TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Na Deanův příběh jsem se moc těšila, protože jsem si ho zamilovala už v předchozích dílech. Zase super oddychovka, plná humoru. Třeba ta scéna s tím vibrátorem v koupelně... brečela jsem smíchy! Zajímalo by mě, kam autorka na tyhle nápady chodí. Kniha není zbytečně zdlouhavá, je plná překvapení, napětí, lásky, zvrat. I slza ukápla. Líbí se mi, že je kniha psaná z pohledů obou hlavních hrdinů. Jsem ráda, že se dali do hromady zrovna Dean a Allie. Můj neoblíbenější díl ze série.

24.02.2018 5 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Kniha je pěkná. Plná zvratů a překvapení. Není dlouhá, není to zbytečně zdlouhavé, všechno jde k věci. Je tam láska, romantika, napětí, je tam i něco jako detektivní zápletka. Takže jste zvědavý na odhalení na konci knihy a zároveň se vám líbí ta sexuální energie, napětí, jiskření mezi hlavními hrdiny, které tam je celou knihu.

Nahá Nahá Raine Miller

Kniha mě zaujala naprosto dokonalou obálkou, která skvěle podtrhuje příběh. Ta kombinace černé, bílé, fialové, ten obrázek... je to opravdu nádhera.
Musím říct, že mě překvapilo, jak vlastně napadla autorku myšlenka napsat tuhle knihu. Opravdu mě to zaujalo a líbilo se mi to. Taky se mi opravdu líbilo to prostředí Londýna. Do tohohle města jsem se zamilovala už jenom z popisu.
Je to opravu krátká knížka, ale zase je to pochopitelné, když je více dílů. Příběh jde klidně, pomalu, ale přesto v knize je láska, sex, trauma z minulosti, emoce, překvapení, vášeň mezi hlavními hrdiny a zápletka. Pak si rovnou musíte koupit druhý díl, takže kniha působí spíše jako taková oddychovka o mladých lidech, který si užívají pobláznění a okouzlení vášně na začátku vztahu. Ale... mě přijde, že kniha není jenom o tomhle. Nedokážu to přesně popsat, ale něco na té knize prostě je... něco mě ke knize táhne.
Brynne se mi líbila. Citlivá, inteligentní, vzdělaná žena, která má zálibu v umění. Je krásná na povrchu, ale i uvnitř. Ale bohužel má tragickou minulost, která ji hodně poznamenala. Jsem na její příběh hodně zvědavá.
Ethana... do toho jsem se zamilovala! To je chlap snů každé ženy. Majetnický, dominantní, ochranitelský, sexy. Ale opravdu se mi líbilo, jak se choval k Brynne. Sice byl trošku více majetnický. Bral to tak, že je Brynne jeho, ale taky tím, že byla jeho, byl odhodlaný Brynne bránit do posledního dechu. Dobře se o ni staral. Chtěl, aby ji nic nechybělo. Nechtěl, aby se trápila.

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Byla jsem hodně zvědavá na trauma z minulosti, které má Brynne a když jsem se ho konečně dozvěděla, tak jsem byla v šoku. Dokonce i Ethana doběhla jeho minulost, takže se těším. Ale ani v tomhle díle nechybělo překvapení, napětí, láska, sex... V téhle knize svůj vztah už brali vážně. Společně strávené dny, noci, seznámení s rodinou, s kamarády, společné výlety. Ale co jsem hodně ocenila bylo, že se celý příběh vyprávěl z pohledu Ethana. Příjemná změna. Lépe ho tak poznáme a pochopíme jeho chování, pocity a názory.
Jediné, co v tomhle díle vadí je, že Ethan myslí skoro furt na sex. Chápu, že na začátku vztahu je to normální, ale v tomhle dílu toho sexu bylo opravdu moc. A ona po něm touží, proto ho nikdy neodmítne a řešení problémů přijde až po sexu. To mi opravdu trošku vadilo.

