ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla jak v originále, tak v češtině a miluju ji! Je krásná, jednoduchá, dobrodružná a vyčerpávající. Vždy se k ní budu velmi ráda vracet.
Prostě Sienkiewicz. To si myslím, stačí :)

19.03.2016 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Ihned potřebuju nutně další díl! Skvělé, čtivé, chvílemi napínavé, smutné....
K mé smůle jsem pasáž s pejskem Mancheem četla zrovna ve vlaku, takže si cestující zvědavě prohlíželi mé slzy, ale co na tom?
Čekala jsem ty slibované zvraty a překvapení, bohužel nic takového se nedostavilo. I tak to ale bylo super a já se přímo třesu na další díly. Protože ten konec...ten vás jednoduše nenechá dlouho otálet :)

16.03.2016 5 z 5

Básně noci Básně noci Vítězslav Nezval

Krása ukrytá ve slovech. Tu já miluju. Jeden z největších pokladů české poezie.

"Bylo tu však něco krásného co drtí
odvaha a radost z života a smrti."

14.03.2016 5 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Jednoduše - je to Shakespeare. To znamená kniha, která mě chytne za srdce, bude mě bavit a budu ji milovat.

13.03.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Stále nemohu přestat obdivovat autora za tak nádherně promyšlený svět plný kouzelných bytostí a dokonalých detailů. Po přečtení Společenstva nutně potřebuji další díl!
Co mi ale vadilo bylo, že kniha skončila úplně stejně jako film, ačkoli se v ní prý měla odehrát ještě bitva se skřety. Asi jsem přečetla jiné vydání, takže příště si na to musím dát pozor.

13.03.2016 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Kniha mi už od dětství leží na polici. Léta čekala, až ji chytnu do ruky a přečtu. Přiznávám, nikdy mě nelákala. Když jsem si ji konečně přečetla, překvapená jsem nebyla - kniha mne dle mého očekávání moc nebavila. Měla jsem pocit, jako by autor neustále vyplňoval stránky mnoha slovy, přesto ale nic důležitého a významného neřekl.
Příběh krásný a dojemný, bohužel zdlouhavý a téměř bez děje. Alespoň bez zajímavého děje.
Možná kdybych si to přečetla už v tom dětství, můj názor by byl zcela jiný. Škoda.

02.03.2016 3 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Nečekala jsem, že to bude až tak dobré. Jelikož jsem četla novější překlad v moderním jazyce, četlo se mi to krásně a během putování jsem se opravdu bavila. Zároveň jsem si v průběhu popisování marnosti světského života uvědomovala, že to, co poutník viděl, je bohužel pravda a vztahuje se to na každého z nás.

17.02.2016 5 z 5

Vzestup a pád mocných říší Vzestup a pád mocných říší Hans-Christian Huf

Kniha je krásně a čtivě napsaná, bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem ji přečetla na jeden zátah. Po dočtení mi všechno splývalo dohromady, jelikož jsem do sebe naházela velké množství informací najednou.
Navíc milovníci historie určitě ocení, že autoři doplňují fakta o různé zajímavosti a historky.

11.02.2016 4 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Perlu jsem přečetla za necelé 2 hodiny, ale musela jsem se silně nutit. Příběh hezký, nicméně mě nudil. Jediné, co jsem si užila, byla poslední stránka. Kdyby takto byl napsán celý příběh, bylo by to něco jiného.

31.01.2016 1 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Knihu jsem četla v originále a ze začátku ji přímo hltala. Líbily se mi myšlenky a pocity Charlieho. Ale to byl ten problém. Kniha nebyla až tolik o ději, jako právě o myšlenkách, které se v průběhu knihy skoro neměnily. Proto mě ke konci přestávalo bavit číst stále to stejné. Před koncem jsem se musela nutit, abych to vůbec dočetla, posledních pár stránek bylo zase skvělých.
Jako první jsem viděla film, který byl pro mě takový průměr, kniha je ale o mnoho lepší.

"We accept the love we think we deserve."
Love always
T.

30.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Celkově knihu musím zhodnotit jako velmi dobrou. Děj byl vcelku originální, čtení mě bavilo, ani jednou jsem se nenudila a postavy byly sympatické.
Přesto jsem měla pocit, že autorka se snažila o něco, čeho nedosáhla. Při čtení bylo evidentní, jak moc se autorka snaží o napínavý příběh a překvapivý konec. Děj napínavý byl, ovšem nervy mi to netrhalo. Občas jsem na pár vteřin zatajila dech, pak se vše vrátilo do normálu. Od druhé třetiny jsem začala tušit, kdo za tím vším stojí, takže nečekaný zvrat se také nekonal, ačkoli se o to Paula velmi snažila.
A ta sprostá slova! Na to jsem háklivá. Pokud autor vulgarismy neumí používat, pak ať je nepoužívá. Sprostá slova v příběhu neměla žádný význam, až na asi dvě výjimky. Zbytečně je používala na místech, kde neměla. Aby autor mohl použít sprosté slovo, měl by vědět, kdy a jak ho použít.

21.01.2016 4 z 5

Dvě cesty do Brazílie Dvě cesty do Brazílie Hans Staden

Na první čtení se mi to moc nelíbilo, na to druhé jsem se do knihy zamilovala.

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Na knihu jsem narazila zcela náhodou někde v knihově. Líbila se mi. Příjemná, avšak film už tak vydařený nebyl. Na knihu prostě nemá nic.

18.01.2016 5 z 5

Kniha nebyla špatná, přesto pro mne těžce uvěřitelná a někdy až moc protahovaná, se zbytečnými prvky. Jednou přečteno, víckrát se k ní nevrátím.

18.01.2016 3 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Tuto knihu jsem tak ráda četla! Zamilovala jsem si Toma natolik, že jsem měla pocit, jako bych to dobrodružství prožila s ním. Mnohem lepší než kniha Dobrodružství Huckleberryho Finna.

Tajemství jedné zahrady Tajemství jedné zahrady Patricia St. John

Knihu jsem četla, ale za nic si ji nemohu vybavit. Jediné, co vím je, že se mi opravdu moc líbila.

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Krásná knížka s krásným poselstvím. Každý by si ji měl přečíst. Opravdu, chytne vás za srdce, ať jste dětmi nebo už dospěláky.

Tilly Tilly Frank Peretti

Krátká a milá oddechová knížka, u které jsem uronila ne málo slz.

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Příběh je kouzelný a krásný, pln přátelství a opravdovosti. Fern jsem měla opravdu ráda, stejně tak její milé prasátko.

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Tuto autorku jsem prostě milovala. Průšvihářky byly další povedenou knihou, kterou si ráda přečtu znova.

18.01.2016 3 z 5