Neotvírat! Kouše!

Neotvírat! Kouše! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441171/bmid_neotvirat-kouse-DvQ-441171.jpg 4 90 27

Neotvírat! série

V Horním Suchopáru se téměř nic neděje. Nemo si myslí, že život v městečku je opravdu jedna velká nuda. Všichni jsou tu na sebe pořád hodní, pomáhají si a ještě k tomu je vedro a blíží se konec školního roku. Nemovi ale přijde poštou podivný balíček, na kterém je důrazně napsáno „Neotevírat!“ Nemo ho samozřejmě rozbalí ... Páni! Když tu podivnou zásilku otevře, stanou se tři věci: 1. Vyskočí z něj plyšová postavička, vypasený rytíř Yetti jménem Icy-Ice-Monsta. Zdá se, že je docela živý! 2. Venku sněží – uprostřed léta! 3. A Yetti bude velký. Dva a půl metru. Zatímco se městečko pomalu noří do sněhu a ledu, Nemo se začíná potit. Protože, jak se takový Yetti asi dá schovat? Nemo a jeho přátelé Béda a Otka mají co dělat, aby všechno zvládli. Podaří se jim to? Příběh tří přátel a velkého Yettiho zaujme napínavou zápletkou, spoustou dobrodružství a legrace. Vtipné vyprávění, ve kterém jde v prvé řadě o čas, pobaví i dospělé, třeba při čtení na dobrou noc.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Drobek

Bitte nicht öffnen, Band 1: Bissig! , 2016

Barcasss
23.03.2023 4 z 5

Knížku jsem vybrala synovi (9) do domácí četby na základě doporučení a četba dopadla nad moje očekávání. Knížku přečetl během několika dní, hledal si místa na mapě Suchopáru, kde se zrovna příběh odehrával, líbily se mu hlavní postavy i ICY ICE MONSTA. Do jiných knih i když mnohem kratších a z jeho výběru jsem ho nakonec musela nutit s tady četl sám, dobrovolně a rychle a chtěl hned další knihu ze série, takže kniha splnila co měla

Winoga
31.01.2023 4 z 5

Nejsem cílová skupina, ale četlo se mi to dobře. Líbí se mi převedení jmen a názvosloví na české označení. To není obvyklé, ale pro děti je tak kniha více srozumitelná. Budu ji číst ještě jednou, nyní po včerech dětem.

šárofka
21.01.2023 5 z 5

Kniha mě pobavila, ale jelikož jsem četla tento první díl až jako poslední, dost mě pobavilo, jak ještě skoro nic nevěděli. :D

jasmína
04.12.2022 5 z 5

Parádní kniha i pro osmileté dívky, nejen pro chlapce.

Čteme další díl.

orangerose
30.11.2022 5 z 5

Knížka je zábavná, já se u ní nasmála, bavila mně příběh o hračce Yetti icy ice monster - a co vše událo v knížce, už sahám po 2 díle :D

MirkaProk
03.09.2022 5 z 5

Četla jsem synovi a oběma se nám kniha líbila

groula
04.07.2022 5 z 5

Hezká kniha pro děti. Mě je Teda 44 ale líbilo se mi to taky. Super krátký kapitoly, hezký se to čte.
Dost mě láká i druhý díl

Zezulinka
27.06.2022 5 z 5

sérii Neotvírat mohu doporučit rodičům, co chtějí číst dětem a taky se při tom bavit, oceňuji, že autorka stále přichází s novými nápady a i když by se to mohlo zdát, tak se neopakuje a dobrodružství jsou pokaždé nová, myslím, že je spíš pro menší děti, ale už školního věku

DK197
16.12.2021 5 z 5

E-KNIHA: Já se vám tak bála, že kniha bude pro příliš malé děti a tím pádem si ji tolik neužiju a ono ne. Moc mě kniha bavila, postavy jsem si oblíbila a byla zvědavá, jak to celé dopadne. Je to milé, kouzelné, originální a velmi čtivé. Doporučuju přečíst dětem tak do 12 let a všem, komu je věk ukradený. :-)

roso.mak
11.11.2021

Raději nebudu dávat hvězdičky, neb jsem pro tuto knihu viditelně moc stará (na rozdíl od deníčků malého poseroutky a jiných, které se dají číst v každém věku). Vůbec netuším, zda by se to malým dětem mohlo nebo nemohlo líbit. Cílovka ta 7 - 8 let, řekla bych.