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Na třetí díl jsem se hodně těšila a nezklamal mě. V tomhle dílu se toho dělo opravdu hodně a ani na chvíli jsem se nenudila. Příběh byl napínavý a překvapivý. Nečekané těhotenství, ztráta otce, manželství, Ethanova minulost. A to, že se Brynne svému pronásledovateli a vrahovi ocitla tváří v tvář. A nakonec ta svatba...
V tomhle dílu nechybělo překvapení, napětí, emoce, sex, láska, řešení společné budoucnosti. U toho jak jí umřel otec jsem i pár slzy neudržela. Nebo to, jak Ethan požádal Brynne o ruku... to byla krása! Nenudila jsem se ani na chvíli a moc jsem jim fandila. Taky se mi líbilo, že se střídal pohled hlavních hrdinů. Taky jsem se u knihy dost nasmála. A co jsem hodně, ale hodně ocenila a co se mi nejvíc na téhle autorce líbí je to, jak dokáže svoje knihy propojit. Autorka má prostě všechny svoje knihy tak výborně vymyšlené, že mě to ohromuje.

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Skvělé zakončení série. Svatba, manželství, láska, dítě, boj o život, sama bych si to líp nepředstavovala. Moc se mi líbilo, že se v tomhle díle objevili deníky, které psala Marianne. Autorka umí opravdu všechny své knihy skvěle propojit. Taky jsem ráda, že se tady ukázaly všechny předešlé postavy, rodina, přátelé a byla jsem strašně ráda, že se tu objevila i nová postava. Dítě Ethana a Brynne. Celá série byla naprosto bombová a je moje oblíbená. A obálky téhle série jsou nádherné! V tomhle díle bojoval hlavně Ethan. O svůj život, boj s démony minulosti, s výčitkami... Ale jsem ráda, že se konečně Ethan celý otevřel.

24.02.2018 5 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Skvělá kniha. Jsem ráda, že se dali dohromady zrovna oni dva. Překvapilo mě, co v sobě oba hlavní hrdinové drželi. Občas mi trochu vadilo, jak se hlavní hrdinka chovala, ale když se hlavní hrdinka svěřila s tím, co se jí stalo, tak jsem její chování pochopila. Na hlavním hrdinovi se mi líbilo, že na hlavní hrdinku netlačil. V knize nechyběla láska, napětí, minulost, první láska, překvapení, přátelství, naděje, zklamání, bolest... Moc se těším na další díl.

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Moc se mi líbí prostředí vysoké školy. Sice je to zase klišé děvkař a panna, ale autorka to napsala dobře a chytlavě. Nechybí momenty překvapení, ani zvrat. Ale musím říct, že jsem se hlavní hrdince občas divila, že Travisovi jednu nevrazila. Navíc to oslovení holoubku... jak pro ptáka. Strašný.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Na první pohled mě zaujala obálka, která je nádherná. Když jsem si přečetla popis a zjistila jsem, že je kniha o vampýrech, tak jsem si ji musela přečíst. Přes noci jsem četla, ve dne spala a o přestávkách ve škole se učila! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a nebo jsem na ni furt myslela. A když jsem se dozvěděla, že to psala dívka, které je 15... klobouk dolů! Je to velice dobře vymyšlený, vypracovaný a napsaný příběh. A konečně vampýři! Všichni píšou o upírech a o tom, jak jsou všichni hodní, ale tohle je mnohem lepší. Dokonale popsaný všechny postavy i charakteristika. A hlavní hrdiny jsem si zamilovala. A ta věc s těmi myšlenkami a tím osudem je taky fantastická!

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

Skvělé pokračování. Moc se mi líbil ten nápad s tím závodem a ten nápad na hlavní výhru. Nechybělo dobrodružství, nebezpečí, napětí, překvapení, ale ani vášeň a erotika, i když mi přijde, že v knize nějaký velký zvrat nebyl, protože se mezi hlavními hrdiny pořád něco dělo. Ale u téhle knihy mě mile překvapilo, že to nebyl jenom samý sex. V jednu chvíli se k sobě tulí a v další vezme hlavní hrdinka meč a honí s ním hlavního hrdinu. Ale rozhodně to mezi nimi jiskřilo za každé situace. Taky se mi líbí, že jme se už tomhle díle setkali s budoucími hlavními hrdiny.

