Muž pod schody

Koupili jste si dům? A víte, kdo tam bydlí s vámi??? Když se obecní úředník Fredrik s rodinou nastěhuje do nového domu, ukáže se, že mají nájemníka. Podivného mužíka trpasličí postavy a divošských mravů. Když se ho Fredrik pokusí vyhostit násilím, vypukne válka. Manželka se Fredrikovi začne odcizovat a jeho malý syn tráví celé dny bůhvíkde. A co hůř, Fredrik je obviněn z vraždy místní galeristky. Jeho život se hroutí? Je mu jeho krásná žena opravdu nevěrná s páchnoucím trpaslíkem? Je on sám vysmívaným vetřelcem ve vlastním domě? Zatáhl odporný muž pod schody do svých osidel i jeho malé děti? Anebo je to všechno úplně jinak...? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23710/muz-pod-schody-23710.jpg 450
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

Mannen under trappen, 2005

Kniha Muž pod schody

Moonrose
15.05.2016

Daleko čtivější pro mě byla kniha Ta, která se dívá.
Jinak v této knize mě silně iritovala manželka hlavního hrdiny. Paula byla velice nesympatický, sobecký psí čumák.

evickakyticka
26.02.2016

Zajímavý nápad, s mužem pod schody. Po setmění působil strašidelně. Proto neuděláte chybu, pokud se knihu rozhodnete za světla odložit a počkat na soumrak. Z této strany jsem byla spokojena, ale pasáže ze života Fredrika mě nudily. Vím, měly tam své místo, musely tam být, (aby děj byl ucelený), ale já se k smrti nudila. Ode mně si kniha vysloužla průměr.

eraserhead
11.07.2015

Svižný thriller nejednou překračující hranice horroru z něhož mrazí a napíná jako guma o dvě čísla menších trenek. Četlo se mi neuvěřitelně mile a rychle, bez hluchých míst. Pohltilo mě to, jako už dlouho nic, zajímavě vybarvené postavy, které se nakonec jeví dost nejednoznačně a díky konci vlastně u některých ani vlastně pořádně nevíte, jestli jsou takové, jak jsou předkládány (nebo si myslíte že se vám tak jeví). Trochu mě zklamalo, když mi došlo, že se to vše řítí k tomu nejlehčímu, nejpravděpodobnějšímu a nejpodbízivějšímu závěru, ale nutno uznat, že i s ním si autorka poradila dobře, nakonec to zklamání nebylo ani tak silné. Jednoduchá, rychlá, nekomplikovaná, přesto silná, pohlcující a mrazivá četba.

nereidka
20.05.2015

Zajímavé, čtivé, místy hororové :) Opravdu jsem z toho měla špatné sny. Ale byla jsem zvědavá jak kniha dopadne. Konec byl dost nejasný, tak z toho nejsem moc moudrá, ale knihu doporučuji.

Mixy
26.06.2014

Pravděpodobně mi nesedlo téma a celkový děj knihy a tím pádem ho nehodnotím zrovna kladně. Ze strany umělecké je dílo psáno čtivě a velmi dobře, originální zápletka zde nechybí. Ale celkově se mi ten příběh vůbec nelíbil.

THERISA
15.04.2014

Příjemná oddechovka, která vás nejprve vyděsí béčkovou obálkou, aby vás nakonec vcucla jak ta díra pod schody. Nic závratného nečekejte, již velmi brzy pochopíte, v čem tkví jádro pudla, ale to nic nemění na tom, že se kniha příjemně čte a na cesty MHD atp. je jako dělaná.

minirock
06.04.2014

Při hodnocení jsem se rozmýšlel mezi 4 a 5 hvězdičkami. Nakonec jsem si uvědomil, že vlastně nemám nic, co bych knížce vytknul. Je výborná. A ten nejednoznačný konec tomu vlastně nasadil korunu.

anett123
13.11.2013

''Jenže ono je vždycky jednodušší mít pod schody malinkého mužíčka, na kterého se dá všechno svést...''

Marie Hermanson
švédská, 1956

Kniha Muž pod schody je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x