terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Je pravdou, že tentokrát mě prvně místo anotace nalákal sám autor, ale přečtení rozhodně nelituji.
Příběh bych doporučila spíše pro zkušenější čtenáře, kteří ocení multižánrový příběh, plný více postav a prolínající se v různých časových rovinách.
Stejně jako většině mi příběh zprvu dal opravdu zabrat, ale nesmírně oceňuji jazyk, jakým autor píše. Sama mám ráda klasické odpočinkové knihy, ale občas takový spletitý sci-fi příběh, to můžu :)
Kniha je navíc nádherně graficky zpracovaná a obsahuje i playlist! :)
Upřímně mě mrzí pár komentářů tady, ale jediné co na to můžu říci je - dejte knize šanci :)

17.06.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nechápu, že jsem B.A.Paris “objevila” až teď?! Za zavřenými dveřmi jsem poslala jako audioknihu a bylo to neskutečné. Autorka dokáže barvitě vyjádřit myšlenky hlavních postav a skrz slova doslova cítíte jejich strach. Rozhodně se musím pustit do dalších jejích knih.

11.06.2021 5 z 5

Od autora jsem tuto knihu četla jako prvotinu a musím říct, že to byl takový průměr. Bylo to vtipné, což je plus. Bylo to psané formou emailů, to je taky plus. Co mě ale mrzelo bylo, že vlastně nebyly odpovědi na ty emaily. Četli jsme jen to, co psala Coco ostatním. Sama Coco byla hodně naivní postava, ale měla teda smůlu chudák :D. Jako, nacpat do takového příběhu Kate Moss a Michaela Jacksona… Klobouk dolů :D Asi se ale pustím spíše do jeho detektivek, ve kterých je pověstný :)

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Neskutečně nádherný, relativně krátký a dobře čtivý příběh mi znovu dokázal, že mezi těmi mými romantiky je občas potřeba si dát nějakou tu “odeonku” pro reálný pohled..

Miška už nemůže zůstat sama doma a stěhuje se do domova důchodců. S pomocí Marie sledujeme Mišky útrapy, které přišly se stářím.
Velmi se mi líbí filosofický pohled do nitra staré Mišky a v kombinaci s mladou Marii a jejími myšlenkami, to bylo velmi dokonalé. Miška měla problém s řečí a občas zaměňovala slova za jiné, což mohlo působit ze začátku komicky, jenže jak jde kniha dále, vlastně vás to spíš začíná bolet. Postupem knihy vám dochází, jak se ve stáří člověk cítí, že o spousty věcí přišel a přemýšlí nad tím, co vše mohl udělat jinak a zda tu byl opravdu pro všechny důležité v těch chvílích, když to potřebovali.

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Z pohledu na obálku je jasné, že se přeneseme do klidu a tepla. Když se seznámíme s hlavní postavou January, z jejíž pohledu je kniha psaná, zamilujete se. A pokud né hned, tak při seznámení s Augustem už začne srdíčko plesat. Obě postavy mají své neduhy a hlavně svou minulost, která jim zasahuje do přítomnosti a výrazně ji ovlivňuje. Charakteristika obou hlavních postav byla skvělá, vedlejší postavy byly sympatické, a to hlavně Pete.
Kniha byla čtivá a ráda jí budu doporučovat dále :).

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Já tuhle knižní dvojici - Luca a Sage, prostě miluju. Jasně, první díl byl lepší, tady se občas našla taková hluchá místa pro natáhnutí příběhu, ale když ty postavy milujete, tohle přehlédnete. Autorka si podle mě udělala slušný základ pro příběh o April a Gavinovi, tak snad se ho v budoucnu dočkáme. A jo, i když se v tomhle díle Luca choval trochu ztřeštěně chvilkama, pořád ho miluju.
Líbilo se mi přidání skupinové terapie a hlavně to, že ať to dopadlo, jak to dopadlo, Sage se svými problémy nadále musela pracovat (zázrakem se nevyléčila), což působilo více realisticky. Lauro, těším se na podzim na další tvou knihu, co má vyjít v překladu :)!

06.05.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Poprvé se mi stalo, že jsem u CoHo čekala déle, než se pořádně začnu. Příběh mi přišel dost táhlý a já si pořád říkala - proč to všichni tak milují? Už se to musí rozjet... Nebylo to vůbec špatné, CoHo píše velmi dobře, když došlo na dodatek autorky vše jsem pochopila, ale částečně mi to přišlo takové nahuštěné. Každopádně poselství knihy a myšlenky byly moc dobré.
Za mě budu ale pořád dávat přednost jiným knihám od autorky.

