Tereziee Tereziee komentáře u knih

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásný a dojemný příběh na pozadí 2. sv. války. Nic podobného jsem nečetla. Obě hlavní hrdinky jsou neuvěřitelně silné postavy. Nejvíc mě dostal epilog na konci knihy, to jsem měla opravdu slzy na krajíčku.

11.12.2018 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Tak tohle mi teda dalo hodně zabrat. Musím říct, že po peckách jako byli Andělé a démoni nebo Šifra, je tohle dost slabý. Strašně dlouho jsem se nemohla začíst a příběh kolem tajemné zednářské pyramidy mě vůbec nebavil. Možná i prostředí Washingtonu mě nezaujalo tolik, jako třeba prostředí Říma. Takový průměr, místy to bylo super ale většinu času děj spíš pokulhával.

05.12.2018 3 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Knihu jsem si chtěla přečíst, než půjdu do kina na film, protože trailer k filmu vypadal super. V knize se střídá vyprávění všech tří hlavních postav - Stephanie, Emily a Seana. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Možná trochu Sean, ale jen trošku. Děj byl předvidatelný a občas byl zbytečně prodlužován nedůležitými informacemi. Dost mě v knize fascinovala extrémní neschopnost policie. Opět nefungovala tak jak má (jako často v thrillerech).

Sečteno, podtrženo...takový průměrný thriller, co se v knihkupectví ztratí. Akorát teď prožíva trochu boom díky filmové adaptaci, která je teď v kinech.

12.11.2018 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak tohle bylo boží. Neuvěřitelně vtipný a vzhledem k tomu, že jsem sama pracovala na zámku je to i dost trefný. Hlavně co se "muflonů" týče :D

05.11.2018 5 z 5

Knihu jsem nepřečetla celou, ale vybírala jsem si, který příběh si přečtu, abych si dokázala udělat názor. A jo, tohle bych klidně četla dětem před spaním. Knížka je plná inspirace a nádherně graficky zpracovaná.

29.10.2018 4 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Tak to byl zmatek. 90% knihy jsem nevěděla kdo je kdo. Přišlo mi to překombinované

28.10.2018 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Jo, tohle mě bavilo. Čím dál víc miluju Eriku a její kolegy. Celý případ, který tentokrát řeší je velmi drsný a smutný. Konec byl překvapivý. Sice to není top aktuální krimi, ale baví mě a těším se na další setkání s Erikou.

23.10.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Těžké rozhodování jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec dávám pouze 4, ale kniha to byla opravdu skvělá. Neotřelý příběh, který se vymyká ze vzorců všech aktuálních thrillerů. Asi své pocity shrnu pomocí +/-

+ Originální námět
+ Hlavní hrdina, který není alkoholik apod. I když občas je trochu šílený
+ Krátké kapitoly
+ Příběh běží svižně od začátku
+ Tajemnost v popisech prostředí a situací (málokdy mi u čtení běhá mráz po zádech)
+ Naprosto božská obálka

- Trochu moc překombinovaný a neuvěřitelný konec
- Chybí alespoň jedna kapitola s dovětkem, co bylo pak. Doufám, že bude pokračování.

Za mě tohle dost dobrej počin. Na to, že je to autorova prvotina :)

18.10.2018 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Krásně napsané s krásnými ilustracemi :) Krátké ale výstižné.

16.10.2018 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Tohle byl takovej průměr. Hezký příběh o lásce dvou mladých lidí, kteří to v životě nemají lehké. Četlo se to hezky, ale něco se začalo dít až úplně nakonci. Postavy mi přišly ploché (hlavně B). Některé scény byly pouhé vycpávky, které byli v ději zbytečné. Poslední stránky byly opravdu smutné a silné a ano, měla jsem na krajíčku. Určitě to ale nejde srovnávat s knihami Než jsem Tě poznala nebo Hvězdy nám nepřály. Ty jsou úplně někde jinde.

