tichoslapek_ tichoslapek_ komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu jsem přečetla během dvou hodin a takřka celou jsem jí proplakala. Celým příběhem jsem si nesla bolestný pocit a strach z blízkosti smrti milované osoby. Kniha, která má moc měnit...

16.01.2019 5 z 5

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michal Široký

Nemohu jinak než dát plný počet hvězd, protože jsem byla, spolu se svým synem, naprosto okouzlena. Tak nádherné ilustrace se jen tak nevidí. Příběh byl jednodušší, což ale vůbec nevadilo, protože jako celek působí kniha dokonale. :)
Taky nás na závěr napadla otázka, jestli byl nakonec medvěd Wrr doručen, a kam to mělo být.

01.01.2019 5 z 5

Shakespeare Shakespeare Renáta Fučíková

Velice pěkně zpracovaná kniha, která pojednává o 12 Shakespearových hrách. Uvádí k nim i některé historické souvislosti. Pro ty, kteří ještě díla samotná nečetli, a chtěli by se přitom o nich něco dozvědět, je kniha skvělým lákadlem. Jistě se budou líbit i velice podařené ilustrace.

18.12.2018 4 z 5

Temná kletba Temná kletba Kevin Sands

Velice povedený díl! Hledání templářského pokladu, různé šifry, intriky apod. Skvěle se to sešlo, takže skoro 400 stránek uteče jako voda, a přesto by jste chtěli pořád víc a víc. Doufám, že další díl vyjde, co nejdříve. Moc se na něj těším.

16.12.2018 5 z 5

Znamení moru Znamení moru Kevin Sands

Tento, druhý díl série Alchymistova šifra mě dostal. Byl, troufám si říci, lepší než ten první, ačkoliv i ten byl skvělý. Na závěr mě kniha rozplakala. Skvělé dobrodružství, které vás pohltí. Moc se těším na další díl.

25.10.2018 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

První díl této série se mi líbil, i když první polovina knihy byla spíše pomalejší. Druhá polovina knihy vše napravila. V této sérii se mi moc líbí postavy. Těším se na pokračování, od kterého si slibuji opravdu hodně.

17.10.2018 4 z 5

Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Byli jsme a budem aneb Česká každodennost 1914–1918 Marie Michlová

Stručný pohled do života lidí v průběhu první světové války. Kdo chce vědět více a kniha mu přijde jako nedostatečně napsaná, nechť se podívá pod každou kapitolu v knize a vybere si z výčtu knih, které o stejné době pojednávají.

25.09.2018 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělá kniha, velice promyšlený příběh. Jakožto někdo, kdo ještě stále neviděl film musím říci, že už teď se domnívám, že knihy film v žádném případě nepředčí. Moc se těším na druhý díl!

13.08.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Příjemně čtivou formou převyprávěné severské mýty, které se mi velice líbily. Myslím si, že pro spoustu lidí je tato forma lehce stravitelná, a tudíž i zapamatovatelná. Nejvíce se, dle mého názoru, povedla poslední kapitola o Ragnaröku. Ta byla opravdu pěkně sepsána.

02.07.2018 4 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Moc se mi líbilo lékárenské, potažmo alchymistické prostředí. Děj plynul velice rychle a stejně rychle se i četl. Než se člověk naděje je konec knihy. Christopher je ale sympaťák, a tak se s ním vydám i do druhého dobrodružství - Znamení moru, které vyjde tuším 19.6.

15.06.2018 4 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Tuto knihu si opravdu nedovolím hodnotit. Pramení to z částečného nepochopení děje, a z toho, že jsem do něj nebyla vůbec vtažena. Zkrátka, asi jsem na tuto knihu nebyla vůbec připravená. Tak snad příště...

07.06.2018

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Ani poslední díl nezklamal a dostala jsem pořádnou dávku napětí a postupného rozuzlení. Série tak byla skvěle zakončena a já můžu jen dodat, že nelituji koupě jediného dílu z ní. Určitě se k ní budu vracet...teď už společně se svým synem. :)

29.05.2018 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Skvělá sci-fi knížka! Ačkoliv nejsem úplně fanouškem tohoto žánru, kniha mě okouzlila. Opravdu skvělý, čtivý příběh, který vás jen tak nepustí!

05.05.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Opravdu nadčasové dílo Karla Čapka! Více netřeba dodávat. :)

12.04.2018 5 z 5

Tajemství Pompejí Tajemství Pompejí Stéphanie de La Rochefoucauld

Zajímavý příběh doplněný faktickými poznámkami. Kniha se četla velice dobře a závěr byl smutný, což se dalo předpokládat. Zkrátka příroda má nad námi tu největší moc!

03.04.2018 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Pěkný příběh se zajímavými zvraty. Občas se mi ale pletly dějové linky obou hlavních postav, které si byly opravdu podobné. Z počátku byl děj zbytečně košatý. , Od poloviny knihy mě pak děj naprosto pohltil. Za nápad a provedení hodnotím čtyřmi hvězdami, a rozhodně si ještě přečtu další ze Zafónových knih.

28.03.2018 4 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

První díl této ságy jsem četla již před rokem, ale postavy jsem si zapamatovala celkem dobře. Tento druhý díl se mi líbil o něco více než první. Překvapilo mě, že u mnohých tomu bylo právě naopak. Avšak ani jsem se nenadála a byl tu rychlý, zmatený závěr. Jako by to už chtěl mít autor rychle za sebou.

Nicméně příběh byl svižný a četl se dobře. A co bych ještě autorovi vytkla je to, že začátek příběhu, tedy události před výpravou, byl zbytečně rozsáhlý. A potom samotná část v Číně (tedy to podstatné) naopak krátké. O konci jsem již mluvila.
Nezbývá tedy nic jiného, než si počkat na díl třetí, který nám, jak doufám, vše podstatné osvětlí a nabídne nám lepší zakončení.

13.03.2018 4 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Hilda je prostě kouzelná. Její nový přítel, domácí skřítek Tontu je stejně úžasný jako Větvík. O skvělé příběhy postaráno a my se královsky bavili.

09.03.2018 5 z 5

Dobrý rodák Vladimír Menšík Dobrý rodák Vladimír Menšík Jolana Matějková

Co napsat k člověku, který měl bez pochyby nádhernou duši. Snad jen, že bych mu ráda osobně poděkovala za všechny ty krásné chvíle, které jsem při sledování jeho filmů strávila. Čest jeho památce!

22.02.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

K této knize není třeba komentářů. Kdo četl srdcem, pochopí...

06.02.2018 5 z 5