Morový ostrov

Morový ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515830/bmid_morovy-ostrov-V9O-515830.jpg 4 24 6

Historická detektivka o ostrově, odkud není úniku. Göteborg 1925. Vrchní strážmistr Nils Gunnarsson je přivolán do oblasti, kde žijí lidé na okraji společnosti, Osady vrakařů. Mezi zchátralými chatrčemi u řeky leží mrtvý muž, kterého vrakaři vytáhli z vody. Gunnarsson se pustí do pátrání, které ho přivede až na nechvalně proslulý Morový ostrov. Ostrov kdysi sloužil jako karanténní stanice, kde byli námořníci izolováni, aby se zabránilo šíření infekce. Ale co se tam děje teď? A kdo je muž vězněný na ostrově? Aby záhadu vyřešil, požádá Gunnarsson opět o pomoc nepolapitelnou Ellen Grönbladovou. Morový ostrov je historický román odehrávající se v Göteborgu a je samostatným pokračováním poslední knihy Marie Hermanson Velká výstava, v níž se také objevují postavy policisty Nilse Gunnarssona a novinářky Ellen Grönbladové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

Pestön , 2021

ondras666
16.01.2024 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tohle mě bavilo. Jednoduchá zápletka, která se ukáže být vcelku spletitá. Pár postav a rychlý děj. Za mě super.

Katania
13.11.2023 5 z 5

Za mě pěkné čtení. Sympatické postavy.

soukroma
12.11.2023 3 z 5

Zklamání: slabý příběh, málo autenticity včetně té historické, chybělo napětí a zvraty.
Těšila jsem se na další příběh autorky, která mne nejvíc zaujala Mužem pod schody, což byl velice neotřelý, originální, skrznaskrz děsivý psychothriller. Tuto autorku jsem v této slaboučké krimi opravdu nenašla. Nebýt to od ní, ani knihu nedočtu, takto 55%.

"A nebyl to strach, co ji pohánělo. Strach oslabuje, končetiny ochabují a mysl se podřizuje, teď už to věděla. Síla pramení ze vzteku."

Mona-Lisa
13.09.2023 4 z 5

Moc sympatická historická detektivka.
Nedá zapomenout v jaké jsi době a zemi. Švédsko 1925.
Prostředí je tam vkusně zachycené, aniž by to čtenáře vyčerpávalo natož pak nudilo.
Těží se z toho a tak to mám ráda.
Já nechci jen krev a mrtvoly a pátrán í(opravdu) ale i přidanou hodnotu u kriminálek. A tady to tak je. Uf.
Překlad musím pořádně vyzdvihnout i zásadní zvrat uprostřed, který jsem nečekala.
Přemýšlím, proč nejsem vyloženě paf na 5 hvězd. Vyšetřovatel sympaťák, kroky pátrání poctivé/logické, kapku i té temnoty. Asi vyústění a vraha jsem čekala lepší. Ale pořád jsou to silné 4 hvězdy.
Něco ji prostě ve výsledku chybělo. Takový dobrý nezávazný flirt, když máš sem tam chuť na tento žánr. Ale jestli jestli si zanícený detektivkář se speciální chutí, který kosí jednu detektivku za druhou , tak nevím jestli tě zaujme.

babicka_amalka
28.08.2023 3 z 5

o fous lepší než první díl, ale ani tak to žádný zázrak nebyl;

Žanek_Hantec
04.08.2023 5 z 5

Carter to néni, ale je to docela špica.

historické detektivky

Marie Hermanson