15.10.2018 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Oproti Stalkerovi je to o dost slabší. Vůbec jsem se nemohla začíst a celkově mi spoustu věcí nesedělo. Chvilkami to bylo zmatené, nelogické, překombinované...ale musím uznat, že poslední třetina knihy byla opravdu čtivá a napínavá. Přece jen ale zkusím i další díly. Na tom Joonovi něco je :)

10.10.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Jo, tohle bylo dobrý. Po všech thrillerech a detektivkách, který mám za sebou to byla krásná oddechovka. Je to čtivý, ale má to strašně moc nedostatků. No, prostě je to taková pohádka, ale i tak mě to moc bavilo. Konec byl hodně, hodně otevřený a já si určitě přečtu i další díl, protože mě jednoduše zajímá, co bude dál.

Jediný, čím jsem byla dost překvapená byl popis sexuálních scén. V knihovně jsem tuhle knížku našla v dětským oddělení :D Po přečtení bych ji možná zasadila mezi 50 odstínů, protože některé ty popisy...noo

29.09.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Ze začátku jsem byla hodně skeptická, protože se příběh začal vyvíjet podle vzorce aktuálních thrillerů. Aneb labilní alkoholička něco viděla a nikdo ji nevěří (viz Žena v okně nebo Dívka ve vlaku). Prvních cca 120 stran je zdlouhavých a dost popisných. Chvilku jsem myslela, že knihu odložím. Překonala jsem a příběh se začal pomalu rozjíždět. Jeho vývoj nám napovídaly vsuvky v podobě článku na internetu, mailů apod.

No a posledních 100 stran je nabitých k prasknutí. Celkem překvapivá odhalení a zajímavá zápletka. Konec trošku přitažený za vlasy. Což je ale taky u spousty thrillerů klasika.

Není to žádnej trhák a nálepku světový bestseller nenosí úplně právem. Takový průměrný thriller, který na pultech lehce zanikne. Dávám ale 3*. Byly zde pasáže, které mě opravdu bavily a zároveň to má skvěle poutavou obálku.

25.09.2018 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

O kousek lepší než první díl, ale pořád to není na pět hvězdiček. Zajímavá zápletka, která ale probíhá bez větší akce nebo napětí. Dalo by se to trochu považovat za oddechovku. Jako velké plus vidím vyšetřovatelku Eriku, protože jsem si ji nevím proč totálně zamilovala. Stejně jako Petersona a Mossovou.

24.09.2018 4 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Docela masakr kniha. Není pro jemnější povahy, některé pasáže jsou opravdu drsné. Ale je to kniha plná psychologických rozborů člověka, zvratů a překvapivých momentů. Za mě pecka thriller.

19.09.2018 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Já asi nemám slov. Tohle bylo neuvěřitelný. Já nechápu, jak tohle může Brown dát do kupy a vymyslet, aby to do sebe zapadlo naprosto bezchybně. A to nemluvím o dokonalých popisech prostředí. Nutně potřebuju další díl!

16.09.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tohle bylo skvělý. Prvních 50 stránek jsem se moc nechytala a bála jsem se, že to bude zase jen další thriller v řadě, ale omyl.

Neuvěřitelně zapletené osudy dvou nejlepších kamarádek. Propletené lží, křivdami, závistí ale i láskou. Příběh je opravdu chytlavý a napínavější s každou další kapitolou. A za závěrečný epilog palec nahoru.

04.09.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak tohle bylo hodně zajímavé. Příběh o zmizení malého chlapce, který rodinu pronásleduje desítky let. Opravdu jsem měla spoustu verzí, co se s malým Billym vlastně stalo, ale konec jsem opravdu neodhadla.

Čtivá knížka se spoustou zápletek, které opravdu umí zamotat hlavu.

31.08.2018 4 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Nemohla jsem se rozhodnout, jak tuto knížku ohodnit. Nepřišlo mi to napínavé jako thriller, spíše takové zamotané rozuzlování tajemství jedné rodiny.

Některé pasáže byly zajímavé, jiné míň. Čekala jsem trochu něco jiného.

23.08.2018 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tohle pro mě byl o stupínek slabší díl, než díly předchozí. Moc mě nebavily pasáže s psychopatkou Alex, kvůli kterým šlo řešení hlavního případu trochu bokem. Některé věci mi přišly nedotažené.

20.08.2018 4 z 5