Nedostižný přízrak Nedostižný přízrak Kresley Cole

Okamžitě mě zaujala hlavní myšlenka na příběh. Upír a duch? Upír a duch? Zajímavý, jak by upír a duch mohli být spolu. Dost divný, ale na druhou stranu krásný a originální. Byla jsem zvědavá, jak se bude jejich vztah vyvíjet, jak bude jejich vztah vypadat. Vztah hlavních hrdinů se mi hodně líbil. Líbila se mi ta energie, to jiskření mezi nimi. V příběhu rozhodně ani teď nechybělo napětí, nebezpečí, akce, sex, erotika, romantika, láska, překvapení, zvrat. Kniha rozhodně není zbytečně zdlouhavá... spíš mi přijde moc krátká. Kniha se mi moc líbila. Patří mezi mé oblíbené.
Néomi se mi hodně líbila. Byla milá, citlivá, cílevědomá, upřímná, nesobecká a vášnivá žena. Myslím si, že to, co jí udělal její zhrzený snoubenec si rozhodně nezasloužila a bylo mi jí líto. Opravdu Conradovi pomáhala a to hlavně v té psychice. Conrad a Néomi se k sobě skvěle hodili.
Conrad se mi hodně líbil. Asi proto, že byl jiný tím, že byl rudooký a taky se mi líbilo to, že neměl vůbec žádné zkušenosti. On byl nezkušený, nepolíbený... nikdy neprožil sex, nikdy se nezamiloval, prostě žádné zkušenosti. Lišil se tím od ostatních upírů, mužů... to se mi na něm líbilo. Taky se mi líbilo, že byl opravdu odhodlaný udělat cokoliv, aby mohl být s Néomi a když se tak stalo, tak byl odhodlaný ji chránit za každou cenu. Conrad se pomalu měnil a i jeho psychika se lepšila. Ze zuřivého, naštvaného, šíleného upíra se měnil ve vášnivého, ochranitelského, majetnického, citlivého manžela.

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Já nevím, co bych dělala na Evelynině místě. Já bych toho chlapa asi vzala po hlavě první věcí, kterou bych měla po ruce!
Kniha mě zaujala tou hlavní myšlenkou. Taky mě to zaujalo tím prostředím, ve kterém se kniha nachází. Rocková kapela, hudba, sexy chlapíci. Příběh se mi rozhodně líbil. Dost jsem se u toho zasmála a to hlavně, když tam byl Mal. Ale nechybí ani momenty překvapení, romantika, zvrat... A dost mě překvapilo, že hlavního hrdinu naštvalo, když se Evelyn chtěla rozvést. On s ní chtěl zůstat, ale ona s ním ne. Čekala bych to spíš naopak. Další příjemná změna. Ale jinak musím říct, že mi kniha přišla krátká, urychlená. Byla bych radši kdyby byla delší a vztah hlavních hrdinů by byl lépe popsaný.
Ale musím říct, že mě opravdu pobavila jedna situace, která v knize byla. Manžel zavolá své bývalce, kterou strašně miloval, aby vybrala oblečení pro jeho současnou manželku. U toho jsme jenom kroutila hlavou.
Hlavní hrdinka... dívka, která má všechno do detailu naplánované, poslouchá rodiče, protože je nechce zklamat. Na jednu stranu se mi líbilo, že Evelyn nebyla další kráska, s velkýma prsama, úžasnou postavou, bohatá, naprosto dokonalá. Moc mi k srdci nepřirostla, ale jinak byla... hodná, laskavá, i když se občas jevila jako taková naivní holčina. Ale na konci se ukázalo, že si hlavní hrdinka umí taky zakřičet.
Hlavní hrdina... typická rocková hvězda. Slavný, bohatý, sexy, děvkař... ale uvnitř byl bolavý, což před ostatními skrýval. Byla jsem z něho i zmatená... občas se choval naštvaně, odměřeně, ale někdy zase starostlivě a laskavě.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi líbila. Je to erotika smíchaná s romantikou a humorem. Skvělá oddychovka. Jasně, že jsme věděli, jak to dopadne. To je hned jasné, ale příběh, jak k tomu všemu dospěli... stálo to za to. U knihy jsem se dost zasmála. A Cliva jsem si zamilovala.
Moc se mi líbilo, že na to hned neskočili. Nejdřív se poznávali, spřátelili a až pak to narůstalo v něco víc. Opravdu se z nich stali přátelé, kteří spolu mohli mluvit o všem, ale furt to mezi nimi jiskřilo. Příjemná změna. Většinou v takových knihách na to skočí hned, ale líbilo se mi, že tady to všechno šlo postupně.
Caroline se mi líbila hned. Nenechala si nic líbit, bylo jí úplně jedno, že má na sobě jenom noční košilku a klidně šla bušit ona na jeho dveře. U toho jsem se dost nasmála. Byla mi od začátku sympatická, ale štvalo mě furt to její "Óčko", proto jsem nemohla dát plný počet.
Simon... zase kluk, který střídá holky jako ponožky. Já takové kluky nemám ráda a předem je odsuzuji a u téhle knihy jsem si uvědomila, že dělám obrovskou chybu. Jestli je nějaký kluk takový devkař, tak to ještě neznamená, že je to špatný člověk. Když jste Simona poznali blíže, tak jste zjistili, že byl citlivý, upřímný, hodný, laskavý a opravdu výborný přítel, který vám pomohl a vyslechl vás, když jste potřebovali.

