tichoslapek_ tichoslapek_ komentáře u knih

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Série se blíží ke svému konci a je čím dál tím lepší. Akce stíhá akci, všichni při sobě neochvějně stojí a bojují společně proti všem nástrahám. Ani na chviličku jsem neměla možnost se nudit. Těším se na závěrečný díl a doufám, že vše dobře dopadne.

26.02.2020 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Toto je zatím jednoznačně nejlepší díl série. Za celou dobu jsem se ani na chviličku nenudila. Líbilo se mi, že tu dostaly prostor všechny postavy. Moc se těším na pokračování.

07.02.2020 5 z 5

Opráski sčeskí historje 4 Opráski sčeskí historje 4 Jaz

Opět jsem se skvěle pobavila! Doporučuji.

02.01.2020 5 z 5

Hilda a kamenný les Hilda a kamenný les Luke Pearson

My jsme se se synem opět pobavili, a Hilda nás provedla, tentokráte i se svou maminkou, opět dalším dobrodružstvím, které jak doufáme, bude míti další pokračování....protože takhle to přeci skončit nemůže. ;)

27.12.2019 5 z 5

Můj život s rybami Můj život s rybami Jakub Vágner

Knihu jsem četla již pětkrát. Pořád se k ní ráda vracím a vracet i nadále budu. Je úžasné, co Jakub dokázal.

09.11.2019 5 z 5

Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících Panovníci českých zemí 1. ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Stručný výtah ze životů našich knížat a králů. Pěkně napsané, přehledné.

29.10.2019 4 z 5

Volání přízraku Volání přízraku Kevin Sands

Opět povedený díl, u kterého se člověk opravdu nenudí. Což nebývá u všech sérií pravidlem. Těším se na další díl!

18.10.2019 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Moji oblíbení Přemyslovci a velká epopej jejich rodu. Četbu jsem si užívala, jak jen to šlo. Příběh byl svižný, postavy opět zajímavě vykreslené, a tak jsem se ani nenadála, a 600 stran uteklo jako voda. Pět hvězd je tedy více než zasloužených. A už se porozhlížím po druhém dílu...

23.09.2019 5 z 5

Časoběžník Časoběžník Ryan Graudin

Přiznám se, že jsem zklamaná. Od příběhu jsem očekávala více. Myšlenka knihy je velice dobrá, ale ve své finální fázi mi přijde lehce chaotická, a ne zcela úplně promyšlená.

03.07.2019 3 z 5

Navzdory závisti: Životní příběh Albrechta z Valdštejna Navzdory závisti: Životní příběh Albrechta z Valdštejna Jindřich Francek

Životní příběh Albrechta z Vladštejna si podle mě zaslouží velkou pozornost. Byl to člověk velice schopný a v mnoha ohledech i nadaný. Každý milovník historie by si tento příběh měl přečíst.

07.06.2019 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Další román mé oblíbené spisovatelky. U této knihy ale musím říci, že první polovina byla zbytečně zdlouhavá. Druhá půlka se už četla lépe. Jinak příběh jako takový je zase velice zajímavý a pěkně napsaný.

07.06.2019 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Autorka nás opět zavedla do světa sklenařů a lidí z nížin, a opět mi zůstával rozum stát nad tím, jak úžasný svět dokázala vytvořit. A tak jsem četla a četla a četla a zase četla a najednou přišel konec...a já se prostě nemůžu dočkat třetího dílu. Jak to celé bude dál? Každopádně už teď se autorka řadí k mým nejoblíbenějším ve fantasy žánru!

05.05.2019 5 z 5

Velice hezký, citlivý příběh dvou dospívajících kluků. Příběh plný otázek tak typických právě pro dospívající, kteří se snaží přijít na všechny záhady světa. Občas je třeba se taky zamyslet, takže mi akce v příběhu nechyběla. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

20.04.2019 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Příběh knihy mi přijde dost průměrný. Ne snad, že by byl špatný, ale taky mě ničím nepřekvapil. Vlastně ano! Nemohu si vzpomenout, kdy naposledy (jestli vůbec) se mi stalo, aby se mi popletly postavy. Jaké bylo mé překvapení, když jsem za půlkou příběhu zjistila, že Kaden je vlastně Rafe, a Rafe je Kaden. Od začátku bych spíš volila pro názvy kapitol jména. O překlepech v knize se tu už rozepisovat nebudu.

07.04.2019 3 z 5

Démoni apokalypsy Démoni apokalypsy Michael Weber

Kniha o třicetileté válce a především bojích v naší zemi. Čtení je to sice nepatrně náročnější neboť kniha obsahuje velké množství popisovaných válečných akcí. Najdete zde také mnoho postav. Ale celkově je kniha lahůdkou pro každého, kdo se rád utápí v historii.

25.03.2019 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Já jsem nadšená! Knihu jsem přečetla opravdu jedním dechem. Příběh je skvěle propracovaný. Sympatická pětadvacítka nemá chybu a celkově to tajemné a neznámé, které postupně odhalujeme, vtahuje více a více do děje. Toto je jednoznačně to nejlepší, co jsem v tomto roce přečetla. Moc se těším na pokračování.

09.03.2019 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Ode dneška se na les budu dívat úplně jinýma očima!

01.03.2019 5 z 5

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

I já se domnívám, že patřím mezi vysoce citlivé jedince, a proto jsem si knihu pořídila domů. Přečetla jsem jí během dvou hodin, a nestačila jsem se divit, kolikrát jsem se během četby v knize našla. Takže pro mě byla kniha přínosem a snad jsem se i v něčem poučila.

14.02.2019 5 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Kniha má opravdu nádherné ilustrace, které vás vtáhnou do příběhu. Synovi i mě se kniha velice líbila, a i když je kraťoučká, zanechala v nás moc hezký dojem.

13.02.2019 5 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Kniha byla opravdu zajímavá, četla se dobře, takřka jedním dechem. Hvězdu dolů dávám autorce za neobjektivitu, kdy bylo v knize velmi patrné, jak moc neměla v lásce princeznu Dianu.

17.01.2019 4 z 5