06.05.2021 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha, u které si před koupí rozhodně nečtěte anotaci, jelikož dostanete v příběhu něco úplně jiného. Což za mě bylo neskutečné zklamání. Taková častá reklama formou vyjmenování drahých značek, pořád názvy ulic, nelogická a trochu divná řekla bych, hlavní hrdinka, která se neuměla rozhodnou, co vlastně chce. Našla jsem dvě plus, a to krásnou obálku a vedlejší postavy. Nakonec jsem ráda, že kniha byla krátká, fakt mě to nebavilo :(...

06.05.2021 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Krásný a miloučký ženský román z prostředí knihkupectví. Hlavní postavy byly dobře charakterizovány, vytvořila jsem si s nimi hezký vztah a Sára jako majitelka knihkupectví byla skvělá. Příběh, kde je herec badboy a dostane po jednom incidentu na výběr, zda jít do vězení, nebo se vrátit zpět do míst, kde vyrůstal a někomu pomoci. Je to krásně čtivé, jediné co mě mrzelo bylo to, že vedlejší postavy nedostaly moc prostoru a zvrat ke konci mi přišel jako zbytečné natahování příběhu. Jinak můžu doporučit, moc se mi líbilo :)

06.05.2021 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Zpočátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale obě postavy mi byly velmi sympatické. Luca mi svou agorafobií byla rázem hned bližší a spoustu věcí jsem s ní prožívala (věřím, že lidem, co to neznají, to může přijít třeba smyšlené, nebo absurdní, ale bohužel...). Griffin byl chlap, slavná hvězda, která by za soukromí dala všechny peníze. Nemohli být více rozdílní a nemohli se více milovat. Překoná však láska veškeré nástrahy, které se jim zapletou pod nohy? Dopisová forma se mi velmi líbila, bylo to hezké zpestření. Zároveň se mi líbily narážky na Přátelé, nebo Abbu :) Kdyby jste se mě zeptali na nejlepší postavu, zde by to byl doktor Lucy. Ten byl výborný, vtipný a se zálibou v ptácích.
Častokrát mě knížka pobavila a epilog mě neskutečně rozbrečel. Za ten epilog se kniha rázem vyšvihla na stupeň s 5 hvězdami, a to překvapení od autorek na závěr jsem si velmi užila ;).

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Nový NA román o Gavinovi a Raven, kteří se po 10 letech potkají u Gavina doma, kde Raven pečuje o jeho otce. O pár stránek dále nás autorka vrátí o 10 let zpět do časů, kdy se Raven a Gavin poznali a dozvíme se, co se mezi nimi stalo, že to přivítání po 10 letech není tak úžasné. Za mě to bylo neskutečně čtivé, krásně plynulé a všechny postavy (až na Gavinovu matku) byly velmi sympatické. Obě hlavní postavy jsem si zamilovala a celou dobu jim hrozně fandila. Příběh, ve kterém nám prostřednictvím dvou mladých lidí autorka ukáže, že peníze nejsou všechno a že pravá láska je nekonečná.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Fíha, trochu se mi zatočila hlava z toho, jak Colleen obrátila svůj romantický styl o 180 stupňů. Colleen nás jako vždycky rovnou hodila do prudké řeky sledu událostí ať se máme proč učit plavat že jo. Poznáváme spisovatelku Lowen, která byla vybrána pro dokončení knižní série za známou spisovatelku Verity - Jerremyho manželku. Co čert nechtěl, Lowen se musela na nějakou dobu nastěhovat ke Crawfordovým, aby se zorientovala mezi výpisky Verity. Jenže, Verity nezemřela, je pouze jen připoutaná na lůžko... Tohle byla absolutní psychobomba! Já jsem jako asi každý, kdo zná tvorbu Colleen, byla ze začátku celkem skeptická, ale nakonec jsem si řekla, proč ne... A díky bohu za to, protože teď bych tuhle knihu doporučila všem. Tenhle psychothriller měl všechno. Napětí mě nutilo číst dál a dál. Pořád jsem si říkala, kde se taková zrůdná postava v podobě Verity vůbec v Colleen vzala?!
Každopádně pokud nejste těhotní, šup šup utíkejte si tohle koupit! Garantuju vám, že tohle je pecka.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Bolest v srdci. Tyhle slova přesně vyjadřovala mé pocity během krátké chvíle, kterou jsem prožila s touto knihou. Příběh malé Barušky je vyprávěn dvěma pohledy - jejím a její mámou. Za mě jsem našla malou chybičku a to, že bych ocenila i vyprávění z tátovy strany, byl jako postava zajímavě popisován a jeho myšlenky by mě zajímaly. Od začátku jsem si Barunku moc oblíbila a neskutečně jsem nenáviděla její mámu. V knize se setkáváme s protěžováním jedné z dvou dcer (v této knize byla protěžována Barušky sestra). Když jsem četla pohled mámy, vždy mluvila o Katušce a o Baruně. Baruně, chápete? Nechci prozrazovat konec, ale moje srdce puklo na tisíc kousků. Celou dobu si říkám, že každý rodič by měl pochopit, že děti jsou jen děti a že děti řeší různé problémy a neměly by být přehlíženy, natož prosazovány. Vše jsem Petře Dvořákové věřila a ačkoliv byl příběh krátký, byla to emocionální jízda.

