Tituss Tituss komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Skvelé humorne až parodicke scifi, výborne doplnené o film ktorý je Mix kníh, za mňa super zábava aj opakovane.

Tento koment plati pre každú z piatich kníh (k šiestej som sa ešte nedostal - neexistuje ebook tak možno raz kúpim tlačenú)

31.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

V tomto pokračovaní už ide veru do tuhého a z čarovného rozprávkového sveta sa začína stavať temnejšie fantasy, rozvíjajú sa ľudské vzťahy, prvé vzťahy, ide o život...a nikto oň aj príde, Harry už veru nie je viac dieťa

30.12.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Záver dlhoročnej série, tak ako sa Harry postupne z dieťaťa menil na dospelého tak sme dospeli spolu s ním. Príbeh na Rokforte skončil a pokračuje viac vo svete bez mentorov a ochrany čarovných stien Rokfortu. Všetci sa musia spoliehať iba na seba a svoje schopnosti pri hľadaní posledných kúskov duše Voldemorta a na záverečnú bitku o slobodu.

30.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ako ohodnotit dnes už klasiku ktoru donútila čítať celý svet a hlavne mladšie publiku, myslím že aj toto bol moj štart do sveta kníh a jedna z prvých dobrovoľne prečítaných kníh vôbec, celá knižná a filmová séria vyrastala od detstva spolu so mnou

30.12.2023 5 z 5

Predohra k finále, s týmto príbehom sa končí aj príbeh na Rokforte a Harry s kamarátmi stratia mnoho, no musia sa postaviť na vlastné nohy a ďalej ísť na vlastnú päsť.

30.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Obsahom najväčší titul knižnej sérii, často napínavá, akčná, kde aj politika vstupuje do už tak ustarosteného sveta H.P.

30.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pokračovanie do sveta H.P. Harry je o rok starší a ďalšie kúzelné dobrodružstva čakajú, čítal alebo videl snáď každý.

30.12.2023 5 z 5

Harry už zasa o niečo starší a už sa dej viac preklápa z rozprávky na temnejšiu a vážnejšiu notu

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Stříbrné město Stříbrné město Radek Starý

Často krát vídam názory že Arila je tak predávaná iba kvôli tomu že Sterak je YouTuber a za roky si vybudoval základňu fanúšikov, čo je určite z časti pravda...ale!...

Arilu (celú seriu) som si kúpil kvôli Sterakovi ale vôbec to neľutujem, kvôli tomu som opäť na chvíľu začal čítať knihy, beriem to aj ako merch no zároveň ma to baví, Arilu určite postupne prečítam celú. Fungovanie sveta a mágie funguje a dáva zmysel. Viem si predstaviť aj filmové spracovanie. Ja teda pokračujem a vraciam sa ku knižke.

30.12.2023

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

100% Arila 2 bola naozaj skvelé dobrodružstvo kde sa udialo veľmi veľa veci, som na konci a neviem ako poslednú štvrtinu knihy opísať... Všetko skončí, akonáhle sa dva stanú jedným... veľmi pekný príbeh, sú dve hodiny v noci...a dam si aspoň úvod do tretieho dielu, čert to vem že treba ísť ráno do práce :)

Mozny maly spojler:
Jedine co mi trochu vadi je tak trochu super-hrdinsky komplex bozstva ako to ja nazyvam, je to problem vacsiny pribehov, serialov, filmov...Hlavny hrdina je cely zivot nicka a zrazu v jednom okamihu v zapale boja mu dojde nejaka skutocnost a superhrdina v sekunde poskoci o 10 levelov vyssie oproti ostatnym ktory trenuju napriklad cely zivot. Arila vsetkych zachranila v prvom diely, a na konci druheho predcila aj samotnych bohov a v poslednej sekunde zachranila cely svet. Lusknutim prsta

09.01.2024 5 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Tak sa mi na nový rok 3 a pol hodiny po polnoci podarilo knihu dočítať :) moja prvá dočítaná kniha 2024 a hneď idem na ďalší diel, výborná fantasy jazda.

01.01.2024

Stíny Citadely Stíny Citadely Radek Sterakdary Starý (p)

(asi Spojler - taký všeobecný)

Arila 3 si tak nejak ide rovnakou šablónou ako druhý a prvý diel.

Tento krát ako v druhom diely je na inej planéte, kde jeiný boh, Arila je 3/4 knihy neista a bezbranná, nikto nič nevie, všetci sa vzdávajú a na poslednú chvíľu Arila objaví svoje opäť novo získané superhrdinske schopnosti a rázom dokáže to čo nikto iný vo vesmíre, všetkých porazí, všetko výhra všetkých zachráni :) Naozaj prezlečený druhý diel, tu už dávam -1 hviezdičku dole, knihu som čítal asi 3 týždne a nebyť toho že autora "poznám" ako Youtubera tak neviem či by som pokračoval ďalej... každopádne začínam hneď so štvrtým dielom... obávam sa že to pôjde opäť podla zabehnutej šablóny, no nechám sa prekvapiť

28.01.2024

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

Prečítaných 30% , ďalší komentár napíšem do dočítaní.

Prvé dojmy:
Arila dospela, už nie je to vystrašené dievča, je z nej jedna z najsilnejších bojovníčiek Nurov. Rovnako ako dospela Arila dospeli aj Nurovia a kočovný národ sa usadil, zmenil svoju politiku, zmenili svoje zvyky a pokračujú v živote aký doteraz nepoznali, povedal by som že evolučná zmena k lepšiemu.
Priestor dostala aj nová rasa spojena so zlou Kthaarou, spojenci? Nepriatelia? Čas ukáže, "Temnooky" majú silnejšiu mágiu, vyvynutejsiu kultúru, iný spôsob života dokonca ak stravovania sa, či spôsoby cestovania medzi svetmi, jeden od druhého sa môžu veľa učiť...bude z toho silné spojenectvo proti Kthaare? Alebo je to iba hra?...to sa dozvieme čoskoro :)

Druhý diel ma naprosto pohltil, vidno pokrok ako vo svete tak aj u Autora a knihu si užívam.

03.01.2024

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Zaklínač – komplet 8 knih Zaklínač – komplet 8 knih Andrzej Sapkowski

Krásna kolekcia celého príbehu zaklínača. povinné musí mať každý na poličke.