Ticiana Ticiana komentáře u knih

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Nemam rada moc depresivní knizky a rikala jsem si, co jsem si to pujicila. Naštěstí kniha není nijak dlouhá ale taky je poutavě napsána.

13.12.2023 4 z 5

Začátek knihy byla pecka. Pak mi prislo, ze hodně se i Matty v tom ztratil. Chyběla mi nějaká pevnější časová osa a u některých pasážích jsem si myslela, ze je to tam víckrát, coz vlastně i bylo. Závislost je mrcha, sama na sobě to vím s kouřením. Ale číst si o tom temer 300 stránek, bylo na me dost.

26.10.2023 4 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Zase pecka. Děje se toho hodně, ale dává to smysl. Myslim, ze docela si dokážu představit další díly. Snijderuv tým, to bude pecka proste. Některé postavy mají skvělý humor. Tak sup přeložit další 3 napsané díly, at máme co číst.

27.07.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha se mi libila, taky jsem si pobrecela. Tema je myslim stale aktualni, ale spis asi v Americe, kde je tehle problemu podle me vic. Postavy byli sympaticke, i kdyz az moc tragicke a smutne. Colleen proste umi psat.

07.06.2023 5 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Kniha je neuveritelne ctiva. Zeny v ty dobe to nemeli vubec jednoduche bohuzel. Pribeh byl krasne vystaveny, vubec jsem se nenudila, prave naopak. Za me rozhodne stoji za precteni.

12.04.2023 5 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Vsechny knihy tohoto autora jsou skvele. Tahle neni vyjimka. Krasny pribeh, Vsechny jsem si oblibila, Pietra, Martu a Mela, hrabenku Nellu a porucika a dokonce i Albance. Ke konci jsem si pobrecela, jak to mam ve zvyku u techto knih. Miluju jeho stastne konce.

15.07.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zase jednou skvělá. Nevim jak to autorka děla, ze vždy mne překvapí totálním zvratem. Její knihy jsou vtipné, romantické, ale taky tragické v určitém pohledu. Určitě doporucuju.

07.03.2022 5 z 5

Vypada skvele, a tesim se, ze uz vim temata na vyzvu 2022, a uz i prirazene knihy. Myslim, ze vsem se bude hodne libit, material i papir jsou fakt dobra kvalita.

21.10.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Ja jsem se nemohla odtrhnout. Kniha Vás vtáhne a nepustí. Pribeh rodiny, kde nic není jak se zda. Mne se hodně líbila Cara a Miles. Oni mne fakt bavili. Taky jsem si pobrecela. Tesim se na další knihy od autorky a uz jsem si ji i přidala mezi oblíbené.

26.08.2021 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Zas skvělá Agata a zas to tak zamotala, ze jsem neuhodla vraha. Ale napsané skvele, i kdyz se mi trosku motali postavy. Vrazdy, loupež a do toho jeste jeden závažný zločinec. Co vic si prat…

19.08.2021 4 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Originální námět, ale prislo mi horší zpracování. Začátek se vlekl, každá stránka jen, ze vsechno bylo prázdné, nikde nikdo. Pak se úplně vytratil z příběhu Viktor. U nej bych rada věděla, co celou dobu dělal. Konec moc polopaticky, nejak kouzlo tajemna uniklo.

18.06.2021 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Jsem rozcarovana. Cekala jsem asi jiny konec. Celkove saga, na to, jak je rozsahla a kolik mela podlinii, byla v nekterych vecech hodne utata. Ja nevim. Zatim u mne vyhravaji spise prvni dve knihy povidek. Jeste prectu Bourkovu sezonu a budu doufat, ze je ve stylu povidek.

25.03.2021 4 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Na to, ze to ma byt roman o Geraltovi a Ciri, mne dostava, ze to vlastne neni o nich dvou ale o kazdym zvlast. Kniha byla dobra, ale jak uz bylo komentovano, malo Geralta a jeste mene Yennefer. Navic mne trosku stvalo, ze jedna linka se rozbehla a pak to autor zasekal a vratil se k jine, casove uplne nekde jinde. Takze trosku chaosu.

19.03.2021 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Dalsi dil za mnou. A tentokrat zas vice akce. Sice mensi, ale pocetnejsi. Geralt mi prijde jako naivka, ale doufam, ze se nejak srovna. Co se stalo Yennefer bylo vskutku zajimave a taky jsem vedava, jakou roli v tom vsem ma. Spletity puvod Ciri je konecne rozmotan. Jsem zvedava jak se to bude vyvijet dal, co resi carodejky, Ciry a Geralt, jestli bude pokracovat dal se svou druzinou. A jsem rada, ze putuje s Marigoldem :)

15.03.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Skvele počteníčko na oddechový vecer. Líbilo se mi, jak vznikl název, postavy a další kapitolky. Kroniky prachu jsou úžasné a za mne i přídavná kniha.

21.02.2021 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Po dlouhé době kniha co jsem rychle přečetla. Chvílemi mne autorka dostala, závěr pro mne hodně dobry. Prostředí fantastické, ponure a temne. Tesim se na další knihy od téhle autorky.

29.12.2020 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Další Agatha. A zas jsem se netrefila. A ani jsem tu osobu neměla jako tip. :-)

13.11.2020 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Prvních par kapitol jsem si musela zvykat, ale pak si Ove začal získávat me srdce. Kniha je plna příběhu z jeho života a toho, proc je jaký je. Konec mne dostal. Teda Ove mne dostal. Knihu doporucuju.

01.10.2020 5 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Skvele zakončení. Nejvíc mne bavila Alicia. Ta byla úplně skvělá. Všechny linky ukončené. Závěr, jak popisoval nápad vytvořit knihy mne taky dostal. A hlavne se vrátil Carax. Je to skvělá série a muzu jen doporučit.

12.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zamotané to bylo, to ano. Ale podezření jsem přijala hodně brzo. Velmi ctive, jak všechny knihy autorky. Ale ten konec? Nevim, co si mam myslet a nemam rada, kdyz je něco nedokonceneho. A nemyslím si, ze by kniha měla pokračování... tentokrat mírně zklamání a proto hvězdička dolu.

20.06.2020 4 z 5