Démoni apokalypsy

Nelítostná doba na konci třicetileté války na Moravě a v Čechách. Čas divokých náboženských a mocenských sporů mezi katolíky a protestanty. Švédská vojska pod velením slavného generalissima Torstensona dobývají bohatou Olomouc a připravují se k útoku na Brno a císařskou Vídeň. S nimi se do svého rodiště vrací tajemný kaprál Coppy. Vzdělaný a vychytralý protestantský válečník se zamiluje do krásné paní Elišky z nepřátelského katolického tábora. Do cesty se mu však staví nejen její víra, ale i původ. Zatím země těžce strádá, hoří města, lidé umírají, trpí hladem, šíří se mor... Kniha zkušeného autora historických románů vykresluje plastický obraz pohnuté etapy českých dějin a ukazuje, že i uprostřed válečného běsnění lze nalézt stopy lidskosti a laskavosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318561/demoni-apokalypsy-W1h-318561.jpg 4.365
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Démoni apokalypsy

Jana512
24.07.2020

Poměrně rozsáhlý historický román,z období Třicetilrté války. Hlavní hrdina v něm popisuje vývoj a průběh bojů na Moravě i v Čechách, Ukazuje hrůzy, které se dotkly většinou chudého lidu. Válka nepřinesla nic dobrého. Hlavní hrdina však překvapil tím, jak se v závěru, po prožitých zkušenostech k mnohým čestně zachoval.

Irsaf
14.07.2020

Teda, tohle byla opravdu výzva...
Půlku knihy mi trvalo se začíst...
Doba to byla zlá, to jistě, ale kniha byla zbytečně zdlouhavá...
Tuto knihu fakt nemohu doporučit...

hanzmb
05.05.2020

Trochu jiné pojetí třicetileté války, než na jaké jsme my, čtenáři odkojení Třebízským a Durychem, zvyklí. Drsnější a akčnější a si je to dobře. Tím se historická literatura dostává blíž dnešnímu čtenáři. Durychova poetika by jich asi hodně odradila. Zároveň to s sebou ale nese i hlavní kaz této knihy. To je popis postavy hlavního hrdiny. Tento neurvalý drsňák (tam nevidím problém, taková byla doba) toho zvládá víc než James Bond. Kolem padají tisíce a on v čele většinou vyvázne jen s oděrkou. A pak se navíc najednou během 1/2 hodiny v závěru z něj stane skoro světec. Takže správně asi 4,5*.

nicolettkaa
12.01.2020

Dlouhá válka. Dlouhá kniha.
Přestože mě historie naší země zajímá, toto pro mě bylo hodně náročné čtení. Každá válka s sebou nese jen utrpení a smrt. A to bylo v knize barvitě popsáno, což by mi nevadilo, kdyby se identické pasáže neopakovaly několikrát dokola. Poprvé, kdy jsem se těšila, kdy bude konec - války i knihy.

tichoslapek_
25.03.2019

Kniha o třicetileté válce a především bojích v naší zemi. Čtení je to sice nepatrně náročnější neboť kniha obsahuje velké množství popisovaných válečných akcí. Najdete zde také mnoho postav. Ale celkově je kniha lahůdkou pro každého, kdo se rád utápí v historii.

martina.culik
02.01.2019

Jednou za čas si ráda přečtu historický román, ale tahle kniha mě tedy nezaujala. Nejspíš mně úplně nevyhovuje styl autora - takové "šli jsme tam, něco jsme dohodli, pak jsme to vyplenili a šli jsme jinam" - musím přiznat, že jsem ke konci už četla bez nějakého nadšení a pár stránek jsem i jen prolistovala.

Melcrovka
12.09.2018

Pěkně napsaná kniha, historicky správná a detailní. Jazyk a styl, kterým je napsaná se mi moc líbí. Jen těch detailů na mě bylo moc. Po 200 stránkách jsem knihu odložila, neboť se děj nikam neposouval. Popisoval se sled událostí měsíc po měsíci ve válečné době. Děj zde vlastně zcela chybí. Bohužel jsem se ani po těch 200 stranách knihy nedočkala opuštění Olomouce a dobývání Brna.

KAREL6725
29.01.2018

Drsná doba, drsná kniha aneb třicetiletá válka na Moravě. Výborný historický román i když hodně depresivní. Pro mě o to víc zajímavé, že bydlím v Brně. Doplnil jsem si vzdělání , za mě plný počet hvězd.