Terezka05
18.09.2021 4 z 5

I když je kniha určena pro děti mládež, našla jsem si v ní své kouzlo a zaujal mě tento příběh a určitě budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

lucakuca
11.07.2021 4 z 5

Jako návštěva indické restaurace! Pěkně vostrý čtení! Je to žůžo dobrodrůžo, další partička dětí to pěkně rozjíždí. :-)

Boku
22.03.2021 5 z 5

Když jsem knihu dostala tak jsem se hned začetla! Do měsíce jsem potom stihla přečíst všechny další díly. Série je naprosto výborná a jen čekám na nový díl!

Boldrick
19.02.2021 4 z 5

Prcek si tuto knihu zamiloval kvůli obálce, tak jsme ji koupili. No čekal jsem od toho víc, ale dětem se to samozřejmě líbilo. Pro mě tam bylo málo yetiho :-)
Původně jsem chtěl dát tři, ale to si ta kniha nezaslouží, takže slabší 4.

Ellinek
16.11.2020 4 z 5

Příjemná kniha pro menší čtenáře, která pobaví i dospělé. Vrátila jsem se do mladších let, kdy jsem četla série typu Klub záhad apod. Celá série je skvělá, milé příběhy pro děti, z nichž si mohou vzít také ponaučení. Příšerky jsou všechny úžasné, kdo by v tom věku nesnil o tom, že mu ožije nějaká hračka. Já bych se tomu nebránila ani teď. :D

broskev28
24.09.2020

Četla jsem e-knihu, takže jsem zřejmě byla ochuzena o barevné ilustrace - ve čtečce jich bylo jen pár, a ty byly černobílé.
Tiskových chyb tam kupodivu nebylo nijak mnoho (jsem zvyklá, že některé e-knihy se jimi jen hemží), ale obecně se mi občas nelíbil překlad - jenže ve čtečce si stránku nezaložím ani nezapíšu, a jelikož jsem četla ve vlaku, nemohla jsem si své nelibosti zapsat. Ale obecně lze říci, že jich nebylo mnoho a že příběh/nápad byl netypický a pro děti určitě zajímavý.
Tak teď čekám, jestli pokračování bude o hrozném medvědovi Árkusovi . . .
Ale jak se znám, druhý díl už si nepřečtu - zase natolik mě tahle kniha nezaujala. Zato zdejší komentáře naznačují, že malí čtenáři už se na ni doslova třesou!

Anička2011
05.08.2020 5 z 5

Super čtení, těším se na další díl

Broukodrak
17.07.2020 5 z 5

Nemo dostane balíček, ve kterém je hračka - plyšový Yetti. Yetti ale obživne a pořádně vyroste, navíc začne uprostřed července sněžit. Nemo s kamarády Bédou a Otkou začnou hledat Yettiho majitele, a nakonec se to, že ho mají doma, provalí a začne velký hon na Yettiho.
Nejvíce vtipné mi přijde, že Yetti o sobě mluví jako v reklamě, říká třeba: Je možné mě prát na 30 stupňů, nejsem vhodný pro děti do tří let.
Hodně dobrý je obrázek na straně 47.

Pdede
12.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha, skvělé čtení nejen pro děti. Hned jdu na další díl :-)

Ishir
07.07.2020 4 z 5

Příjemné letní nebo zimní dobrodružství?