Stíny Citadely

Stíny Citadely
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503210/bmid_stiny-citadely-42m-503210.jpg 4 115 115

Arila série

< 3. díl >

Vydejte se do fantasy světa již potřetí! Arila prozkoumává své nové síly a vydává se do pouštního města Salroa, aby pomohla zachránit spícího boha Rooaka. Ten se nachází ve špičce Citadely, obrovské sochy nesoucí jeho vlastní podobu, obklopený děsivým nepřítelem, který se do Aldolonu prodral skrz skuliny reality a který dokáže zasít strach do všech, včetně bohů samotných. Svět umírá a konec se nevyhnutelně blíží!... celý text

Přidat komentář

deamon7518
12.07.2024 5 z 5

Velmi zajímavý příběh plný témat k zamyšlení. Přišlo mi místy pomalejší, ale když nastal čas na akci tak to bylo bravurně zpracované. I přesto že čtení není moje silná stránka, tak mě mile překvapilo jak se kniha čte sama. Kniha vás vezme a nepustí.

*Pájuše*
06.07.2024 4 z 5

(SPOILER) Přiznávám, že tenhle díl se mi i přes počáteční sebezapření - předně proto, že už mi dle předcházejícího dílu přišla série Arily dokončená, byť s pár mouchami - docela líbil. Je to předně něco jiného, co autor v tomto známém i neznámém světě nabízí.
Trochu mě zklamalo, že některé postavy už s námi nepokračují dál, ale musím to brát tak, že tam, kde jedna cesta končí, jiná začíná. Arila v tomto díle dokázala, že svět je mnohem větší, než jen její rodné město a že se vše mění po probuzení Kathanur. I z ní samotné se stalo něco, co bych si ani v těch nejdivočejších snech nedokázala představit. A tak trochu to stále nechápu, co tahle kontroverzní postavička je zač, ale neskutečně se těším, až společně s ní budu objevovat její pravou podstatu.
Autorovi tímto skládám hold za to, že i v dalším díle ze sebe dokázal vydat maximum a celá série je úžasnou směsicí jeho fantazie, dokonalosti v těch nejmenších detailech a především v hloubce myšlenek samotných protagonistů. Nesmírně jsem si užívala Harariho. Je to tak dokonale nedokonalá postava, že je naprosto skutečná! Velmi mě v tomto díle překvapila Dola a jsem ráda, že dostala svou šanci. Na druhou stranu se z celé série Arily stávají dle mě neucelené celky. Jaksi tam chybí propojení mezi jednotlivými díly - ačkoliv by mohl někdo namítat, že pořád jsou tam ti stejní hlavní protagonisté, že i nadále je to stejný svět, jen trochu z širšího spektra. Nějak nemám pocit, že následující díl, kde se utváří jakési "společenstvo Aldalonu" by se dal napasovat do stejné série. Ale jak se to říká, proti gustu žádný dišputát.


Radka.karasova
25.06.2024 2 z 5

Ne, ne, ne. Porad dokola podle jedne sablony, ja uz chvilemi nevedela jaky dil ctu, jsou vsechny na jedno brdo.

JustVea
16.05.2024 5 z 5

Po druhém díle jsem se se zlomeným srdcem pustila do třetího. Arila ušla dlouhou cestu a nepochybně ji ještě dlouhá cesta čekala. Tentokrát jsme se spolu s ní a Hararim vydali do města Rooaka. Ačkoliv jsem si knihu užila, nepředčila druhý díl. Ovšem to je v mém případě nemožné. Objevujeme nový svět, nové síly. Je to nádhera, která se postupně blíží ke svému konci. Jsem zvědavá, kam tohle všechno nakonec povede.

andrejci
25.04.2024 5 z 5

Sice se mi předchozí díl líbil trošku víc, ale i tak jsem byla příjemně překvapená. Máme tady nový svět, kde byc klidně uvítala více představení kultury. Máme i tady pár nových postav které jsem si oblíbila.
S Arilou to tentokrát bylo trošku horší než v minulém díle, ale i tak jsem si ji oblíbila i v tomto díle. Co mi trošku vadillo bylo opět její váhání a nejistota. Líbilo se mi jak byla v 2. díle sebejistěší. Chyběl mi tam Laraem. Toho jsem si moc oblíbila v minulém díle a chybí mi. Stejně to nakonec vyhrál Harari a musím říct, že mě i příjemně překvapila Dola.
Hodnotila bych to tak na 4,5*. Trošku slabší než předchozí díl, ale lepší než první. Jsem zvědavá na 4. díl. Musím říct, že i tak mě tato série příjemně překvapuje.

