Domov s vůní ovčí vlny ekniha

Válka skončila a lidé se opět vracejí do svých starých domovů. A nejen oni. Borderák Kubíček ví, že nic už nebude jako dřív, ovšem kde je život, tam zbývá i naděje. A kde se pasou ovečky, tam je život.

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391879/big_domov-s-vuni-ovci-vlny-Hdh-391879.jpg 4.317

Kniha Domov s vůní ovčí vlny

Rodaw
21.10.2020

DOMOV S VŮNÍ OVČÍ VLNY
Moc hezká a milá pohádka :)) - to bych napsala nebýt konce... ale po tom konci - uf, co to vlastně bylo... Napřed na mě příběh působil spíše jako pohádka pro děti, ale po tom konci měním názor... příběh byl nakonec vlastně hodně smutný a melancholický . Tak trošku vystihuje i mé vnímání lidské společnosti, kdy se (bohužel) důvěra mění v naivitu a následně přijde prudký náraz reality :(. Celou knížkou provází i nádherná ilustrace pejska, kterou musím /a hlavně chci :)/ také pochválit. Bordeří povídačky jsem ještě nečetla, Domov s vůní ovčí vlny byla taková hodně hodně kraťučká jednohubka a hlavně ten konec mě vedl k zamyšlení... Ale jinak je to fakt taková pidi knížečka, takže je to spíš čtení před kafíčkem/ke kafíčku, rychlovka:)). Spíš takový "závan" a vánek...
PS: Kaštánka a Olínek - to jsou tak nádherná jména :-)
Více na mém YouTube :-)

10.10.2020

Tato kniha vypravuje o tom ,jak pes jménem Kubíček a jeho věrná kamarádka Kiliánka se pokusily najít nový domov. Přitom narazily na stádo ovcí a jedna z nich byla zraněná. Je to velmi zajímavá a dobrodružná kniha, ale i když smutný a drsný ale jinak bych samozřejmě doporučil.

Nikusha
22.06.2020

Co jiného čekat od lidí. Bodlo mě u srdce. Jinak tyhle romány vyprávěné pejsky mám moc ráda. I když někdy je to fakt emoční tornádo.

LunaL.
21.03.2020

I já jsem se dostala k téhle knížce po přečtení Bordeřích povídačkách. A rozhodně bych ji nebrala za pohádku. Opět krásně napsáno. Ale děj je dost smutný. I když zajímavý, jak poválečnou dobu popisuje pes. Blecha Kristiánka neměla chybu, dodala příběhu vtip a beru ji v tomto příběhu za hlavní postavu ( samozřejmě spolu s Kubíčkem)!
Nenapadlo by mě, jak moc může tak malá knížka o padesáti stránkách člověka dojmout!

Irsaf
04.01.2020

Kubíček - chytrý a šikovný pejsek...
Kiliánka a Olešky mi bylo líto...
Kristiánka je skvělá...
Hezky napsáno...

efka.saf
24.10.2018

Uf... tohle mi dalo docela zabrat! Bordeří povídačky patří mezi mé nejoblíbenější moderní dětské knížky. Jsou to vtipné, svěží a hravé příběhy, do kterých jsem se okamžitě zamilovala. A jakmile jsem viděla, že Pavel Mondschein má nový příběh, který vypráví o mém milovaném borderákovi Kubíčkovi, nelenila jsem, zabrousila na jeho stránky a začala číst.

SPOILER!

Tato krátká pohádka je v mnohém jiná. V prvé řadě to není zase až tak úplně pohádka, protože tíživá atmosféra je protkána celým příběhem. Myslím, že žánr thriller není u tohoto počinu zase až tak úplně mimo. Ačkoliv příběh vypráví Kubíček, je smutný, plný zmaru a zoufalství. Kubíček byl ale vždy velmi optimistický psík, takže do příběhu vnáší i naději. Ach, jak jsem byla šokovaná tím, když jsem pochopila, že pohádkový konec se nekoná a že Kubíčkova naděje bude nakonec definitivně pošlapána. Brrrr, mám horší husinu, než v případě klasického thrilleru.

5 hvězdiček dát nemůžu, Bordeří povídačky jsou TOP knížka, ke které se budu vždycky vracet. Tento příběh, ačkoliv je napsán opět s dokonalým citem pro jazyk, je pro mě - pro milovnici všeho živého - tak depresivní, že se k němu (kvůli pudu sebezáchovy) už nevrátím. Zážitek to ale byl docela silný!