tichoslapek_ tichoslapek_ komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Toto je opravdu až hororové vykreslení postav. Vyprávění bylo zajímavé, ale často jsem ho skoro ani nemohla snést, kvůli těm hrozným postavám. Nedivím se, že román ve své době nedostál uznání. Zdá se, jakoby to bylo hříšné dílo. Nicméně člověk čte, v rámci děje pozoruje, brzy se dočká konce a nestačí se divit, co že to je za spletitou smyčku...

02.02.2018 4 z 5

Strýček Ludvík ve švýcarské poušti Strýček Ludvík ve švýcarské poušti Jannec Levi

Četla jsem společně se synem, a musíme říci, že se nám kniha velmi líbila. I když se jedná o druhý díl, a první jsme prozatím nečetli, vůbec to nevadí, neboť se jedná o jednotlivá dobrodružství z určitých zemí.
Vyprávění strýčka Ludvíka jsou poutavá a dobrodružná, takže jsme se se synem po celou dobu četby ani jednou nenudili. Knihu můžeme doporučit.

19.01.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Psychologický román, který byl sice zajímavý svým příběhem, který byl napsán podle skutečné události, ale nedostal mě tak, jak bych čekala.
Přiznám se, že více než osud hrdinky mě zajímaly popisy islandského života v 19 století.
Více na mém blogu: https://doupeknihomolovo.blogspot.cz/

12.01.2018 3 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Dobrodružný román, který prostě musí člověk alespoň jednou za život přečíst. Schopnost spolupráce trosečníků zde byla vyvedena k naprosté dokonalosti (v dnešním světě by se toto jen těžko mohlo stát). Taková disciplína a oddanost věci se dnes už takřka nevidí. Nádherný román!

06.01.2018 5 z 5

Hilda zpříjemnila první hodiny Nového roku mě i mému synkovi.
Je prostě kouzelná! Její přítel Větvík a Poleňák nás také prostě dostali. Musela jsem synovi přislíbit, že rozšíříme knihovnu i o další Hildina dobrodružství.
Úžasná kresba, která vás pohltí a už nepustí.

01.01.2018 5 z 5

Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Vladimír Liška

Pár, pro mě nových zajímavostí, jsem se v knize dočetla. A potěšila mne druhá část knihy věnovaná tajemným místům naší země. Za to si knížka ty tři hvězdy zaslouží.

15.12.2017 3 z 5

Poprvé jsem knihu odložila po necelých 100 stranách. Po druhé jsem jí přečetla jedním dechem. Co říct na tak dlouhý, významnými událostmi naplněný život? " Snad jen: "Vše je tak jak je, a bude tak jak bude."

05.12.2017 4 z 5