Temika
02.02.2024 3 z 5

Celkově musím říct, že to bylo velmi příjemné překvapení. Za mě velmi povedená fantasy, hezky propracopracované, navazující. Děj krásně ubíhá, promyšlené!
První dva díly jsem nakonec musela zhodnotit 4/5, ale u třetího jsem ubrala jednu hvězdu, byl o něco slabší, byť pořád moc fajn.
Ke čtvrtému dílu jsem se zatím nedostala, ale moc se na něj těším a rozhodně tuto sérii doporučuji!

Tituss
28.01.2024

(asi Spojler - taký všeobecný)

Arila 3 si tak nejak ide rovnakou šablónou ako druhý a prvý diel.

Tento krát ako v druhom diely je na inej planéte, kde jeiný boh, Arila je 3/4 knihy neista a bezbranná, nikto nič nevie, všetci sa vzdávajú a na poslednú chvíľu Arila objaví svoje opäť novo získané superhrdinske schopnosti a rázom dokáže to čo nikto iný vo vesmíre, všetkých porazí, všetko výhra všetkých zachráni :) Naozaj prezlečený druhý diel, tu už dávam -1 hviezdičku dole, knihu som čítal asi 3 týždne a nebyť toho že autora "poznám" ako Youtubera tak neviem či by som pokračoval ďalej... každopádne začínam hneď so štvrtým dielom... obávam sa že to pôjde opäť podla zabehnutej šablóny, no nechám sa prekvapiť

martineknatasa
03.01.2024 4 z 5

První dva díly byly lepší. Proto ubírám jednu *. Ale přesto se mi kniha líbila a jako odpočinkové čtení bezva. Jdu na další díl.

M.C.SMITH
31.12.2023 3 z 5

Kniha byla moc dobrá, ale musím říci, že se mi četla o trochu hůře než předchozí dva díly. Nevím, čím to bylo.
Pro mne tento díl průměr, škoda. Autor píše moc dobře.

DomuleK
09.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Je to tak, postava Laraema mi bohužel stále chybí a celou knihu jsem čekala, kde se objeví a jak. Jednou se tedy objevil jako nějaká "vzpomínka" (to bylo fajn), ale vzhledem k tomu, že ho má Arila nějakým způsobem v sobě, se jinak moc neprojevil - škoda. Každopádně kniha se mi líbila, ale poutavější byli první dva díly. I tak ale sérii nezavrhuji a netrpělivé očekávám další.

MatesMatesak
08.10.2023 5 z 5

Miluju tuhle sérii, miluju i Sterakova videa a streamy, takže je možné, že je můj názor ovlivněn.
Kniha je plná zvratů, které člověk nečeká a dobře se čte. Místy je teda až moc urychlená a některé pasáže by mohly být delší a více rozvedené, ale jde vážně vidět posun v psaní mistra Radka Starého a těším se na další díly!

Luigi1
02.10.2023 3 z 5

Z tohoto dílu jsem velice zklamaný,moc se to vleklo a schopnosti které Arila nabyla se nikde neukázaly což mě velive zklamalo a celou řadu dala do průměru

cestina_s_linus
31.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Nechci být zlá, ale bojím se čtvrté a páté knihy...

První kniha měla nějaké své mouchy, ale svět byl zajímavý a Harari perlil jednu dobrou hlášku za druhou. A přivřela jsem očko - byl to první díl...

Druhá kniha - prvních cca 100 stran bylo otravným opakováním s ukňouranou Arilou a nepochopitelnými "Marvel momenty"... Laraem tento díl dost potahal...

Třetí kniha
- po stranu 100 - se člověk musí nutit, aby četl
- opět tady máme ukňouranou Arilu (vedle toho Roakovo kňourání je úplné nic)
- jeden retardovaný plán za druhým, který vždy záhadně vyjde
- práce s časem - za jeden den se toho stane až moc a všimla jsem si, že mnohdy to působí tak, jako by postavy nemusely ani spát
- Arila opět dojde jako slepá k houslím k nové síle
- Arila dovede nové schopnosti používat lusknutím prstu a nemusí nic objevovat a trénovat (pouze zjistíme, že musí mít u sebe "element", který nakonec využije)
- Sterak furt utíká od "hlavního" úkolu a kniha má vibe "Žaludovy reakce", kdy dokáže Czechcloud mluvit půl dne o informaci, která je na max. 5 minut
- šablona - už u druhé knihy si člověk všimne "stejného scénaře", který se opakuje i v této knize
- jde poznat, že je kniha napsaná dost hooorkou jehlou...
- místy kniha připomíná motivační deník - některé se opakují FURT
- výskyt slov: činka a propaganda - jako proč? nikde o "posilovně" se doposud nemluvilo... a slovo propaganda se také nehodí

Ale na knize se mi i něco líbilo:
- máme naději, že svět bude zničený a Arila nebude - ju chú
- svět Našeptávačů je zajímavý
- Harari a jeho vztah k násilí (z pacifisty - splétačská mlátička)

Nečekala bych, že třetí knize dám tak nízké hodnocení, ale přijde mi, že tady má nakladatelství/knihkupectví jistotu, že se knihy prodají (protože Sterak) a to se odráží na (ne)kvalitě příběhu... Jsem zvědavá na další knihu (ano, jakmile bude venku čtvrtý díl, tak knihu přečtu) a doufám, že nebudu nucena dát nižší hodnocení...

