesouhlasit, mít svoji hlavu, svůj názor. Potvoru nedělá oblečení, nebo něco, co je vidět na povrchu, něco, co je naoko přitažlivé.

Potvora má smysl pro humor, ale není samozřejmostí. Muž ji nemá nikdy jistou a na začátku nebo v průběhu vztahu dokonce muž může zaznamenat neúspěch. Chce ji? Musí to být znát, musí dobývat.

Potvory vycítí, kdy je zapotřebí odejít a prostě odchází. Potvora je svá a zná svoji hodnotu. Potvora je výsada. Je to žena. Elegantní, důstojná a vědoma si své ceny.

MirrorIsis
20.03.2020

Jestli děláte všechno proto, abyste se mužům zavděčily, pak v této knížce zjistíte, že se namáháte zbytečně, protože...Muži milují potvory, ne hodné holky :-D

Allla9
29.12.2019

Úsměvná a i poučná knížka.

Mrs.Depp
07.12.2019

Skvělá knížka, která radí ženám, jak si ve vztahu vážit samy sebe i jak to udělat, aby si Vás vážil muž, jedna z mála knih, ke které se kdykoliv ráda vrátím a připomenu si rady, které jsem se v ní dočetla, akorát při stěhování jsem ji někde založila a nemůžu ji najít, snad si budu muset oba díly objednat znova :-D

Sherry Argov
americká, 1966
2018  Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet
2011  Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

Kniha Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč je v

Právě čtených15x