Můj manžel a já

kniha od:

Můj manžel a já obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Biografie Alžběty II. a prince Philipa – autorka se věnuje téměř výhradně osobnímu a rodinnému životu britského královského páru, neřeší tedy politické události. Zachycuje zákulisí britského dvora, přináší řadu zajímavostí, drobných detailů a historek, vysvětluje otázky protokolu a britských zvyklostí. Kniha je napsána čtivě, kvalitně a historicky věrohodně, živě vykresluje prostředí paláců, banketů i rodinných vztahů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384842/muj-manzel-a-ja-5yW-384842.jpg 4.388
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

My Husband and I: The Inside Story of 70 Years of the Royal Marriage, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Můj manžel a já

Přidat komentář
1casper
14. března

O historii Anglie a královské rodině toho mám načteného dost. Tahle knížka byla z pohledu manžela královny, myslím, že z objektivního pohledu.
Oceňuji, že zde nebylo nic moc přikrášleného, rozebraná tam byly i nemilé a nepopulární činy, například jeho vztah k lady Dianě nebo údajná nevěra prince Philipa. Názor nechť si každý udělá sám....
Ale...
Žít ve 20. a nyní už ve 21.století v královské rodině, která udržuje a hlavně dodržuje všechny tradiční rituály, musí být velmi těžké.
Knihu doporučuji, je to milé a poučné čtení.

lucianah
01.11.2020

Tato kniha mě utvrdila v tom, jak významnou roli hraje princ Philip v královnině životě. Jeho uspořádané názory by měly být ještě více rozšířené. Především o důležitém vztahu mezi člověkem a přírodou, kdy člověk musí žít v symbióze s ostatním tvorstvem a nemá právo jej ničit. Neméně pak, že všechno začíná u jednotlivce, což hraje roli v nejbližších vztazích a nepochybně i v úspěšném vztahu mezi královnou a vévodou.
Pozoruhodné je, že si díky jejich celoživotní aktivitě udrželi duševní zdraví i tělesnou svěžest mnohem mladších lidí.
Osobně u prince Philipa obdivuji jeho silnou vůli.
Kdo se chce více zajímat nejen o královnu, ale zjistit i více o jejím manželovi, tato kniha je to pravé.


cleopatra11
01.06.2020

Velmi zajímavá kniha. Mám hodně načteno, co se týká Alžběty, ale tady se informace točily kolem Philipa, což bylo dobře. O něm clověk zas až tak moc informací neměl. Velmi mě bavily informace o Charlesovi a jeho sourozencích, jak byli malí špunti.

lenkaBajza
23.04.2020

Příjemný zážitek z četby, i když očekávání byla malinko větší.
Z počátku, tak první dvě kapitoly, jsem byla hodně v rozpacích - četla jsem jen výčet asi 50 jmen, které se mi pletly, nepamatovala jsem si je, nemohla jsem je zařadit. Chápu, že autorka musela zmínit historii rodu, ale kdyby udělala "pavouka", kde by se dalo nahlídnout při nejasnostech,bylo by to určitě mnohem lepší. Kapitola o všech kaplích a kostelech, které královna navštěvuje, a kdo všechno se tam křtil nebo oženil (opět je výčet a jména) mě taky zrovna moc nebavila.
Jinak ale super. Autorka se vyhla bulvárním článkům, kapitoly byly zajímavé, poučné. Když se nad tím zamyslím, je šílené, že někdo takto žije v roce 2020 - muset se vždy uklonit, nechat si ve všem sloužit...atd.
Díky knize sem změnila názor na prince Phillipa - znala sem jej z novin jako někoho, kdo rád vtipkuje a stojí to za to. V knize jej ale autorka líčila jako bručouna, který má nejen neustále vtipné komentáře, ale i ty jízlivé. I když toto chování opěvovala a považovala super v kontrastu královniny upjatosti, mně takoví lidé moc sympatičtí nejsou.
Ale suma sumárum, doporučuji:)

Kuci12
15.04.2020

Manželství, která trvá více než 70 let je unikátní a je-li to královské manželství je to téměř neuvěřitelné. Víte, jako malá jsem si přála být princeznou, no kdo by to nechtěl. Ale po přečtení téhle knížky, už jsi tím přáním nejsem tak jistá. Je to podle mě do jisté míry dar i prokletí zároveň. Dětství prožijete se zástupem vychovatelek a učitelů. Rodiče jsou vzdáleným pojmem a internátní školy jsou již na dohled. Na jedné straně máte možnosti poznat celý svět a do jisté míry ho i ovlivnit na druhé straně je před Vámi otevřených tisíc dveří, ale jen jedny do kterých musíte jít. Miliony očí Vás sledují a hodnotí. Při čtení jsem měla občas problém s jmény, kdo je vlastně kdo, a s časovou sousledností. Někdy mi přišlo, že si autorka v něčem protiřečí, ale jinak opravdu zajímavá a poutavá kniha.

Péťa1950
25.03.2020

Nelehký život královského páru v průběhu dějinných změn ve světě po válce. Mne zaujal přístup k dětem a jejich výchově. Každý z rodičů chápal jednotlivé děti různě, v základních věcech se nakonec shodli, (vzdělávání,profesní zaměření a pod) Nechtěla bych být dítětem, které v raném dětství vídá maminku minimálně a citový vztah si vytváří k chůvě. Stále pod dozorem vychovatelů, internátní školy už v dětském věku. Sice rodina tráví společně všechny svátky a částečně prázdniny, ale nahradí to běžný rodinný život? Je to daň. Tím nechci zmenšit význam a autoritu nejdéle vládnoucí královny ani význam práce jejího manžela v řadě organizací a spolků a jeho postavení po boku královny. To je ohromující.

kape97
20.02.2020

Úžasná kniha, kniha mi přišla velmi realistická a objektivní. Členění na kapitoly pomáhalo dát si příběh do souvislostí. Musí být těžké být členem královsk rodiny a proto velmi obdivuji královnu i prince za to, s jakou elegancí to všechno zvládají.

JiříM
14.02.2020

Nečekaně poutavý životopis královského páru.

1