Tucaka
18.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Jak píší ostatní, třetí díl na mě působí jako kdyby byl na rychlo "sešitý horkou jehlou". Jakoby nápady došly, ale čas u psaní tlačil.
Arila neumí používat své nové nabité schopnosti. Dříve ji trvalo velmi dlouho, než své schopnosti ovládla. A teď? Teď je ovládne lusknutim prstů. Jakoby bylo vše jen o štěstí a střeštěných nápadech zrozených v hlavě hlavní hrdinky.
Též spousta odboček od hlavní dějové linie nedává žádný smysl.
Abych jen nekritizovala, samotný svět Našeptávačů je perfektní. Aneb nic není jak se zdá, vše je jen iluze tak "aby to vypadalo hezky". Působivé.

Lenka_S
12.07.2023 3 z 5

Třetí díl mě celkem zklamal. Celou dobu jsem čekala až si Arila začne zkoušet a rozvíjet své nově nabité schopnosti a ono nic. Myslím, že je to nejslabší díl, který vlastně ani pořádně neskončil. Škoda, srazilo to celou sérii do průměru.

tyseven2854
04.06.2023 3 z 5

Do tohoto dílu se mi bohužel nedařilo začíst, možná i proto to má zase o další hvězdičku nižší hodnocení než předchozí díl, který jsem dočetl před rokem a půl na pár posezení. (Knihy od Steraka si předobjednávám, takže jsem ji měl rozečtenou téměř od doby kdy vyšla) Celkově mi většina knihy přišla jen jako takový méně zábavný filler, kde na pár stránkách Arilla objevuje své nové síly a zbytek jen víceméně povrchně představuje postavy a město. I nový svět na kterém se tato kniha odehrává na mě působil jako by neměl duši, ale možná je to jen tím jak dlouho jsem tuto knihu s přestávkami četl. Rozhodně se těším na další díl, i tato kniha stejně jako ostatní mají skvělé myšlenky a nápady, jen mi nepřišla tak čtivá jako ostatní.

robin9739
04.03.2023 4 z 5

Třetí Arila pokračuje ve šlépějích svých předchůdců a přináší nám barvitý a pěkně propracovaný svět plný nevšedních bytostí a bojů proti zlu. Poznáváme nové tváře i utužujeme vztahy se starou partou. Kniha se čte lehce a není nikterak čtenářský náročná. Arila: Stíny citadely je povedená fantasy kniha, která prohlubuje a rozšiřuje svět Aldolonu.

MilanKop
08.01.2023 5 z 5

Velice povedené pokračování Arily a jejich přátel. Celou knihu jsem si velice užil a stránky se jen otáčely. Kniha mne zcela pohltila stejně jako oba dva předchozí díly. Za mne rozhodně doporučuji.

Petr874
25.12.2022 4 z 5

Za mě lepší, než druhý díl, ale prvnímu se to nevyrovná. Četlo se to dobře a svižně. I Sterakovo pokroku v psaní jsem si všiml. Ale abych to tady zase nepřechválil, cítil jsem z toho nějakou cizotu, než u těch dvou předchodích dílů. A zápleta taky lehce prokouknutelná.

dpxcz
24.12.2022 2 z 5

Třetí pokračování série Arila mě nebralo stejně jako dvojka. Nesedí mi, jakým to je napsáno stylem. Připomíná mi knihy, které si autoři vydávají sami crowdfundingem proto, že by jim je žádný nakladatel nechtěl vydat. Zde má autor výhodu svého širokého publika a tak i zřejmě zajištěný prodej. Nejvíce mě ale vadila ta neustálá moudra rozesetá po celé knize a vysvětlování, kdo co proč udělal. Proto nechápu ta nadšená pětihvězdičková hodnocení, zřejmě už nejsem adekvátní cílovka.

Autorovy další knížky

Radek Sterakdary Starý (p)
česká, 1992
2021  78%Stříbrné město
2021  84%Poslední hvězda
2022  78%Odkaz lidské mysli
2022  74%Stíny Citadely
2023  82%Odkaz lidské rasy