Tereziee Tereziee komentáře u knih

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Hrozně dojemný, smutný a zároveň neuvěřitelně motivující příběh. Začetla jsem se a čekala, co bude dál. Bylo to hrozně napínavé a s Tami jsem prožívala každou chvíli jejího boje o přežití. Na konci ukápla i slzička.

Spoiler - Film jsem sice neviděla, ale už z traileru vyplývá, že ve filmu je vše úplně jinak. Ve filmu Tami vytáhne Richarda po hurikánu z moře a plaví se na Havaj s ním. V knize, ho bohužel nenajde. Přijde mi to jako obrovská změna. Zvlášť, když je příběh v knize napsaný podle skutečné události.

15.08.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nebyl to vůbec špatný příběh. Krimi tohoto typu mě baví, ale čím víc jsem jich přečetla, tím víc se mi všechny pletou dohromady a příjdou mi podobné. Dívka v ledu se od těch ostatních krimi na pultech také moc nelišila.

Každopádně jsem si oblíbila kriminalistku Eriku, takže se určitě vrhnu i na další díly. Navíc i postavy jejich kolegů Petersona a Mossové se mi moc líbily.

12.08.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Za mě teda zklamání. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a kniha mě bude udržovat v napětí a ono nic. Jsou lepší thrillery a tady je i velká podobnost s knížkou Za zavřenými dveřmi, která je stokrát lepší.

03.08.2018 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak tohle bylo neuvěřitelný. Ještě teď mám husinu. Dlouho se mi žádná knížka nedostala tolik pod kůži. Tohle se opravdu povedlo. Skvěle propracovaný. Nemám slov.

24.07.2018 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Tak tohle bylo super! Alena Mornštajnová je skvělá vypravěčka a i jako dospělou mě zajímalo, jak vypadá její první knížka pro děti. Bylo to super. Stráša je hrozně milá postava a celý příběh je pochopitelný i pro nejmenší děti.

Už se těším až jednou nějaké děti budu mít a přečtu si společně s nimi opět tuhle hezkou pohádku.

20.07.2018 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Tak tohle bylo něco. Je hrozně smutný, že tohle se ještě někde ve světě děje. Právě teď. Doporučuji přečíst opravdu každému. Je to hrozně smutný a silný příběh. Autorka je opravdu silná žena.

20.07.2018 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Obsahuje spoilery:
Tak tohle byla opět jízda! Myslím, že jsem si na této sérii vybudovala závislost. Hrozně mě bavil případ se sériovým vrahem a opět jsem natvrdle až do konce nevěděla, kdo je kdo. A taky jsem hrozně ráda, že na Waalera konečně došlo!

16.07.2018 5 z 5

Falešný sňatek Falešný sňatek Magdalena Mintová

Za mě opět fajn oddechovka, u které jsem se pobavila. Hlavní hrdinka nemá chybu. Nebránila bych se pokračování :)

09.07.2018 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Z knihy jsem ze začátku byla trochu v rozpacích, protože mě vůbec nebavila. Přišla mi depresivní a Hanku jsem opravdu nesnášela za její chování. Nakonec se z toho ale vyklubal zajímavý příběh se sice trochu podivnou zápletkou, ale ke konci mě to hodně bavilo a posledních cca 100 stran jsem přečetla na jeden zátah.

07.07.2018 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Nebylo to úplně špatný, ale čekala jsem víc. Chybělo mi napětí...

27.06.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtivá knížka, která má nakonec mnohem hlubší myšlenku než se zpočátku zdá.

23.06.2018 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tak tohle byla naprostá pecka! Napínavé, protkané historií, legendami, uměním...strašně se mi líbilo, jak dokonale Brown popisoval všechny stavby a díla. Připadalo mi, jako bych to měla před sebou.

Do posledních stran nevíte, co příjde a napětí se drží opravdu celou knížku. Těším se na další setkání s Robertem Langdonem.

21.06.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Trošku jiný Green než jsme zvyklý. Zajímavé myšlenkové pochody, chvilkami i filosofické otázky a spoustu věcí, které stojí k zamyšlení. Hlavní hrdinku Azu budete milovat. Protože je zvláštní, jiná a přesto skvělá. Hezký počin.

13.06.2018 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Super výstižný komiks. Tak v 90% situací jsem se našla. Nemá to chybu :)

12.06.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak tohle mě naprosto dostalo. Tak jako je Nesbo král severské krimi, tak B.A. Paris je královna psycho thrillerů.

Z té zvrácenosti mi běhal opravdu mráz po zádech. Naprosto skvělý a dechberoucí dílo. Doufám, že brzy vyjde autorčina další kniha. Jediné co mi teda scházelo, je nějaký dovětek. Konec se mohl klidně o jednh kapitolu prodloužit, aby se objasnilo, jaký život Grace vedla po tom všem.

08.06.2018 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Taková fajn vtipná oddechovka. Hlavní hrdinka je hrozně svá a baví mě její praštěný myšlenkový pochody. Není to dílo roku, ale pokud se člověk chce odreagovat a pobavit tak Falešný román je ta správná volba :)

06.06.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Nemám do dodat. Naprosto bravurní kniha! Nesbo je král severské krimi.

02.06.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem! A to doslova. Knihu jsem vzala do ruky a už neodložila. Strhující a napínavé od začátku až do konce. Doporučuji všem milovníkům thrillerů, takhle to totiž má vypadat.

27.05.2018 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Tak tohle mě neopravdu neoslovilo. Na mě už to bylo asi moc...

27.05.2018 1 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Konečně se mi zase dostala do rukou kniha, která byla skvělá a nemohla jsem přestat číst. Neuvěřitelně dokonale propletený a smutný příběh, který je zasazen do velmi zajímavého prostředí. Marsonová to prostě umí. Těším se na další díl!

25.05.2018 5 z 5