Než přišla bouře

od:


KoupitKoupit eknihu

Tami Oldhamová a její snoubenec Richard Sharp jsou mladí, zamilovaní a mají celý život před sebou. Pod zářivě modrou oblohou vyplouvají z Tahiti a míří do Tamiina rodného San Diega. Těžko mohou tušit, že se za necelé dva týdny ocitnou uprostřed jednoho z nejhorších hurikánů v dějinách. Bojují s přívaly deště, vlnami o velikosti mrakodrapů a větrem o síle 72 m/s. Richard se připoutá k lodi a pošle Tami do bezpečnějšího podpalubí. Náhle všechno podivně ztichne. Tami se probere o několik hodin později na zničené lodi. Richard nikde. Román Než přišla bouře vypráví o zázračné jedenačtyřicetidenní cestě Tami Oldhamové do bezpečí na zpustošené lodi, bez motoru, bez stěžňů a s mizivou nadějí na záchranu. Je to příběh o přežití na širém moři, nezapomenutelné vyprávění o houževnatosti lidského ducha a všeobjímající síle lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384102/nez-prisla-boure-Vjm-384102.jpg 4.130
Orig. název:

Red Sky In Mourning: A True Story of Love, Loss, and Survival at Sea (2018)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Evaho73
08. října

Je zaujímavé zisťovať, akým dobrodružným životom dokážu niektorí ľudia žiť. Určite to chce poriadnu dávku odvahy a sebazaprenia...
Životný príbeh hlavnej hrdinky je naozaj veľmi výnimočný a smutný, ktorý si zaslúži našu pozornoť, no osobne sa mi nepáčilo jeho spracovanie.
Nemôžem si pomôcť, ale niektoré popísané situácie mi prišli umelo vyfabulované, chýbalo mi tam napätie a skútočné emócie. Celý príbeh tým podľa mňa stratil na autentickosti, čo je na škodu.
Možno to bolo spôsobené aj tým, že kniha je napísaná s podstatným časovým odstupom, kedy už bolesť zo straty milovanej osoby bola časom zahojená a do príbehu sa nepodarilo pretaviť tie bezprostredné emócie...
Toť môj názor.

Šánka
08. října

Tak nějak nevím,.... nechytlo mě to. Kniha má téměř samé pozitivní komentáře, ale ve mně prostě ten příběh nedokázal vyvolat nějaké větší emoce, ani to napětí ne. Nesedl mně styl psaní, také to množství odborných výrazů ohledně plachtění a mořeplavectví, ve kterých jsem docela plachtila :-).
Nicméně je to příběh podle skutečné události a hlavní hrdinka ukázala nesmírnou statečnost a odhodlání přežít, nevzdát se, a za to si zaslouží velké uznání.

FlLys
26. září

Stojí za přečtení. Čtivé, ale hluboké.

Ditules
25. září

Silný příběh podle skutečné události. Nedokážu si vůbec představit, jaké to muselo pro Tami být... Jsem zvědavá, jak se poprali tvůrci filmu s námětem.

Martina023
16. září

Možná budu jediná, ale já od knihy očekávala něco trochu jiného, nebo možná jiný styl psaní...

Samsullka
14. září

rozhodně 5 plných bodu.

klaraj093
13. září

Pěkné zpracování. Tak nějak jsem pořád doufala, že se Richard někde ukáže.. Kniha se četla dobře, ale místy mě nebavilo vyprávění a o částech lodi a často jsem jí odkládala..Ale za 5 hvězd stojí..

NiNe
08. září

Krásná kniha, od které se nedá odtrhnout.

rajcatko
01. září

Krásná kniha..Doporučuji film :-D

Tereziee
15. srpna

Hrozně dojemný, smutný a zároveň neuvěřitelně motivující příběh. Začetla jsem se a čekala, co bude dál. Bylo to hrozně napínavé a s Tami jsem prožívala každou chvíli jejího boje o přežití. Na konci ukápla i slzička.

Spoiler - Film jsem sice neviděla, ale už z traileru vyplývá, že ve filmu je vše úplně jinak. Ve filmu Tami vytáhne Richarda po hurikánu z moře a plaví se na Havaj s ním. V knize, ho bohužel nenajde. Přijde mi to jako obrovská změna. Zvlášť, když je příběh v knize napsaný podle skutečné události.

ElenaM
07. srpna

Úžasná kniha, která mě naprosto pohltila. Moc pěkně napsaná a dobře se čte. Jen těžce se mi od ní ocházelo. Prožívala jsem každou stránku. Ten příběh mě rozerval na kusy a vyvolal ve mě spoustu emocí. Na konci jsem si pobrečela. Úžasná, dechberoucí a srdcervoucí kniha, která vás donutí se zamyslet... rozebere pocity a vyvolá emoce. Silný příběh, který stojí za přečtení.... ♥

POZOR - pokud nechcete spoilery ohledně děje - NEČTĚTE věnování na začátku knihy, ani anotaci na zadní straně knihy ;)

eLeR
01. srpna

Jednoduchým spôsobom vyrozprávaná časť života 24ročnej Tami Oldham. Tá časť, ktorú prežila s Richardom, a samozrejme aj časť kedy bojovala o prežitie. Richard bol veľký dobrodruh, otvorený všetkému a vždy sa mu podarilo na všetko prehovoriť aj Tami. Život to musel byť úžasný, na papieri to ale trošku strácalo cveng. Miestami je to veľká romantika, miestami fajn bedeker a miestami survivor. Aj napriek tomu, že je kniha plná výrazov a činností spojených s jachtingom, číta sa veľmi rýchlo.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

romantika zfilmováno bouře láska moře a oceány

Autoři knihy

Susea McGearhart

Susea McGearhart
americká

Tami Oldham Ashcraft

Tami Oldham Ashcraft
americká, 1960

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených36x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených3x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit32x