Terezka05 Terezka05 komentáře u knih

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Pohádkové příběhy, vyobrazený do reálnějšího světa. Mě se tento nápad líbí.

Domov s vůní ovčí vlny Domov s vůní ovčí vlny Pavel Mondschein

Pěkný příběh ovčáckého psa, který si jde za svým snem. Velmi pěkně napsáno.

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Jedná se o ošklivé téma, které se spousta lidem nemusí líbit, ale zdůrazňuje na pocity lidí, kteří tuto situaci zažívají. Není vždy vhodné tyto lidi na okraji společnosti odsoudit, ale také se kouskem empatie vcítit do jejich kůže. Mě se kniha líbila i přes špatné komentáře níže

12.04.2023 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Poslední bitva, jako poslední knihou série Narnie, mě velmi překvapila. Byla jsem zklamaná ukončením příběhu.

Lassie se vrací (převyprávění) Lassie se vrací (převyprávění) Rosemary Wells

Kniha má krásné ilustrace a krásně převypráví již všemi známý příběh, který umí zahřát u srdce.

12.04.2023 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Narnie má své kouzlo, a odhaluje mnohem víc než filmové zpracování, jelikož rozšířené knížní verze odhalují spoustu dalších informací. Najdou se takový co tvrdí, že je to už příliš, ale v Narnii je všechno, možné. I když určité věci by nikdo nečekal, a to aspoň čtenáře nenechá v klidu a nemůže děj předvídat dopředu, což má také své kouzlo.

12.04.2023 4 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Tato kniha se mi líbila více, než předcházející díl Stříbrná židle. Příběh dostává opět takový Narnianský šmrnc, kdy čtenář neočekává co se bude dít dál.

12.04.2023 3 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Tento díl byl pro mě nudnější, než jeho předchozí varianty. Stříbrná židle mě tedy nenadchla. Jedná se o zdlouhavý příběh, který ztrácí hodnotu, která byla použita v předchozích dílech.

12.04.2023 2 z 5

Mé lásce Mé lásce Helen Exley

zajímavá knížka, ale nebudila ve mě dojem jí někomu vjenovat jako důkaz lásky. Spíše zajímavé vyznání lásky různě po světě.

10.05.2022 1 z 5

Andělské zamyšlení Andělské zamyšlení Lorna Byrne

Knížka je krásná, a uklidní duši ve špatných chvílích....

10.05.2022 4 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Plavba po Narnii skrývá spoustu krásného a magického, jako celá země. Tento díl v sobě skrývá i spoustu poučení, které se mi líbily. Byly nenápadně skrytu a je jen na čtenáři, či si jich povšimne, či nikoliv.

Pád vzhůru Pád vzhůru Gary Van Haas

Čekala jsem zcela jiný příběh a jiný děj, než ten co kniha nakonec popisuje. Kniha mě nezaujala.

18.09.2021 1 z 5

Neotvírat! Kouše! Neotvírat! Kouše! Charlotte Habersack

I když je kniha určena pro děti mládež, našla jsem si v ní své kouzlo a zaujal mě tento příběh a určitě budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha se mi líbila, byla napínavá a hltala jsem každou stránku, abych věděla jak to dopadne.

18.09.2021 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásný a veselý příběh malého štěňátka. Znázorňuje jak náš lidský život není o hodně jiný, než-li ten zvířecí.
Veselé čtení

18.09.2021 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Kniha s filmem nejde porovnat. Film sám o sobě dá najevo větší akci a více vzrušení, ale kniha se mi i tak líbila.
Měla své kouzlo, dobře se četla a vrací všechny do dětských let.

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Ne všechny povídky byly napínavé a čtivé.

07.11.2020 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Za mě super! Kniha má své kouzlo, napětí a dostává čtenáře do očekávání.

20.10.2020 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

Knihu mi poradila kamarádka, která jí četla k maturitě. Samotná povídka Kulička se mi líbila, ale ne všechny příběhy byly zajímavé. Čtivé byly všechny, četlo se samo, ale přišlo mi že děj postrádá nějaké pořádné zápletky.

13.10.2020 2 z 5

O myších a lidech / Plameny zářivé O myších a lidech / Plameny zářivé John Steinbeck

O myších a lidech jsem se dozvěděla ve škole. Kniha mě zaujala a po pár letech jsem si jí přečetla. Těšila jsem se na toto čtení, které mě až tolik nenadchlo. Představovala jsem si, asi zcela něco jiného, ale i tak byla knížka čtivá.
Plameny zářivé jsem neznala. Ničím mě tato hra-novela neoslovila, ale určitě se mi líbila myšlenka napsat divadelní hru stylem novely. mě samotné se čtou divadelní hry špatně. Takže tento styl je skutečně dobrý, ale s jiným příběhem.

13.10.2020 3 z 5