Ta, která se dívá

Ta, která se dívá https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23709/bmid_ta-ktera-se-diva-Ct9-23709.jpg 3 57 17

Za okny se odvíjejí cizí životy. Stačí do nich jen vstoupit… Od autorky románu Muž pod schody. Yvonne Gärstrand je úspěšná majitelka firmy zaměřené na efektivní využití času. Pořádá kurzy a semináře a vydělává slušné peníze. Něco jako by však v jejím životě chybělo. Něco, co ji jednoho dne vyžene do zahradní čtvrti, kde nikdy předtím nebyla. Náhodná procházka se změní v nepochopitelnou drogu. Yvonne to sem táhne stále silněji, a tak se stále častěji neviděna prochází v uličkách a pohledy do osvětlených oken krade střípky cizích životů. Až si jednoho dne všimne oznámení: Hledá se pomocnice v domácnosti! A tak se z elegantní Yvonne stává ošuntělá uklízečka Nora. Její nový zaměstnavatel o tom samozřejmě nemá zdání, jenomže ani ona netuší, jaká tajemství skrývá zase jeho život. Ve stále stísněnější atmosféře jako by se vznášel nevyslovený náznak násilné smrti. Jenže kdo je vrahem a kdo obětí, pokud tu vůbec o nějakou oběť běží?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Hembiträdet , 2004

ArwenAragorn
08.11.2020 3 z 5

45%
Napřáhl k ní ruku a podal jí klíč. Zastrčila si ho do kapsy, vstala a na trochu nejistých nohou vykročila do předsíně. Pořád ještě se kolébala na vlnách sladkého opojení ze své dokonalosti.
"Jak se vlastně jmenujete?" zeptal se.
"Nora Brick," uslyšela svou odpověď.

Psychologická detektivka, u které jsem si nejdřív říkala, že to bude o ničem, ale pak jsem byla vtažena do děje a knížku přelouskala během krátké doby. Všechny hlavní postavy mně tam přišly mírně řečeno zvláštní. Ale za přečtení myslím stojí.

Zara
11.05.2020 1 z 5

Už je to tak zařízeno, že musí existovat (z našeho vlastního pohledu) knihy hloupé, aby o to víc vynikly svazky psané chytře, čtivě, napínavě ..atd. atp.
Tento titul bohužel zaujímá v prvně jmenované kategorii jednu z nejvyšších příček.

jarmila7388
20.02.2020 3 z 5

Kniha nepatří k tím nejlepším dá se číst,ale patří do psychologické drama. Nejdřív úplná nuda potom když začne mít spád se sexem tak musíte číst dál.

Hanjimka
11.12.2019 2 z 5

Detektivní vyústění z počátku klidného románu.

Acinore
28.04.2018 1 z 5

Strašná blbost.

evago
18.09.2017 3 z 5

už jsem ji chtěla odložit, ale nakonec jsem vydržela a dočetla....nikdy více

micha-ella
09.07.2017 3 z 5

Hodně přitažené za vlasy!

hana1984
20.06.2016 4 z 5

celkem napínavá záležitost

ThrisaManx
18.01.2016 4 z 5

Knihu jsem četla už docela dávno, přesto si vzpomínám, že se mi vážně líbila. Zaujaly mě postavy, se kterými jsem příběh prožívala. Oddechové, ale krásné čtení.

skulenka
03.02.2015 3 z 5

Kniha se vyvíjela pro mě neočekávaně, zajímavě. Ze všedního tématu / románu k vyústění detektivní zápletky. Odpočinková detektivka :)

soukroma
23.01.2014 4 z 5

Dobré, ale Muž pod schody je ještě mnohem lepší...

Lucka.79
23.01.2014 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala a měla jsem co dělat, abych ji dočetla ... asi jsem čekala něco víc napínavějšího.

anett123
10.08.2013 4 z 5

Každý máme nějaké koníčky. Někdo sportuje, někdo šmíruje lidi. Jak vypadá jejich každodenní život? Jaká mají tajemství?

Izu
03.09.2012 5 z 5

Netradiční thriller,čte se jedním dechem.

ivankaax
13.07.2012 3 z 5

Oddechovka, ideální na večer s knihou. Je dobře čtivá. Za mě spokojenost.

bookcase
27.08.2011 5 z 5

Další psychárna, která mě vtáhla a nepustila, dokud jsem nepřečetla poslední stránku.

Márinka
30.11.-0001 2 z 5

Knížka k odpočinku, odreagování se, prostě koupačka mozku. Nic víc, nic míň.

severská krimi švédské detektivky

Marie Hermanson
švédská, 1956
2021  73%Velká výstava
2016  72%Ďáblova svatyně
2008  62%Ta, která se dívá
2008  78%Muž pod schody
2023  83%Morový ostrov

Kniha Ta, která se dívá je v