ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Udivilo mě tak nízké hodnocení. Já tu knihu milovala, stejně jako jsem si zamilovala tu protivnou chuděru Tracy. Vyprávění autorky je opět velmi autentické a čtivé.

Jen počkej, Winono! Jen počkej, Winono! Jenny Oldfield

Bylo to milé a veselé čtení, které jsem si jako malá opravdu užívala.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

První kniha, kterou jsem v životě přečetla. Dostala jsem ji ve školce a ihned se do ní s vervou pustila. Od té doby čtu pořád. Povídání o pejskovi a kočičce mi otevřelo dveře do světa knih.

Postrach Longfieldu Postrach Longfieldu Jennifer Rees Larcombe

Vím, že jsem knížku měla v dětství moc ráda a po dlouhá léta jsem se k ní s oblibou vracela. Možná je na čase si to znovu připomenout.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Mám dojem, že Honzíkovu cestu jsem nikdy nedočetla do konce. I tak jsem knížku měla moc ráda. Vždyť představuje dětství tolika z nás!

Broučci Broučci Jan Karafiát

Broučky nám vždy před spaním četl strejda a já je tolik milovala. Knihu jsem četla stále dokola a dokola, až jsem ji uměla zpaměti.

Ta, která se dívá Ta, která se dívá Marie Hermanson

Knihu jsem četla už docela dávno, přesto si vzpomínám, že se mi vážně líbila. Zaujaly mě postavy, se kterými jsem příběh prožívala. Oddechové, ale krásné čtení.

Lékař z Kurdistánu Lékař z Kurdistánu Jay M. Rasooli

Knihy jsem se malinko bála, nepůsobila na mě zrovna vábně. Poté jsem ji ale přečetla jedním dechem. Krásný autentický příběh jednoho islámského odpadlíka.

17.01.2016 4 z 5

Větrný mlýn tety Olgy Větrný mlýn tety Olgy Jennifer Rees Larcombe

Tu knihu jsem milovala! Tetu Olgu jednoduše budete mít rádi - jinak to nejde. Pěkný a milý příběh.

Hlavu vzhůru, Dito! Hlavu vzhůru, Dito! Veronica Heleyová

Knihu jsem jako malá měla fakt ráda. Je pěkná a milá, vždy sloužila jako taková malá motivace.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Čte se to dobře a ani jednou jsem nenarazila na část, která by mě nebavila. Velmi autenticky popsané mafiánské prostředí.
"Za každým majetkem se skrývá zločin."

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nejednoznačnost postav mě zkrátka bavila. Humberta nemůžete označit za úchyla, stejně jako Lolita není jen oběť. Formou hry je popisován příběh dospělého muže, který je okouzlen 12ti letou nymfičkou.
Není to pornografie. Je to studie hříchu. Čtením se stáváte svědky hříšné touhy a zničujících následků onoho hříchu.
I přes ne zrovna pěkný příběh je kniha krásná a velmi čtivá.
Doporučuji.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Knihu jsem četla celkem 2x a je skvělá. Jedna z nejlepších od Čapka. Ačkoli je zde obsažena děsivá vize budoucnosti, u knihy jsem se nasmála. Je čtivá, zábavná, poučná.

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, proto ačkoli byla velmi poutavá a příběh byl skvělý a promyšlený, trvalo mi přečtení této knihy bezmála půl roku. Nevydržela jsem u ní sedět víc jak pár stránek a vždy po pár minutách čtení jsem musela sáhnout po lepší knize.
Co se týče anotace, hodně mě zmátla. Čekala jsem něco mnohem víc....tajemnějšího? Napínavějšího?
Příběh byl perfektní, nicméně nebyl napínavý. Opravdu napjaté nervy jsem měla až ke konci knihy.

17.01.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Skvělá nadčasová kniha. Je čtivá a vtipná, ačkoli během příběhu člověka až děsivě zamrazí, když si uvědomí, že ačkoli se kniha řadí mezi antiutopie, lidé se jen pramálo poučili.

17.01.2016 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Ta kniha je prostě úchvatná, Markus Zusak to opravdu umí. Přečteno jedním dechem. Během příběhu jsem se smála i plakala, a když jsem knihu dočetla, bylo mi z toho smutno. Určitě to nebylo naposled, co jsem knihu četla.

15.01.2016 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Smutné, brutální, upřímné, nádherné. Zolův Zabiják rozhodně stojí za přečtení, i přes všechny slzy, které mne čtením doprovázely :)

14.01.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Kniha Tulák po hvězdách nepatřila do mého seznamu knih čekajících na přečtení, přesto jsem ráda, že jsem se k ní dostala. Protože se jedná o téma mé výtvarné maturitní práce, byla jsem jaksi nucena si knihu přečíst, a nelituji.
Nádherná kniha, plna myšlenek, příběhů a životů. Objevovaly se pasáže, které jsem měla chuť jednoduše přeskočit, zejména zdlouhavé popisování těch životů, ve kterých se dlouhou dobu téměř nic důležitého neodehrálo.
První kniha, kterou jsem od Jacka četla, a rozhodně ne poslední. Tulákem po hvězdách mne přesvědčil.

14.01.2016 3 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Kniha mi přišla místy až moc nábožensky založená, což mě osobně nikterak nevadilo, spíše naopak. Nero je pro mě jedna z nejzajímavějších historických osobností, proto knihy pojednávající o době jeho vlády naprosto hltám, Quo vadis však patří mezi skvosty všech knih podobného založení. Napsáno příjemným, ne složitým jazykem, děj je krásně přehledný a není třeba nad knihou namáhavě přemýšlet, i když oddechové čtení to není ani náhodou.
Málo poučený čtenář možná bude mít problém vyznat se ve všech jménech vyskytujících se v knize a nebo mu jednoduše pouze nebudou nic říkat.
Doporučuji i zhlédnutí stejnojmenného filmu.

14.01.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nemohu souhlasit s tím, že je do knihy těžké se začíst, protože je složitá a komplikovaná a musíte k ní mít informace a googlit a být jakkoli více sečtělí, jak se objevovalo v komentářích. Také nesouhlasím se Zuziiik, i když toto už je pouze věc vkusu, ale když na konci komentáře dodala, jakou literaturu čte a jaké dá přednost (50 odstínů šedi), bylo mi to jasné.
No, mě se kniha líbila. Pro někoho může být složitější, ale rozhodně bych ji nebrala jako nějakou složitou literaturu pro sečtělé a dospělé lidi, nebýt těch pornografických prvků.
Kniha rozhodně jedna z nejlepších, jakou jsem si pro doplnění seznamu knih k maturitě mohla vybrat.

03.01.2016 5 z 5