Můj manžel a já přehled

Můj manžel a já https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384842/bmid_muj-manzel-a-ja-5yW-384842.jpg 4 122 122

Biografie Alžběty II. a prince Philipa – autorka se věnuje téměř výhradně osobnímu a rodinnému životu britského královského páru, neřeší tedy politické události. Zachycuje zákulisí britského dvora, přináší řadu zajímavostí, drobných detailů a historek, vysvětluje otázky protokolu a britských zvyklostí. Kniha je napsána čtivě, kvalitně a historicky věrohodně, živě vykresluje prostředí paláců, banketů i rodinných vztahů.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Ikar (ČR)

My Husband and I: The Inside Story of 70 Years of the Royal Marriage , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj manžel a já. Přihlašte se a napište ho.

mari.seri
29.04.2024 4 z 5

Po knize jsem sáhla po přečtení životopisu královny Alžběty II. (Královna - M. Dennison) a shlédnutí seriálu Koruna. Nehledejte v knize senzace o mladších členech rodiny (Harry, Diana, Kate), protože kniha se opravdu věnuje Alžbětě a Philipovi. Za mě pěkně napsané a líbilo se mi i rozdělení do tématických kapitol. Dozvěděli jsme se tak nejen o životě královského páru, ale i o chodu paláce, povinnostech, zájmech,... Bylo krásně popsáno, jak důležitou roli hrál Philip v životě královny.

simca9342
30.12.2023 3 z 5

Přečtená loni.
Jaký byl život princezny a později královny Alžběty II. a prince Philipa jako páru? Faktogragických knih o každém z nich je hodně, ale takovou kde by byly popsané povahy, rutiny nebo zvyklosti jednotlivců včetně vzájemného setkání a manželství byste do r. 2018 nenašli. Požadavkům od autorčiných čtenářů a nejen od nich, ale i okolí spisovatelka vyhověla a vznikla takhle kniha. Co se mi na ní ale nelíbilo byla autorčina nesnášenlivost vůči princezně Dianě. Proto si plánuji o ní něco přečíst.

Magrata15
12.12.2022 5 z 5

Zajímavý náhlad do tajů královské rodiny. Spousta věcí mě překvapila a spousta věcí se tím vysvětlila.
Nejvíc mě zaujala rodinná spojení a příbuzenské vztahy. Hned jsem se víc ponořila do zkoumání genealogie královské rodiny až ke královně Viktorii.
Určitě doporučuji k přečtení

Knižní novinky (30. července - 12. srpna)

30.07.2018

Kniha Můj manžel a já v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech8x