Dokonalá vášeň Dokonalá vášeň Raine Miller

Od téhle autorky jsem četla sérii Aféra Blackstone, kterou jsem si zamilovala. Navíc ráda čtu knihy s historickou romancí, tak jsem si řekla, že zkusím historickou romanci od téhle autorky. Ani tahle kniha mě nezklamala. Kniha je skvělá. Kniha se mi opravdu hodně líbila a rozhodně půjdu do dalších historických románu, které tahle autorka napíše. Raine Miller rozhodně umí napsat skvělou knihu a zaujmout čtenáře.
Kniha mě chytla hned na první stránce. Je dobře, že kniha není nějak extra dlouhá. Opravdu se příjemně četla. V knize sice nebyl nějaký extra zvrat, až ke konci knihy tam bylo něco zajímavého, ale u téhle knihy to bylo dobře. Kniha se četla pěkně, všechno šlo pomalu, nebylo to náročné. Prostě skvěle napsaná kniha, která byla jednoduchá, nenáročná, oddychová, romantická, erotická. Taky jsem byla zvědavá na to tajemství hlavní hrdinky, které se teda dozvíme, až na konci knihy. I když to bylo zajímavé, šokující, ale rozhodně tak pochopíme, proč se hlavní hrdinka chovala tak, jak se chovala.
Marianne... ani nevím, jestli se mi líbila. Skoro celou knihu dělala jenom to, co po ní hlavní hrdina chtěl. On něco řekl a ona to hned udělala. A bylo jedno, co to bylo. To mi trošku vadilo. Na můj vkus byla, až moc submisivní. Až na konci knihy se to trochu zlepšilo, protože jsem se konečně dozvěděla, proč chtěla, aby za ni hlavní hrdina všechno rozhodoval. Ale když hlavní hrdinku celkově zhodnotím, tak byla štědrá, milá, upřímná, milující a laskavá.
Darius se mi hned líbil. Asi hlavně proto, že mám ráda dominantní chlapy, když to teda moc nepřehánějí. Když Darius něco chtěl, tak to taky dostal. Za každou cenu. Sice bylo často po jeho, ale taky byl starostlivý, majetnický, ochranitelský a milující manžel.

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Podle mě je poslední díl z celé série nejlepší. Tohle je jediná kniha, u které mi nepřišlo, že autorka hlavní námět na příběh zkopírovala od někoho jiného. Sice to taky nebylo něco extra, ale dobře. Tenhle díl se mi opravdu líbil... smrt, bolest, přátelství, láska z dětství, překvapení, zvrat, jak kniha skončí bylo sice už od začátku jasný, ale nějak extra mi to nevadilo. Občas jsem se i zasmála, ale u něčeho i ta slza ukápla.

