Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Darker Darker E. L. James (p)

Jsem zklamaná a to moc. Autorka udělala z docela fajn chlapa malýho ufňukánka, kterej si pořád dokola opakuje, že on ji miluje, ale ona ho milovat nemůže, protože ho nezná. Pořád a pořád dokola ty samé věty. Ke konci je to o trochu lepší, ale první díl z jeho pohledu byl někde úplně jinde. Po téhle knížce jsem kdysi toužila, ale výsledek je tristní.

05.11.2018 2 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Nejlepší díl. Hodně překvapivě. Kdybych si měla vybrat jeden díl, který bych si z celé té řady přečetla, tak tenhle. Asi je to hlavně tím, že vypravěč není naivní nána, co má vnitřní bohyni (personifikovaný chtíč), ale docela fajn chlap, kterej má hodně vážný problémy sám se sebou. Konec byl vyprávěním mnohem lepší, než konec první dílu.

05.11.2018 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nejhorší díl. Přeslazené, bez děje, ona zase nedělá, co se jí řekne, a to jen proto, že je blbá. Nedbá na svou bezpečnost, zapomíná brát prášky a injekce... Člověk se diví, že takovej chytrej chlap jako Grey s ní chce být a ještě si myslí, že je dokonalá.

05.11.2018 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Bylo to lepší než jednička. Vlastně mě to docela bavilo...Jen kdyby nebyla hlavní hrdinka tak hloupá nána. Opět jedna hvězda z nostalgie.

05.11.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ta druhá hvězda je z nostalgie. Dlouho jsem tu knihu ignorovala, až jsem se omylem dostala k filmu a protože jsem zvědavá holka, chtěla jsem vědět, jak celá ta nesmyslná romance bude pokračovat. Během čtení se mi protočily oči tolikrát, že jsem se bála, že mi to zůstane, ale byla to první kniha s touto tématikou a jen proto, že mě přivedla k lepším knížkám ji tu druhou hvězdu nechám.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Stále se kvalitou neblíží Off campus, ale i tak na jedno odpoledne dobře zabaví. Nic převratného se tu neděje, bez zádrhelů spěje příběh k nevyhnutelnému konci.

30.10.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Na Off Campus to nemá, ale celý příběh plyne tak mile a lehce, že se po celou dobu tak trochu usmíváte a ani si nevšimnete, že už je konec. Knížka na jedno klidné odpoledne.

30.10.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Orwell je praotec antiutopie. Všichni ostatní už staví na základech, které on postavil. Mrazivé, nepříjemné, dokonalé.

29.10.2018 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Když jsem ji četla poprvé, říkala jsem si, že je to strašně divná knížka, protože se absolutně vymykala stylu, jakým jsou dnešní romantické romány napsány. Hlavní hrdinka je hrozná. První třetinu klopí oči, choulí se do sebe a útrpně snáší vše zlé. A pak když se v ní konečně "něco zlomí" a čtenář se těší, že se konečně začne chovat normálně, jedná jako uražená nerozumná káča. A Gabriela, který se taky umí chovat jako pěkný kretén, je vám líto, protože on se opravdu snaží. A pak je tu další půlka knihy něžného dvoření a dobré akce, která knize dodává šťávu. Text je dlouhý, ale není to nijak úmorné čtení. Když jsem to konečně dočetla, pořád jsem si říkala, co za divnou knížku jsem to četla. Ale... je jediná, která mě nutí, abych se k ní vracela. Aspoň k zajímavým částem. A pořád ve mně způsobuje brnění, i když tu část čtu třeba po páté. A to se mi u žádné jiné neděje. Takže... je divná, ale vlastně skvělá. Jednoznačně nejlepší z celé série.

29.10.2018 4 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Lepší než jednička. Oba hlavní hrdinové trochu dospěli a už nejsou tak otravní, Jake je vlastně super, ale ani po tomhle dílu nemám hrdinku nijak zvlášť v lásce.

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Autorka se s tím nepáře, nechat hlavního hrdinu spadnout do drog... Vadí mi, že se hlavní hrdinka chová jako kr***. A hlavní hrdina? No, zasluožil by si lepší partnerku, ale když už si ji vybral, dobře mu tak. Jen to, aby byl čistý, by zabralo mnohem víc času a úsilí, než si autorka představuje.

28.10.2018 2 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

Aféra Blackstone patří k mým oblíbenějším sériím. Až budu chtít zase jednou vypnout mozek, zase se k ní vrátím.

Třešinka Třešinka Raine Miller

Krátké, milé, absolutně nenáročné. Kdyby spolu hrdinové uměli mluvit, nebylo by o čem psát.

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Knížečka k přečtení za jedno odpoledne. Protože se od ní nemůžete odtrhnout. Působivé, nepříjemné, obohacující.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Umberto Eco, co k tomu dodat. Grafoman s tak rozsáhlými znalostmi, že jimi musí čtenáře zahltit, a ten pak stojí a tleská, protože konečný výsledek je prostě famózní.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Kniha mě v dospívání velmi ovlivnila. Propracovaná do nejmenšího detailu, autor vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Jedna z nejlepších knih, jaké byly kdy napsány.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Magický realismus není úplně pro mě. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale pro moji realistickou duši tam těch šíleností bylo až moc. A přiznám se, že konec mě neuspokojil.

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Zklamala. Strašně zklamala. Příběh skoro žádný, hrdinčin největší problém je, že zůstává dlouho v práci. Sice "z právního prostředí", ale nic zvláštního.

28.10.2018 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha je skvělá, zvláště když si uvědomíte dobu, ve které vznikla. Muselo být krásné představovat si, že vaším největším problémem je most stržený vodou a dva dny bez proudu během dovolené. Ale seriál mám přesto nějak raději.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

No, nevím. Překvapivě dobré to bylo, ale... Na rozdíl od původního Saturnina, kterého z duše miluji, tohle úplně postrádalo příběh. Kniha je milá, děj volně plyne, ale celé je to příliš pokojné a takové nijaké. Zbytečně časté odkazy na původní knihu a vztah Jiřího a slečny Barbory mi autor vyloženě zkazil. Těžko se k ní budu někdy v budoucnu vracet.

28.10.2018 3 z 5