Ta, která se dívá

Za okny se odvíjejí cizí životy. Stačí do nich jen vstoupit… Od autorky románu Muž pod schody. Yvonne Gärstrand je úspěšná majitelka firmy zaměřené na efektivní využití času. Pořádá kurzy a semináře a vydělává slušné peníze. Něco jako by však v jejím životě chybělo. Něco, co ji jednoho dne vyžene do zahradní čtvrti, kde nikdy předtím nebyla. Náhodná procházka se změní v nepochopitelnou drogu. Yvonne to sem táhne stále silněji, a tak se stále častěji neviděna prochází v uličkách a pohledy do osvětlených oken krade střípky cizích životů. Až si jednoho dne všimne oznámení: Hledá se pomocnice v domácnosti! A tak se z elegantní Yvonne stává ošuntělá uklízečka Nora. Její nový zaměstnavatel o tom samozřejmě nemá zdání, jenomže ani ona netuší, jaká tajemství skrývá zase jeho život. Ve stále stísněnější atmosféře jako by se vznášel nevyslovený náznak násilné smrti. Jenže kdo je vrahem a kdo obětí, pokud tu vůbec o nějakou oběť běží? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23709/ta-ktera-se-diva-23709.jpg 3.253
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

Hembiträdet, 2004

Kniha Ta, která se dívá

ArwenAragorn
08.11.2020

45%
Napřáhl k ní ruku a podal jí klíč. Zastrčila si ho do kapsy, vstala a na trochu nejistých nohou vykročila do předsíně. Pořád ještě se kolébala na vlnách sladkého opojení ze své dokonalosti.
"Jak se vlastně jmenujete?" zeptal se.
"Nora Brick," uslyšela svou odpověď.

Psychologická detektivka, u které jsem si nejdřív říkala, že to bude o ničem, ale pak jsem byla vtažena do děje a knížku přelouskala během krátké doby. Všechny hlavní postavy mně tam přišly mírně řečeno zvláštní. Ale za přečtení myslím stojí.

Zara
11.05.2020

Už je to tak zařízeno, že musí existovat (z našeho vlastního pohledu) knihy hloupé, aby o to víc vynikly svazky psané chytře, čtivě, napínavě ..atd. atp.
Tento titul bohužel zaujímá v prvně jmenované kategorii jednu z nejvyšších příček.

jarmila7388
20.02.2020

Kniha nepatří k tím nejlepším dá se číst,ale patří do psychologické drama. Nejdřív úplná nuda potom když začne mít spád se sexem tak musíte číst dál.

Hanjimka
11.12.2019

Detektivní vyústění z počátku klidného románu.

Acinore
28.04.2018

Strašná blbost.

evago
18.09.2017

už jsem ji chtěla odložit, ale nakonec jsem vydržela a dočetla....nikdy více

micha-ella
09.07.2017

Hodně přitažené za vlasy!

hana1984
20.06.2016

celkem napínavá záležitost

severská krimi švédské detektivky

Marie Hermanson
švédská, 1956

Kniha Ta, která se dívá je v

Právě čtených1x