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Kniha je opravdu nádherná. Je romantická, smutná, originální, napínavá, dojemná a co je nejhorší, že se to může stát i ve skutečném životě. Tahle kniha ve mě vyvolala radost smutek, bolest, slzy... U knihy jsem hodně brečela. Občas jsem ani neviděla na stránky knihy. Myslím si, že u téhle knihy se není čemu divit. V knize nechyběla láska, romantika, překvapení, zvrat, krásný konec. Taky oceňuju to, že autorka dala na konec knihy seznam písní, které se v knize vyskytovali.

20.02.2018 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Profesor a studentka? Zajímavá myšlenka na příběh. Dost mě zajímalo, jak bude kniha napsaná, ale když jsem knihu dočetla, tak mě nadšení opustilo. Prostě... néééé. Sice to opravdu bylo profesor a studentka, ale hlavní hrdinka neoblíbená, panna. A hlavní hrdina se často choval jako namyšlený, sobecký kretén. Navíc ta minulost hlavního hrdiny... vojet každou holku, pak jednu zbouchnout, ale při tom udržovat vztah s jinýma, závislost na alkoholu, kofeinu a kokainu, při tom byl taky adoptovaný a navíc to, že byl mazlíček... bylo toho opravdu moc. A nakonec se stal úžasným profesorem a navíc bohatým... nevím. Taky mi přišlo zbytečný, aby byla kniha takhle dlouhá, protože se to zbytečně táhlo. Ale jsem zvědavá na další díl.

04.02.2018 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha mě zaujala svým nádherným obalem, nádherným názvem a úžasným popisem. Kniha je nádherná. Opravdu mě chytla za srdce. Láska, smrt, překvapení, zvrat a přátelství. U téhle knihy jsem se smála, brečela, byla šťastná, smutná, zvědavá... Opravdu spoustu pocitů. Líbí se mi, že jsou v knize opravdu problémy běžného života. Žádná zkreslená pohádka. To, jak se oba hlavní hrdinové vyrovnali se ztrátou těch nejdůležitějších lidí, kteří by měli být ve vašem životě... Respekt. Jediný, co mě mrzí je, že je příběh tak krátký.
Hrozně se mi líbí, že autorka přidala do knihy poezii. Já sama poezii miluju. A ty verše, co tam dala jsou nádherné! Moje nejoblíbenější je "smrt". Je sice smutná, ale je upřímná, nádherná a pravdivá.
Layken jsem si hned oblíbila. Dokázala jsem se do ní hned od začátku vcítit a prožívat příběh s ní. Je mi líto, že přišla o rodiče. Obdivuji její odvahu a charakter. To, že se nesesypala a postarala se o svého mladšího sourozence. Jejího brášku jsem si hned zamilovala.
Willa jsem si zamilovala. Bylo mi ho líto, protože měl skoro stejný osud jako Lake. Oba přišli o lidi, který celým svým srdcem milovali. Jeho bráška se mi hned líbil. Jejich vztahu jsem od začátku fandila.

03.02.2018 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Autorka má opravdu jedinečný smysl pro humor. I u téhle její knihy jsem se opravdu dobře pobavila. Ani v tomhle díle nechyběla láska, romantika, překvapení, zvrat, humor... Mě se líbilo, že Simon často cestoval. O to víc se na sebe těšili. A líbilo se mi, jak si navzájem říkali. Simon je Nabíječ a Caroline je Roštěnka. Moc se těším na další díl.

03.02.2018 5 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

To si snad děláte srandu?! Takový konec jsem opravdu nečekala! Po tom, co se stalo to končí takhle! Po tom všem čím si prošli on udělá tohle! Nečekala jsem to! Už aby vyšel další díl, abych věděla, jak to všechno dopadne! Dobrá kniha. Jediný, co mi trochu vadí je asi ten konec, ale je to jasný, když má být další díl. Musím říct, že hlavní hrdina na mě působil docela dospěle a rozumně, ale hlavní hrdinka mi přišla jako neskutečná žárlivka. A navíc nejsem fanoušek nevěr, takže to taky ubralo na bodech. Bylo mi hodně líto Deana. Nezasloužil si to.

02.02.2018 3 z 5