ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ten, který knihu nepochopil, označuje ji za příliš dětskou nebo bláznivou....dospěl.

03.01.2016 5 z 5

Žena z horního patra Žena z horního patra Claire Messud

Člověk, který nikdy netoužil jako Nora, a který nechápe umění a svět kolem něj, tuto knihu neocení. Knížka není o ději, o tom předat čtenářům nějaké poselství. Kniha jednoduchým a nádherným způsobem popisuje pocity, které člověk, jenž je nikdy nepocítil na vlastní kůži, nepochopí. Ženu z horního patra nemůžete číst očima. Úplně jsem se v tom našla a obdivovala autorku za to, že všechny ty pocity, které se tak zoufale snažím pojmenovat, dokáže tak poeticky a krásně popsat. A navíc ten umělecký svět, to krásné prostředí ateliéru - opravdu, kniha není pro každého.

09.07.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Rozhodně nesouhlasím s tím, že je to nejslabší díl trilogie. Jen je o něco jiný. Líbí se mi, že autorka udělala změnu a rozhodla se děj popisovat očima jak Tris, tak Tobiase, i když je pravda, že rozdíl mezi dvěma osobnostmi byl minimální. To se dá ale lehce odpustit. Přečetla jsem to jedním dechcem, ostatně jako celou trilogii. Navíc pro ty, kteří umějí číst mezi řádky se v knize skrývá obrovské poselství.

01.07.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

U žádné knihy jsem neproplakala tolik stran jako u Vypravěčky. Krásný spisovatelčin styl, silný příběh a dokonale propracováno. Doporučuji.

24.04.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Stejně skvělé jako první díl.

25.03.2015 5 z 5

Alternativní medicína - pomoc nebo nebezpečí? Alternativní medicína - pomoc nebo nebezpečí? Štěpán Rucki

Zajímavé, poučné, čtivé. Doporučuji

16.03.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Jane Austenové četla.

01.03.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pěkná kniha. Příběh obyčejný, ničím zajímavý ani výjimečný, ale jsou tam opravdu dobré myšlenky. Sice ne nějaké světoborné, ale zajímavé. Pan Green musí být moudrý člověk, proto mu odpouštím tolik protahované konce a zbytečné umělé probouzení emocí. Nijak nezměnila mé myšlení ani mi nepředala nové poselství. Ale donutila mě přemýšlet, smát se a plakat.

21.02.2015 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Knihu jsem přečetla asi 10x a pokaždé mě nadchla úplně stejně. Miluji knihy Letopisy Narnie. Připomínají mi mé dětství, kdy jsem je četla o sto šest pořád a pořád dokola.

14.02.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Není to kniha, která se dá číst v kuse několik hodin a nedá se od ní odtrhnout. Ale zaryla se mi hluboko do srdce a navždy pro mě bude na jednom z prvních míst v mém osobním žebříčku. Dojemný a krásný příběh dává nahlédnout do života lidí uprostřed 2. světové války. Trochu mi vadilo, že děj byl často předem vyzrazen a také mi trvalo, než jsem si přivykla osobitému jazyku autora, který mě nakonec právě tímto velice okouzlil. Prostě 5 hvězd, nemůžu jinak.

14.02.2015 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Kniha je báječná. Díky ním jsem v noci nespala, abych nemusela přestávat číst a v hodinách nedávala pozor. Obdivuji autora za to, že dokázal napsat takové dílo. Opravdu, jablko nepadá daleko od stromu. Stejně geniální, jako jeho otec. Jen místy jde vidět, že to psal opravdu chlap:)

10.02.2015 5 z 5