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Zpočátku jsem byla lehce skeptická, protože kniha je psaná formou rozhovoru se všemi členy kapely a pár vedlejšími postavami s autorkou. Ale musím říct, že tím ta kniha byla zajímavá a četla se velmi rychle. Autorka nás zavedla do světa rock’n’rolu, sexu, alkoholu a hodně drog.. Vážně hodně drog. Každá z postav měla svůj příběh a líbilo se mi, jak se postupně prolínal. Díky velké čtivosti jsem každou otočenou stránkou byla víc a víc zvědavá, co kapelu čeká dál. Jaký osobní život čeká postavy.
Mou nejoblíbenější postavou se nestala Daisy, ale Camila (manželka Billyho). Byla nehorázně odvážnou a milující ženou, to se mi na ní velmi líbilo. Kniha je mým největším překvapením loňského roku a já se přikládám ke všem kladným recenzím, které o ni kolují.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Kniha Nejkrásnější dárek v sobě ukrývá 12 nádherných povídek na vánoční téma od různých českých autorů. Některé povídky mě absolutně uhranuly a některé se mi “pouze” líbily, ale i tak, tohle je excelentní dílo. Nápad dát vzniknout takovou knihu s českými autory je skvělý nápad. Obálka s nádhernými ilustracemi i uvnitř mě uchvátila ještě předtím, než jsem knihu držela v ruce. Mám ráda povídky a pokud vás tyto typy knih alespoň trochu baví, prosím, tuhle si přečtěte. Každá z povídek je jiná a každá se vás svým způsobem dotkne a pohladí po srdci.

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tato kniha nám skrze svůj příběh odkrývá pravdivé části života Stanislawy Leszczinské, která dobrovolně přijíždí do Osvětimi dělat porodní sestru. Pro ostatní je Máma... Pro všechny ženy, které rodí na špinavých kamnech v naději, že své děti budou moci po porodu alespoň pohladit. Stanislawa přinášela v tak hrozných časech všem rodičkám naději. Naději, že díky nenápadným znamením, která novorozencům dělá, je v budoucnu najdou.
Pravdivý příběh o Stanislawě, která denně riskovala život pro novorozence navzdory Mengelemu, je srdcervoucí, ale zároveň dechberoucí. Není to kniha pro každou povahu, ale jazyk, kterým je kniha napsaná mě naprosto uhranul.

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Foley píše skvěle, stránky pod rukou ubíhají ani nevíte jak.
Sledujeme zde příběh party kamarádů, kteří se znají z Oxfordu a stráví spolu Silvestra v končinách Skotské vysočiny. Sledujeme děj od 30.12. do 2.1. a z několika pohledů samotných postav (3 spolužačky a Heather s Dougem, kteří se starají o chatky). Věc, která se mi líbila asi ze všeho nejvíce je, že ačkoliv je to “parta kamarádů”, tak postupně se dozvídáme, že se až tak upřímně rádi nemají. Od začátku je styl popisu pocitů postav tak osobitý, že i když je nenávidíte, prostě si je zamilujete - nebo aspoň já. Celkem zajímavé bylo, že kapitoly Douga byly vyprávěny ve 3. osobě. To mi trochu motalo hlavu, ale naštěstí to nijak příběhu neublížilo. Protože konec byl wow?