Temná kletba

Ať se Christopher Rowe hne kamkoliv, provází ho tajemství, dobrodružství – a vraždy! Dokonce i setkání s králem Karlem skončí nebezpečnou potyčkou. Vrahovi se však podaří uniknout a zůstane po něm jen zlověstná zpráva: další útoky se blíží! Christopher a jeho přátelé se okamžitě dávají do pátrání a zjišťují, že všechny stopy směřují k tajemnému proletí, které bylo uvaleno na francouzský trůn a celou královskou rodinu. Jejich nový cíl je jasný – bude to Francie. Vyhrají závod s časem a vyřeší všechny hádanky dřív, než dojde k další vraždě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390716/big_temna-kletba-P8m-390716.jpg 4.777

Alchymistova šifra 3.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Assassin's Curse, 2017

Kniha Temná kletba

DK197
14. listopadu

E-KNIHA: Osobně se mi o trochu víc líbil předchozí díl, ale i tenhle má originální téma - protentokrát templářské rytíře. Místo do Anglie se podíváme do Francie v 17. století a celé je to neméně skvěle vykreslené. Je to opět plné dobrodružství a šifer. Spousty, spousty šifer, které jsem si tentokrát musela mnohdy číst nejednou, abych jejich smysl pochopila. Tahle série mě ale pořád neskutečně baví.

Fazulajda

Za mě malinko pomalejší, ale definitivně stále úžasný díl, řádně zamotaný a s neméně charizmatickým obsazením.

Retketka

Naprosto skvělá kniha. Každá kapitola vás nutí číst dál a dál a chce to silnou vůli knížku odložit. Další záhady a tajemství vás nutí přemýšlet, ale stejně je téměř nemožné na to přijít. Myslím, že tahle knížka neomrzí.

hana4834

Napínave až do konce za mě super

Atlantis

Paráda, opravdu skvělé. Původně jsem chtěl tak nějak ze setrvačnosti dát čtyři hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že nemám důvod. Já se prostě výborně bavil. Hluchá místa neexistují, změna prostředí sérii neskutečně prospěla, nechybí typický humor, navíc navnadění na pokračování - luxus. Nejvíc se mi líbí, že postavy přemýšlí, jsou inteligentní a vy tak nemáte potřebu vyvracet oči a říkat, co je tohle za volovinu.

Bublina999
12.05.2021

Tahle kniha je prostě dokonalá, jak už jsem psala i u ostatních dílů.

Awča
02.09.2020

Další velmi povedený díl.
Příběh nás zavede do Paříže, což je proti Londýnu milé zpestření, bavilo mě vykreslení dvorského života, popis architektury města, a samozřejmě hádanky a šifry.
Není to tak temná kniha jako Harry Potter, ani tolik komplikovaná. Ale stále o přátelství, o morálních zásadách, přitom lehké a čtivé, ještěže mám hned k dispozici pokračování.

Anannas
17.06.2020

Skvělá kniha! Ani napotřetí tam nechyběly záhady, napětí, akce...
Líbilo se mi to až na to, že tento díl se až moc podobá Šifře mistra Leonarda od Dana Browna, takže už to není tak originální.