Tereziee Tereziee komentáře u knih

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Opravdu skvělá kniha, která musí potěšit všechny milovníky Hunger Games. Ta podobnost je velká a přitom je celý příběh něčím jiný. Hlavní hrdinka Cia je od začátku moc sympatická a statečná a musím říct, že se mi líbí víc než Katniss. Celá kniha je plná zvratů, bez hluchých nudných míst. Už se nemůžu dočkat až budu číst další díly! :)

04.11.2017 5 z 5

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Opravdu krásný a dojemný příběh o lásce a manželství. Člověk si při čtení uvědomí, jak je důležité dávat domu druhému najevo lásku každý den. Nemůžeme nikdy vědět, co se kdy pokazí a šance na druhý pokus jako měla Zoe je minimální.

01.11.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Od knihy jsem moc neočekávala, protože jsem na ni moc dobré recenze nečetla. Dala jsem tomu ale šanci a knížka mě mile překvapila. Bavila mě. Zajímavý námět, který sice mohl být využit ještě o něco lépe, ale i tak se mi to líbilo. Hlavní hrdinka mi poměrně lezla na nervy, ale těžko říct, jak bychom se v takové situaci zachovali my. Za mě fajn přečtení :)

28.10.2017 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Opravdu nádherná knížka. Žádnou podobnou jsem zatím nečetla. Nespravedlivý svět z pohledu mladé slečny, která trpí autismem. Je zajímavé vnímat příběh z jejího pohledu. Jak se snaží dostat ke své biologické matce a ke své "mimi panně" a co vše musí obětovat a zkusit. Opravdu krása, čtení jsem si moc užila.

20.10.2017 5 z 5

Takže čím začít. Věděla jsem, co začínám číst a taky jsem od knihy nic moc nečekala. Upřímně na příběh hlavní hrdinky by stačila jedna knížka. Nechápu o čem jsou další knihy a další měsíce. Spíš se to celé pořád opakuje akorát s jiným sexy nadrženým chlapem. Příběh opravdu téměř nulový a hlavní hrdinka je spíš na proplesknutí. Popis sexuální scén je ze začátku fajn, pak ale začne nudit, což se dá očekávat. Další díly už číst nebudu. Bylo to fajn oddechový čtení na pobavení ale žádný ocenitelný dílo. Musím ale pochválit lákavou obálku! :)

17.10.2017 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Young adult knížka, která se zabývá problémy, se kterými je těžké se poprat během celého života a ještě mnohem těžší je, se s nimi poprat během dospívání. Knížka je psána formou dopisů, které píše hlavní hrdinka a adresuje je zemřelým osobnostem.

Autorka knihy se zabývá problémy smrti někoho blízkého, rozvodu nebo zneužívání. Příběh se čte rychle, postavy si oblíbíte a snadno se dokážete vcítit. V některých pasážích mě hlavní hrdinka Laurel poměrně štvala, ale možná je to taky tím, že už nejsem úplně cílová skupina tohoto žánru.

Možná si ji za čas přečtu znovu. Nemohla jsem se rozhodnout jestli 3 nebo 4 hvězdicky, ale spíše něco mezi takže 3,5* :)

11.10.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdříve jsem se nemohla odhodlat začít číst, tuto knížku. Nějak mě odradil styl psaní. Když jsem to ale zkusila podruhé a překonala první stránky, knížka mě vtáhla rychle do děje.

A musím říct, že příběh zlodějky knih mi roztrhal srdce na milión kousků. Poslední stránky, jsem brečela, jak želva. Opravdu dojemný příběh na pozadí 2.sv. války. Hlavní hrdinka Liesel byla opravdu silná osobnost. Tohle by měla být povinná četba...

06.10.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhuláka jsem právě dočetla a jediný, co se mi teď hodí hlavou je - wow! Po Nesbově sérii s Harrym jsem koukala už nějakou tu dobu a pořád ne a ne se k tomu dokopat a teď lituju, že jsem nezačla dřív. Sněhulák je zatím nejlepší severská detektivka, co jsem četla. I když je kniha zasazená někde v půlce série, lehce jsem se orientovala.

Hlavní postava kriminalisty Harryho je sympatická od začátku knihy. Trochu mi některými rysy připomíná Mikaela ze série Milénium. Celý příběh je napínavý od samého začátku až do konce. Nemohla jsem přestat číst a chtěla jsem vědět, co bude dál. Abych pravdu řekla, vůbec jsem neměla ponětí, kdo se skrývá za tajemným sněhulákem, protože to Nesbo dokázal dokonale zamotat a zároveň logicky propojit. Za mě jedno velké JO! Už teď doobjednávám knížky z této série a těším se na další příběhy. A zároveň jsem zvědavá na film, který se chystá do kin, protože podle traileru vypadá taky parádně.

