Terezka05 Terezka05 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Ke knize jsem se dostala díky výzvě. Kniha mého dětství. Milovala jsem jí a miluji doteď. Krásné pohádky pro každé dítě i dospělého.

12.09.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četla na maturitní zkoušku, přišla mi zajímavá a dodnes aktuální. Za mě super...Doporučuji!

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Ze začátku se kniha četla sama. Později kdy Santiago vyplul na moře mi to už přišlo zdlouhavé a mírně nudné, ale i přesto to mělo svou napínavost. Kniha ve mě zanechala pěkný dojem.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

(SPOILER) Má první kniha spojená s válkou. SUPER! Kniha plná lásky a porozumění s tragickým koncem.
Představa jejich neskutečné lásky během války. Nereagovali na vše zlé kolem sebe, dívali se stále do budoucna. Na vždy však zůstanou spolu!

05.09.2020 4 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásný a veselý příběh malého štěňátka. Znázorňuje jak náš lidský život není o hodně jiný, než-li ten zvířecí.
Veselé čtení

18.09.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

K této knížce jsem se dostala prostřednictvím školy a jsem velmi ráda. Myšlenka, že naše duše je vždy volná, bez ohledu na to jak je naše tělo uvězněno, se mi hrozně líbila. Určité duchovno s krutou realitou a utrpením. Za mě super!!

05.09.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na to, že básně čtu nerada tyhle se mi líbily. Děj se mi líbil a doplňoval mé naděje při povinné četbě.

12.09.2020 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Tento deník mě chytil za srdce. Představa, že tohle všechno zažívala ve svých čtrnácti letech je hrozné, ale Anne Franková to brala svým způsobem stále pozitivně.
Nebudu lhát, že mi neukápla slza u čtení.
Kniha mi dala neskutečný emoční zážitek. Jsem velmi ráda, že tento deník svolil její otec vydat. Protože ne, že nám přibližuje světovou válku, ale také život a pocity židovské rodiny, které se skutečně staly.

05.09.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Za mě super! Kniha má své kouzlo, napětí a dostává čtenáře do očekávání.

20.10.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Úžasný děj, budoucnosti!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na to, že je psaná jako pohádka tak pro děti těžce pochopitelná. Nepůsobila na mě tak, jak je všemi vychvalovaná.

06.09.2020 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem četla jako povinnou četbu. Četla se sama, jednoduše napsaná a přitom má v sobě takové kouzlo, které se dá ztvárnit do každé doby, co byla, je a bude.

06.09.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila, byla napínavá a hltala jsem každou stránku, abych věděla jak to dopadne.

18.09.2021 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Knihu jsem četla, až po zhlédnutí filmu, což mě na začátku docela štvalo, ale do knížky jsem se pustila. Což jsem ráda, protože hlavně závěr knihy dopadl úplně jinak. Krásný příběh!
Miluji zvířata a tato kniha mě dojala. Doporučila bych tuto knihu všem, zejména pak milovníkům psů. Za mě teda NEZKUTEČNÉ!

06.09.2020 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Plavba po Narnii skrývá spoustu krásného a magického, jako celá země. Tento díl v sobě skrývá i spoustu poučení, které se mi líbily. Byly nenápadně skrytu a je jen na čtenáři, či si jich povšimne, či nikoliv.

18.09.2021 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Je to zvláštní. Ve většině případů je kniha lepší a detailnější, ale v tomto případě má film více akce a vzrušení než tato kniha.
Nechci tímto knihu shazovat, je skvěla, dobře se čte a má své kouzlo. Připadá mi jako by byla psaná čistou dětskou duší s velkou představivostí.
Mohla by být klidně více rozepsaná.

13.10.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Básně pro mě nebudou, čtou se mi špatně a vůbec jsem nepobírala děj.

12.09.2020 1 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Knihu jsem četla už dávno, svým věkem jsem se dokázala vcítit do hlavní postavy. Kniha mě bavila! Nikdy jsem se nemohla dočkat dalšího dne a dozvědět se další věci ze života Liv a jejich snů.
Určitě se ke knize opět někdy vrátím. Jen doufám, že nevyrostu natolik, že moje první přečtená kniha mě již nebude tématem tolik zajímat. Byla by to škoda. Pěkný dívčí román.

06.09.2020 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Narnie má své kouzlo, a odhaluje mnohem víc než filmové zpracování, jelikož rozšířené knížní verze odhalují spoustu dalších informací. Najdou se takový co tvrdí, že je to už příliš, ale v Narnii je všechno, možné. I když určité věci by nikdo nečekal, a to aspoň čtenáře nenechá v klidu a nemůže děj předvídat dopředu, což má také své kouzlo.

12.04.2023 4 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

I když je kniha určena pro děti mládež, našla jsem si v ní své kouzlo a zaujal mě tento příběh a určitě budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

18.09.2021 4 z 5