Divoká labuť a jiné příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Otrávené jablko a opičí tlapa, která umí měnit osud; dívka, jejíž nezvykle dlouhé vlasy způsobí katastrofu; muž, který má jednu lidskou ruku a jedno labutí křídlo; domek hluboko v lesích, postavený z bonbonů a perníku, vanilkové polevy a svařeného cukru. V knize Divoká labuť a jiné příběhy mění Michael Cunningham postavy a předměty z dalekých, předalekých zemí – mytické postavy našeho dětství a náš tehdejší zdroj neskonalého úžasu – v nečekaně objevné příběhy. Spatříte okamžiky, na něž naše pohádky zapomněly nebo je záměrně zatajily. Roky, které následovaly po zlomení kouzla, fascinující okamžik nečekaně uskutečněného zázraku, osud prince jen zpola vyléčeného z prokletí. Zvíře stojí před vámi ve frontě v samoobsluze, kupuje si cigarety a sušené klobásky a hltavě se usmívá na pokladní. Znetvořený mužík se sklonem k provádění drobných kouzlíček se nezastaví před ničím, jen aby si opatřil dítě. Nevychovaný, líný Jack raději bydlí v suterénním pokojíku v domě své matky, než aby si našel práci, dokud jednoho dne nevymění krávu za hrst kouzelných fazolí. Nádherné ilustrace Yuko Shimitzu doprovázejí pohádky našeho dětství, které jeden z největších vypravěčů své generace přetvořil v příběhy svrchovaně temné, zvrácené a pravdivé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297485/big_divoka-labut-a-jine-pribehy-QzV-297485.jpg 3.6125
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pohádky

Vydáno: , Baronet
Originální název:

A Wild Swan and Other Tales, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Divoká labuť a jiné příběhy

Guepp
01.08.2022

Po pár povídkách jsem to vzdala.
Nápad se mi líbil.
Nezačetla jsem se.
Pochválit musím ale ilustrace!

MOu598
29.01.2022

Na pozadí pohádkového příběhu autor rozvádí některé lidské vlastnosti, postoje, sny. Pěkné.


Irsaf
14.11.2021

Za mě tohle rozhodně nee…
Četla jsem knihu s klubem ČBDB a spíš to byla ztráta času…

mulderka
19.05.2021

Tak tohle je masakr. Hlavně proboha nevěřte kecům, že jde o pohádky. Kdeže princové a princezny. Pouze obyčejní lidé žijící v současnosti své obyčejné, většinou nepříliš šťastné životy. A že se octnou uprostřed zápletky klasického příběhu, jim moc nepřidá. Nene, tady se na happy endy nehraje. V kruté realitě 21. století jsou fantasy příběhy vláčeny šedivým bahnem bezútěšnosti, které občas zbarví rudá krev.
Kdo touží po depresi, nechť čte. Komu se líbí "jiný úhel pohledu", nechť čte. Kdo je s otevřenou myslí ochoten připustit, že ano, takhle by to mohlo vypadat, kdyby se to opravdu stalo, nechť čte. Nebude nás takových moc.
Určitě tuhle knížku ale nedávejte do rukou dětem. Nemusí přijít o iluze zrovna takovýmto způsobem.

LaCucaracha
11.08.2020

Je chyba očekávat pohádky, byť v upravené verzi. Autor spíš vzal náměty některých pohádek a přetvořil je do "takřka" současných a "takřka" realistických příběhů. Naprostá většina oplývá neutěšenou atmosférou, prostě takový sociální marast. Některé ani nejsou příběhy, jen prostý výjev ze života. Trochu jsem se obávala, že mi bude chybět znalost některých cizích pohádek, ale nakonec tomu tak nebylo – jednak povrchní povědomí o nich člověk přece jen má a jednak jejich děj se dá i z těchto textů dost dobře rozeznat. Jediná povídka, kterou jsem si musela dohledat a dovzdělat se, byla Opičí pracka. Mně osobně se nejvíc líbily ty příběhy, které byly opravdu uceleným příběhem a stavěly věrně na předloze, jen to pojaly z jiného úhlu pohledu. A tak nejpovedenější pro mě byly Opičí pracka, Mužíček a Zvířata.

hellena1523
30.12.2019

Divoká labuť a jiné příběhy nabízí senzačně vypointované příběhy, které autor převlékl do současnějšího, velmi slušivého, skvěle padnoucího kabátku.
Asi dvě povídky mi nesedly stylem vyprávění, ale jinak to byla bomba!

Zdendula
18.10.2019

Autora mám ráda a dostala jsem přesně, co jsem čekala - zajímavě současně převyprávěné pohádky. Knížku mají aktuálně v Levných knihách za 19 Kč, což si nezaslouží a už jen kvůli hororové Opičí pracce stojí za to.

Měňavka
12.10.2019

Bohužel nenadchla.

1