Lassie se vrací (převyprávění)

Lassie se vrací (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99673/bmid_lassie-se-vraci-Lml-99673.jpg 5 26 6

Podle původní povídky Erika Knighta z roku 1938 napsala Rosemary Wellsová. Nezaměstnanost a následná nouze donutí otce rodiny prodat čistokrevnou kolii, která je miláčkem a věrným přítelem jeho malého syna. Nesouhlas a vzdor dítěte není nic platný, ale psí věrnost, láska a odvaha hraničící s hrdinstvím se odhodlaně pustí do boje s nepřízní osudu. Dotisk 1. vyd. r. 1996.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Lassie Come-Home

Achillesaželva
09.12.2023 5 z 5

Opravdu, ty ilustrace jsou famózní, dokonale podtrhly tento krásný příběh. Kniha skutečně krásná, nadčasová a mezigenerační.. není, co dodat!

Terezka05
12.04.2023 5 z 5

Kniha má krásné ilustrace a krásně převypráví již všemi známý příběh, který umí zahřát u srdce.

Lajka2012
17.07.2022 5 z 5

Když jsem četla originál od Erica Knigtha, moc mě to nebavilo. Pak jsem si pujčila toto převyprávění a přečetla jsem ho za půl dne. Čtení zpříjemňovaly nádherné obrázky. Doporučuji méně pokročilým čtenářům a dětem do desíti let.

JulianaH.
22.09.2019 5 z 5

Stálo mě nekonečné a urputné přemlouvání, aby mi rodiče koupili Lassii v jednom starožitnictví, kam mě s sebou vzali. Také jsem byla náležitě vděčná a nedala jsem knihu z ruky. Překrásné ilustrace (yorkshirská vřesoviště nebo Priscillina vyjížďka s dědečkem) mě dokázaly na dlouho upoutat. A výrok o vévodově „plyšovém zadku“ mému dětskému já připadal třeskutě vtipný.
Příběh psí věrnosti a vzájemné oddanosti chlapce a zvířete dosud chápu jako velmi silný. Coby dospělá dodávám, že knížka seznamuje děti se sociální realitou a tísní nezaměstnanosti, což oceňuji. Držet děti stranou od skutečnosti pohádkami, v nichž všichni žijí blaze a smrt se může odestát, je podle mě škodlivé.
Mimochodem: v originálním příběhu Erika Knighta je Joe tmavovlasý a Priscilla blondýnka, kdežto v této verzi má plavou hlavu Joe a Priscilliny vlasy jsou kaštanové. Nevím proč, ale přijde mi to důležité.

kejty91
27.02.2014 4 z 5

Kniha je úžasná, ilustrace jsou velmi povedené. Často se ke knize vracím i teď, v dospělosti.

krab
22.10.2012 5 z 5

Jako malá jsem tou knihou byla nadšená a dojatá. Ale místy jsem se musela dívat na konec, abych se ujistila, že to dobře dopadne...

Autorovy knížky

Rosemary Wells
americká, 1943
1995  93%Lassie se vrací (převyprávění)