Pokud ještě váháte jestli sáhnout po této knize, tak není na co čekat. Za mě nejen nejlepší severská detektivka, ale i jedna z nejlepších knih, kterou jsem přečetla.

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Knížka mého dětství! V Lottě jsem se viděla, těším se. až ji budu číst svým dětem.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nádherná knížka. Četla mi ji mamka, když jsem byla malá a dodnes se k ní ráda vracím i sama v dospělosti. Už se těším, až ji budu číst svým dětem.

28.09.2017 5 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Tato knížka byl jeden velký omyl. Čekala jsem od toho mnohem, mnohem víc. Knížku jsem četla ve volných chvílích ale některé příběhy neměly ani hlavu a patu. Spíše jsem ji prolistovala než přečetla. Hvězdičky dávám za hezkou obálku a grafické zpracování.

23.09.2017 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Osm byla naprostá pecka! Zvládla jsem ji přečíst během jednoho dne. Autorka se opět hodně zabývá vztahy mezi lidmi a vše je propojeno podobně jako v předchozích Bábovkách. Je zde i detektivní zápletka, která na můj vkus sice mohla být více v popředí, ale při čtení mi to nějak nevadilo. Je to napínavé a až do konce si nedokážete tipnout, jak to vlastně skončí. Tím, že je zde méně postav než v Bábovkách, dostaly všichni více prostoru a vykreslení charakteru, což je taky velké plus. Můžu jen doporučit.

23.09.2017 5 z 5

Knihy formou scénáře se čtou poměrně dobře a rychle. Prokleté dítě se mi ale líbilo mnohem víc než Zvířata. Jak tady někdo už zmiňoval - je velká škoda, že autorka nevydala tento příběh v klasickém podaní. Děj je parádní, postava Mloka skvělá. Takže kdyby to bylo napsáno klasicky určitě by to mělo mnohem víc fanoušků.

Moc se mi líbí, že se v příběhu vracíme do světa magie a ty drobné spojitosti mezi příběhem Mloka a Harryho. Film, který vyšel už téměř před rokem určitě stojí za podívání. Doufám, že si to autorka rozmyslí a pokračování napíše už v klasické formě.

23.09.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Přesto, že jsem na young adult literaturu poslední dobou trochu skeptik, tak tohle mě překvapilo. Kniha mě bavila od začátku do konce. Žádný složitý děj, takže se hezky četla kdekoliv. Moc se mi líbilo, jak autorka popisuje prostředí Florencie a Toskánska, že se člověk cítí tak, jako by tam zrovna byl. Příští léto si ji určitě přečtu znovu!

11.09.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Ideální vánoční oddychové čtení :)

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Kniha se četla opravdu krásně. Jak už ale někdo psal níže, tohle pokračování bylo "zbytečné".

10.09.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dívka, již jsi tu zanechal mě opravdu chytla u srdíčka. Střídají se zde dvě dějové linky a to Francie během 1. sv. války a současnost v Londýně. Dějová linka během války pro mě byla mnohem zajímavější a napínavější ale linka ze současnosti, zase spoustu věcí z minulosti rozluštila. Krásně se četla, jako každá kniha od Jojo Moyes. Můžu jen doporučit. Akorát konec byl trochu přitažený za vlasy, v tomto případě to ale tolik nevadí :)

10.09.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Hezky zpracovaná knížka, s krásnými ilustracemi. Četla se rychle, příběh oddechový s překvapivým koncem.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tato kniha se mi dostala do ruky úplnou náhodou a vůbec toho nelituji. Přečetla jsem ji se zatajeným dechem. Je to už třetí díl případů Kim Stone. První dva jsem zatím nečetla, ale nějak to nevadilo. Autorka má opravdu čtivý styl psaní a teď se chystám na první dva díly.

10.09.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Na knihu jsem se opravdu těšila. Bohužel nemůžu říct, že splnila moje očekávání. Kniha je zbytečně protahovaná, značnou část knihy se vlastně nic neděje. V knize vystupuje spoustu postav, ve kterých je těžké se zorientovat, ale nakonec jsem i to zvládla. Závěr knihy byl napínavý, ale na můj vkus moc rychle ukončený. Kdyby Hawkins psala celou knihu stejným stylem jako její závěr...

Za co teda palec nahoru je krásný a poutavý přebal knihy :)