Tajemství jedné zahrady

Tajemství jedné zahrady https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7876/mid_tajemstvi-jedne-zahrady-C9C-7876.png 5 38 8

Vyprávění jedenáctileté holčičky o nechtěném pobytu v rodině venkovského faráře, během něhož objevuje nejen základy křesťanské věrouky, ale i nový vztah k lidem a k životu.

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Evangelické nakladatelství

Rainbow Garden , 1960

85098211
12.04.2023 4 z 5

Tak já vám nějak nevím... Od autorky se mi před časem do rukou dostala překrásná kniha Poklady pod sněhem. Proto jsem i od této její knihy očekávala něco podobného. Ale konalo se spíš zklamání, protože jsem se (asi) snažila neuvěřit štítku křesťanský život, který byl tomuto příběhu přiřazen. Osobně nic proti tomu nemám, jsem tolerantní člověk, jenomže tady toho bylo tolik, že mě to málem skolilo :-))). Navíc Elaine je hodně dlouho nesympatická, rozmazlená městská holka, které se na venkově samozřejmě nelíbí. Až si najde podivnou opuštěnou zahradu, v níž začne trávit veškerý svůj volný čas... Kromě Elaine je zde ještě rodina Owenových a potom také další postavy, jako například postižená Barbora. Celé vyprávění se nese v dokonale křesťanském duchu, kdy je všechno víceméně předem dané. A proto je i naprosto jasné, jak kniha skončí. Protože jí ale nechci křivdit, jinak je totiž opravdu dobře a čtivě napsaná, rozhodla jsem se, že dám pouze o jednu hvězdičku méně. Nemůže totiž za to, že nejsem správná cílová skupina ;-).

vikaa
15.11.2021 4 z 5

Kniha se ke mně dostala náhodou a já chtěla vědět, proč je tak vyhledávaná. Příběh malé Elaine mně zpočátku připomínal Tajemnou zahradu, ale nakonec mě vtáhnul do děje a já měla knihu za jeden den přečtenou. Kniha je napsána čtivě a není to žádný suchý, mravoučný, náboženský spisek. Víra v knihách pro děti se v české kotlině moc nenosí (co si pamatuji tak ze starých knih to byl Školák Kája Mařík, kde hrálo náboženství poměrně významnou roli), přesto bych tuto knihu doporučila i dětem, které se s náboženskou vírou dosud nesetkaly. Kniha má dokonce i detektivní zápletku a myslím, že malé čtenářky nudit nebude. Kdo by nechtěl být v koutku duše lepší než je a zažít plnost radosti...

AgiMangi
28.12.2020 4 z 5

Moc krásná kniha, doporučuji mám ji doma s názvem ,,Tajemství Duhové zahrady¨ ale text je stejný.

Broukodrak
15.04.2019 5 z 5

Tajemství jedné zahrady je hodně křesťanská knížka. Vypráví o holčičce Elince, jejíž maminka musí jet za prací do Paříže, a Elinka musí jet k jedné rodině na venkov, mezi šest dětí. Zpočátku je hodně pyšná, nafoukaná a protivná ale naštěstí je otec v té rodině farářem a pomůže jí se sblížit s bohem. Časem najde kamarádku Barboru, která má ochrnutý nohy, a ta se chová stejně jako Elinka, když přijela na venkov. Párkrát jsem málem brečela.

Bumky
27.01.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Už jsem ji přečetla asi třikrát a pokaždé jsem objevila něco, čeho jsem si předtím nevšimla. Jsou v ní nejen velmi hluboké myšlenky, ale i hodně chytlavý děj.

ThrisaManx
18.01.2016 4 z 5

Knihu jsem četla, ale za nic si ji nemohu vybavit. Jediné, co vím je, že se mi opravdu moc líbila.

Arissenka
12.08.2013 5 z 5

Přečetla jsem tuto knihu několikrát a je opravdu hezká moc:...

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

Toto je knížka ke které se vracím. Naplňuje mě neskutečnou sílou, láskou a vlastně vírou. Ta mě přivedla k Žalmu 139. Někdy mi připadá, že i díky ní jsem získala jiný vztah k víře.

křesťanský život

Patricia St. John